Produkty

Zastosowanie

obszar-laboratoryobszar-manufakturingobszar-office

Drukarki do etykiet kolorowych

Drukarki inkjetowe i laserowe umożliwiają drukowanie kolorowych etykiet i zmiennych informacji na żądanie - czyli bez przygotowywania matryc. Dzięki nim producenci  i sprzedawcy detaliczni mogą drukować wysokiej jakości naklejki kolorowe wedle potrzeb. Samodzielny wydruk etykiet kolorowych z dowolną grafiką pozwala zmniejszyć koszty związane z utrzymywaniem stanów magazynowych kolorowych etykiet. Dodatkową (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Drukarka do etykiet kolorowych – jakość, wydajność, oszczędność

Drukarki etykiet kolorowych to urządzenia coraz chętniej wykorzystywane przez przedsiębiorców – producentów oraz sprzedawców. Nic dziwnego – są łatwe w obsłudze, wydajne i przynoszą szereg korzyści. Drukarka do kolorowych etykiet pozwala na sprawne drukowanie i oznakowanie swoich produktów. Wykorzystywana jest w wielu branżach do oznakowania kolorowymi etykietami personalizowanych produktów, limitowanych serii, a także gdy projekty oznaczeń często się zmieniają.

Nowoczesne drukarki do kolorowych etykiet zapewniają wysoką jakość drukowanych elementów, takich jak grafiki, zdjęcia czy logotypy. Przygotowanie wzorów etykiet i wydruk na własnej kolorowej drukarce etykiet jest tańszą opcją w stosunku do tej, gdy musimy zlecić to firmie zewnętrznej. 

Drukarki do etykiet kolorowych – technologia

Drukarka kolorowych etykiet działa podobnie jak tradycyjna drukarka, jednak zamiast zadrukowywać kartkę papieru, zadrukowuje etykiety samoprzylepne, aplikując na nie określoną ilość barwnego tuszu. W drukarkach do naklejek kolorowych najczęściej wykorzystuje się druk inkjet, bazujący na tuszach pigmentowych, które charakteryzują się odpornością na blaknięcie czy wodę, co jest niezwykle istotne. Etykiety wydrukowane na kolorowej drukarce inkjetowej są bardzo estetyczne, mają mocne, żywe kolory i jakością nie odstępują od etykiet wydrukowanych w drukarni. A przy tym wszystkim, drukarki do etykiet gwarantują dużą szybkość drukowania. Drukarka kolorowa inkjet może drukować na etykietach papierowych lub syntetycznych.

Drukarki kolorowych etykiet samoprzylepnych – gdzie najczęściej są wykorzystywane?

Drukarki kolorowe najczęściej wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, sklepach ogrodniczych, kwiaciarniach czy palarniach kawy. Umożliwiają druk estetycznych, atrakcyjnych wizualnie etykiet, co ma duże znaczenie z punktu widzenia marketingu i sprzyja budowaniu wizerunku marki oraz wyróżnianiu produktu na tle konkurencji, przy jednoczesnym przekazywaniu kluczowych informacji o produkcie. Przeznaczone są do drukowania zarówno dużych partii etykiet, jak i pojedynczych, personalizowanych wzorów ze zmiennymi informacjami takimi jak numer produkcji, data, kod kreskowy. Sprawdzają się tam, gdzie zachodzi potrzeba oznaczania opakowań indywidualnymi kolorowymi etykietami:

 • pudełka z butami
 • kawa, herbata, słodycze
 • kosmetyki
 • suplementy diety i odżywki
 • karma dla zwierząt

Drukarki do naklejek kolorowych – najważniejsze zalety

 • Umożliwiają druk własnych, indywidualnie zaprojektowanych kolorowych etykiet na żądanie, nawet po jednej sztuce z każdego wzoru.
 • Pozwalają drukować na etykietach zmienne informacje, takiej jak: data produkcji, zmieniający się numer partii, kod kreskowy lub kod 2D.
 • Przynoszą redukcję kosztów i oszczędność czasu – nie trzeba zlecać druku firmie zewnętrznej i długo czekać na realizację jak również trzymać zapasów magazynowych.
 • Zapewniają wydruk kolorowej grafiki wysokiej jakości i trwałości.
 • Pozwalają drukować etykiety bez konieczności przygotowywania matrycy. W łatwy sposób przygotowany w programie graficznym projekt drukowany jest od razu na etykiecie.

Drukarki do etykiet samoprzylepnych kolorowych – jaką wybrać?

Najważniejszym kryterium, jakim należy się kierować przy wyborze drukarki, to ilość drukowanych etykiet dziennie lub miesięcznie. Drugim aspektem jest rozdzielczość głowicy drukującej, od której zależy jakość wydrukowanych elementów – grafiki, teksty, kody. Kolejnym czynnikiem decydującym jaką drukarkę wybrać jest rozmiar etykiet. Do drukowania etykiet wyjątkowo dużych, wielkoformatowych przeznaczone są specjalne, większe drukarki o szerokości głowicy 8 cali.

 • Biurkowa drukarka do etykiet kolorowych doskonale sprawdzi się w przypadku drukowania niewielkich nakładów etykiet w ciągu miesiąca. Małe, poręczne i łatwe w obsłudze urządzenie pozwala na elastyczne i samodzielne drukowanie etykiet na żądanie.
 • Półprzemysłowa drukarka do kolorowych naklejek polecana jest  tam, gdzie wymaga się wysokiej rozdzielczość nadruku i dużych ilości etykiet. Urządzenie półprzemysłowe zagwarantuje wysoką jakość kolorowych etykiet drukowanych w dużych nakładach.
 • Przemysłowe drukarki kolorowe zaspokoją potrzeby dużych przedsiębiorstw, które produkują w trybie 24/7 i potrzebują mieć zagwarantowane duże ilości wydrukowanych etykiet do oznakowania swoich wyrobów na liniach produkcyjnych.

Firma ETISOFT jest producentem wielu rodzajów etykiet samoprzylepnych do drukarek kolorowych. W ofercie posiadamy drukarki kolorowe  EPSON i AstroNova, a także części eksploatacyjne do nich (tusze, maintenance boxy, głowice drukujące, zewnętrzne nawijarki, odwijaki, slittery). Prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny drukarek AstroNova.

Back to top