Aktywnie z Etisoftem! Na biegowych trasach, na wodzie, na rowerze…

1 cze 2023 - Joanna Heler-Kończakowska

Czy wiecie, że w naszej firmie aktywnie działają teamy sportowe? Co słychać u naszych biegaczy, żeglarzy i rowerzystów? Cieszą nas medale i sukcesy – gratulujemy! Brawa należą się pracownikom, którzy podejmują aktywności, w których liczy się przede wszystkim motywacja, by wstać i się ruszyć!

Załoga Etisoft Sailing Team rozpoczęła kolejny sezon żeglarski i wzięła udział w inauguracyjnej rundzie polskiego cyklu regat RS21 Cup rozegranej w Szczecinie. Uczestniczyło w niej 17 załóg z Polski, Czech i Litwy. Cały cykl regat obejmuje 5 imprez (Sopot, Gdynia, Olsztyn, z finałem w Sztynorcie na Mazurach. Zwycięzca otrzyma tytuł Mistrza Polski klasy RS 21.

Ekipa Etisoft Sailing Team startuje w tym sezonie w nowym składzie. Nasi żeglują wśród doświadczonych sportowo żeglarzy. Wielu z nich to byli i obecni mistrzowie polski z wielu klas łodzi i rodzaju zawodów żeglarskich. – Jesteśmy najstarszą załogą w stawce i z najmniejszym stażem regatowym – meldowali żeglarze Etisoft Sailing Team po pierwszej z imprez, finalnie kończąc ją na 16 miejscu.

Druga runda regat RS21 Cup rozegrana w Sopocie okazała się bardziej szczęśliwa mimo przeciwności w postaci bardzo słabego wiatru i choroby jednego z załogantów. Załoga Etisoft Sailing Team finalnie pływała w trójkę, ostatecznie zajmując 11 miejsce.  

Etisoft Sailing Team oprócz cyklu regat RS21 Cup bierze w tym roku udział również w regatach Polskiej Ligi Żeglarskiej na poziomie pierwszej ligi.

Aktywnie sezon rozpoczęli również pracownicy naszej firmy lubiący biegać czy spacerować z kijkami nordic walking. Etisoft jest tegorocznym partnerem Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, jednej z największych cyklicznych masowych imprez w regionie. Comiesięczne, całoroczne wydarzenie ze swoim hasłem „Daj się sprowokować do walki z lenistwem!” wyjątkowo dobrze wpisuje się w wiosenne aktywności i zachęca do wybudzenia z zimowego snu😊 Na trasie GPPB stawiają się więc nie tylko stali członkowie Etisoft Running Team – cieszy nas, że bakcyla aktywności w firmowym gronie łapią także kolejne osoby!

Biegacze w barwach Etisoft startowali w tym roku na trasie Półmaratonu Warszawskiego, Biegu Wiosennego w Parku Śląskim, Cracovia Maraton czy Ultra Miles of Beskid Wyspowy. Gratulacje – obrodziło medalami i świetnymi wynikami (mamy kolejnego maratończyka w naszym gronie!).

A już wkrótce nasi pracownicy podejmą się wyzwania w ramach RowerON’u, czyli największej imprezy rowerowej w regionie. To impreza, która pozwala na rodzinne, we własnym tempie i w wybranym czasie pokonywanie wskazanych tras i odwiedzanie ciekawych zakątków Śląska. Etisoft jest partnerem również i tej sportowej imprezy.

#EtisoftZnaczyLudzie, #EtisoftZnaczyWiecej

Podobne artykuły

Back to top