Produkty

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-constructionsbranża-electronics

Taśmy i wykroje montażowe dwustronne

Taśmy i wykroje montażowe dwustronne – to materiały klejące, które powszechnie są wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu do szybkiego i trwałego łączenia elementów. Występują w postaci błony klejącej, cienkich i grubych, piankowych taśm dwustronnych oraz taśm akrylowych. Są doskonałą alternatywą dla innych technologii łączenia, takich jak: śruby, nity , kleje. (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-constructionsbranża-electronicsbranża-logistics

Samoprzylepne taśmy i wykroje mocujące

Samoprzylepne taśmy i wykroje mocujące – to grupa materiałów o bardzo szerokim spektrum zastosowań. Są wykonane z różnych materiałów i mają charakterystyczne dla danego rozwiązania właściwości. Mogą być przeznaczone do trwałego lub tymczasowego mocowania elementów produktu. Służą do zaklejania lub wzmacniania opakowań. Wykroje wykonane z taśm mocujących mogą być wykorzystywane (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-constructionsbranża-electronics

Izolatory

Izolatory - to wykroje z materiałów o własnościach dielektrycznych, które są wykorzystywane do separacji elementów urządzeń, stanowiąc barierę elektryczną oraz termiczną. Rozpraszają ładunki elektrostatyczne. Ich zadaniem jest zabezpieczenie urządzeń przed zniszczeniem oraz ochrona ich użytkowników. W zależności od wymogów mogą być wykonane z różnych materiałów w postaci elementów samoprzylepnych lub (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-automotivebranża-electronics

Taśmy i wykroje przewodzące i ekranujące

Taśmy i wykroje przewodzące i ekranujące – to elementy wykonane z elektroprzewodzących materiałów samoprzylepnych, które są przeznaczone do ekranowania i uziemiania urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Ich zadaniem jest odprowadzenie ładunków elektrostatycznych oraz eliminacja pola elektromagnetycznego i zakłóceń EMI. Taśmy i wykroje przewodzące i ekranujące są najczęściej wykonane na bazie aluminium (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-electronics

Taśmy zabezpieczające w czasie transportu

Taśmy zabezpieczające w czasie transportu – stosowane są do tymczasowego mocowania ruchomych elementów produktu zapobiegając ich uszkodzeniu w czasie transportu i w czasie procesów logistycznych. Najważniejszą funkcją taśm zabezpieczających i strappingowych jest stabilizacja oddzielnie transportowanych elementów, co pozwala uniknąć strat i skomplikowanych procesów reklamacyjnych. Zastosowane taśmy są odporne na rozciągania (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-electronicsbranża-constructions

Folie i wykroje zabezpieczające powierzchnię

Folie i wykroje zabezpieczające powierzchnię – to elementy wykonane najczęściej z transparentnych folii samoprzylepnych. W zależności od charakterystyki zastosowanego kleju mogą być wykorzystywane zarówno do tymczasowego, jak i trwałego zabezpieczenia powierzchni produktów przed brudem, zarysowaniem czy uszkodzeniem. Tymczasowe zabezpieczenie ogranicza się zazwyczaj do ochrony delikatnych, błyszczących powierzchni podczas montażu, obróbki (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-electronics

Taśmy i wykroje maskujące

Taśmy i wykroje maskujące - to materiały wykorzystywane do zabezpieczania elementów narażonych na uszkodzenia mechaniczne w trakcie procesów produkcyjnych. Zastosowanie wykrojów i taśm maskujących w procesie malowania gwarantuje uzyskanie idealnych krawędzi „odcięcia” koloru. Po usunięciu nie pozostawiają śladów na powierzchni. Elementy wycięte służą do maskowania i zabezpieczania otworów w obudowach (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotive

Taśmy i wykroje uszczelniające i amortyzujące

Taśmy i wykroje uszczelniające i amortyzujące – to wszelkiego rodzaju elementy wykonane z pianki, filcu czy poliuretanu, których zadaniem jest ochrona urządzeń przed zanieczyszczeniami, kurzem oraz wilgocią. Doskonałe właściwości amortyzacyjne w zakresie tłumienia drgań czy redukcji poziomu hałasu zwiększają atrakcyjność tego typu zastosowań w przemyśle. Funkcjonalność taśm i wykrojów uszczelniających (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-automotive

Taśmy i wykroje odblaskowe

Taśmy i wykroje odblaskowe – taśmy samoprzylepne i elementy wycięte z najwyższej jakości folii odblaskowych, których nowoczesna technologia wykonania zapewnia wysoki poziom współczynnika odblasku, nawet przy dużym kącie obserwacji. Wykroje odblaskowe wykorzystywane są przede wszystkim do oznakowania pojazdów mechanicznych dla zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. W pomieszczeniach zamkniętych znalazły zastosowanie (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-automotivebranża-electronicsbranża-constructions

Rzepy przemysłowe

Rzepy przemysłowe w postaci taśmy samoprzylepnej składają się z dwóch części, które można ze sobą wielokrotnie łączyć i rozdzielać.  Wykorzystywane w wielu branżach, tam gdzie zachodzi konieczność okresowego demontażu połączonych elementów. Warstwa klejąca zapewnia doskonałą przyczepność do łączonych powierzchni, a rzepy wykonane w technologii pętelka-haczyk lub w postaci grzybków zapewniają (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-warehouse

Samoprzylepne taśmy podłogowe i ostrzegawcze

Samoprzylepne taśmy podłogowe i ostrzegawcze – kolorowe taśmy samoprzylepne, które znalazły zastosowanie w wielu obszarach przedsiębiorstwa do wyznaczania ciągów komunikacyjnych, wyróżnienia stref i obszarów. Są z powodzeniem wykorzystywane przez służby BHP do oznakowania miejsc niebezpiecznych, czy wyjść ewakuacyjnych. Parametry użytych materiałów pozwalają na ich wykorzystanie w obszarach produkcji i magazynu, (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Elementy funkcyjne najwyższej jakości

Etisoft jest producentem elementów funkcyjnych bazujących na materiałach samoprzylepnych. Jako autoryzowany konwerter 3M, przygotowujemy pod specyfikację klienta wykroje samoprzylepne, izolujące, taśmy i błony klejące, folie maskujące i zabezpieczające. Dbamy o potrzeby klienta na każdym etapie uzgodnień czy produkcji. Wszystkie elementy funkcyjne produkujemy zgodnie z normami IATF 16949, ISO 9001, ISO 14001, zapewniając tym samym najwyższą jakość i powtarzalność wyrobów.  Taśmy, folie i wykroje samoprzylepne, które dostarczamy na rynek, trafiają do największych producentów artykułów gospodarstwa domowego, urządzeń elektronicznych, elektronarzędzi i podzespołów motoryzacyjnych.

Oto przykłady najczęściej wykorzystywanych elementów funkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu:

Taśmy i wykroje montażowe dwustronne są wykorzystywane przy produkcji urządzeń do sprawnego i trwałego łączenia podzespołów i obudów. Taśmy dwustronnie klejące i wykroje dwustronnie klejące są alternatywą dla innych form łączenia, takich jak śruby, kleje czy nity. Taśmy dwustronne i wykroje montażowe na bazie pianki sklejają ze sobą elementy i dodatkowo pełnią funkcje amortyzujące i uszczelniające.

Samoprzylepne taśmy i wykroje mocujące wykorzystywane są do trwałego lub tymczasowego mocowania elementów i podzespołów podczas produkcji. Przytrzymują części i kable, ułatwiają montaż i zabezpieczają je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Izolatory wytwarzane są z różnych materiałów dielektrycznych. Wykorzystywane są do separowania elementów w urządzeniach jako izolacja termiczna lub elektryczna. Kształt i rodzaj izolatora przygotowywany jest indywidualnie, zgodnie ze specyfikacją techniczną urządzenia.

Taśmy i wykroje przewodzące oraz ekranujące to elementy służące uziemianiu lub ekranowaniu podzespołów elektronicznych.  Zadaniem taśm jest odprowadzenie ładunków elektrostatycznych oraz eliminacja pola elektromagnetycznego i zakłóceń EMI. Zwykle tworzone przy wykorzystaniu miedzi i aluminium. Dobrze przewodzą ciepło i energię elektryczną.

Taśmy zabezpieczające podczas transportu mocują tymczasowo ruchome elementy, by zapobiec uszkodzeniu podczas produkcji i w czasie dostawy.  Taśmy odporne na rozciąganie i zrywanie skutecznie chronią transportowane elementy przed uszkodzeniem.

Taśmy i wykroje uszczelniające i amortyzujące  wycięte z pianki, filcu czy poliuretanu wykorzystuje się  do ochrony mechanizmów wewnętrznych urządzeń przed zanieczyszczeniami, kurzem oraz wilgocią. Różnego rodzaju kształtki, bumpony posiadają właściwości amortyzujące drgania i stosowane są jako podkładki, przekładki, odbojniki czy nóżki urządzeń.

Taśmy i wykroje odblaskowe stosuje się głównie ze względów bezpieczeństwa do oznakowania pojazdów, akcesoriów samochodowych czy dróg ewakuacyjnych. Są odporne na czynniki atmosferyczne, a właściwości odblaskowe utrzymują się bardzo długo.

Rzepy przemysłowe występują jako taśma samoprzylepna składające się z dwóch części, które można wiele razy rozdzielać i łączyć. Sprawdzają się zwłaszcza tam, gdzie zachodzi potrzeba wielokrotnego demontażu elementów (np. podczas serwisu, napraw, czyszczenia). Charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością do wielu powierzchni.

Folie zabezpieczające powierzchnie mają za zadanie chronić delikatną powierzchnię listew dekoracyjnych i ekranów od czasu montażu na linii produkcyjnej aż do sprzedaży urządzeń. Samoprzylepna folia zabezpieczająca jest bardzo odporna na uszkodzenia i zarysowania. Chroni powierzchnie i elementy przed uszkodzeniem i zabrudzeniem. Wykorzystuje się je między innymi do osłony wyświetlaczy, delikatnych frontów podzespołów, lamp i reflektorów samochodowych. Klej doskonale przylega do powierzchni zarówno gładkich, jak i chropowatych, a po zdjęciu folii nie zostawia brudnych śladów. Wykroje z folii zabezpieczających dostosowuje się do kształtu danego elementu.

Wykroje i taśmy maskujące cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w wielu branżach. Samoprzylepne taśmy maskujące służą do zabezpieczania powierzchni podczas malowania i lakierownia. Wycięte elementy, samoprzylepne die cuty maskujące służą do zaklejania otworów montażowych w obudowach czy korpusach urządzeń.

Firma Etisoft od 30 lat jest autoryzowanym konwerterem 3M. Z należytą starannością i dokładnością przetwarza surowce i półprodukty amerykańskiego koncernu.  Specjalizuje się w wycinaniu i konfekcjonowaniu materiałów zarówno samoprzylepnych jak i beklejowych dla branży elektronicznej, Automotive i AGD. Elastycznie dostosowuje technologię produkcji elementów funkcyjnych do potrzeb Klienta. Dział R&D z własnym laboratorium pomaga w doborze odpowiednich surowców, prowadzi badania i testy wykorzystywanych materiałów. Etisoft od wielu lat jest obdarzany zaufaniem i postrzegany jako wiarygodny partner w biznesie.

Back to top