O nas

Od momentu powstania naszej firmy w 1993 roku, nasze działania skoncentrowane są wokół potrzeb naszych odbiorców w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów. Kompleksowa obsługa klientów korporacyjnych oraz dynamiczny rozwój ugruntowały naszą pozycję kwalifikowanego dostawcy etykiet i elementów funkcyjnych o zasięgu globalnym dla wielu branż. Wdrożone modele obsługi pozwalają dostosować zasady współpracy do każdego rodzaju odbiorcy, również w zakresie konsolidacji dostaw produktów do fabryk klienta zlokalizowanych w wielu miejscach świata. Zmieniający się rynek oraz oczekiwania naszych klientów dały nam impuls do rozwoju i budowy kompetencji z zakresu automatyzacji procesów. Z powodzeniem poszerzamy ofertę o nowe urządzenia AutoID, systemy aplikujące etykiety, systemy intralogistyczne oparte o wózki AGV, systemy wizyjne oraz rozwiązania z zakresu technologii RFID.

Od etykiet do Przemysłu 4.0

Nasza wizja

Etisoft to rozpoznawalna marka i dojrzałe technologicznie przedsiębiorstwo na rynku producentów i dostawców etykiet i elementów funkcyjnych dla wielu branż. To właśnie etykieta pełni rolę nośnika informacji w oferowanych przez nas rozwiązaniach z zakresu automatyki przemysłowej i w systemach informatycznych wspierających automatyzację produkcji. Z naszymi klientami dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Czerpiemy inspirację z ich potrzeb, przez co stajemy się coraz lepsi i coraz bardziej wszechstronni, poszerzając portfolio naszych produktów. Swoją przyszłość wiążemy zarówno z rozwojem, który pozwoli utrzymać pozycję nowoczesnego i odpowiedzialnego dostawcy etykiet oraz z produktami, które umożliwią nam i naszym odbiorcom osiągnięcie poziomu przedsiębiorstwa Przemysłu 4.0.

Bezpieczna współpraca - ciągły rozwój

Nasza misja

Budując silną markę Etisoft stawiamy na stabilną i długofalową współpracę z naszymi klientami, dostawcami – Partnerami. Współpraca jaką oferujemy opiera się na bezpieczeństwie technologicznym oraz na zapewnieniu odpowiednich zdolności wytwórczych poprzez inwestycje w park maszynowy, nowe technologie oraz w podnoszenie kompetencji i umiejętności 300-osobowej załogi. Partnerskie relacje z największymi dostawcami zapewniają ciągłość produkcji i utrzymanie terminów dostaw oraz gwarantują niezmienną wysoką jakość oferowanych produktów. Jest ona poparta licznymi certyfikatami. Szerokie portfolio produktów, przejrzyste zasady współpracy i kompleksowa obsługa sprawiają, że Etisoft od wielu lat jest obdarzany zaufaniem i postrzegany jako bezpieczny pracodawca i wiarygodny partner w biznesie.

Firma to ludzie

Największą wartość naszej firmy stanowi 300-osobowy zespół wykwalifikowanych pracowników wspólnie pracujących na sukces przedsiębiorstwa. W skład załogi wchodzą eksperci i wysokiej klasy specjaliści z wielu obszarów, którzy z pełną odpowiedzialnością dbają, aby każdy etap realizacji zadań był wykonany z należytą starannością i na czas. Tworzymy team, otwarty i potrafiący zmierzyć się z każdym wyzwaniem z zakresu obsługi klienta, logistyki, technologii, produkcji czy R&D.

Stawiamy na ludzi, którzy chcą się rozwijać i kształcić. Wytyczamy jasną ścieżkę kariery. Stale prowadzimy szkolenia pracowników zwiększając ich kwalifikacje. Każdy pracownik ma prawo zaproponować zmiany mające na celu usprawnienie pracy. Dzięki takim działaniom wiele wniosków racjonalizatorskich zostało już wprowadzonych w życie ułatwiając codzienne, jak i długofalowe funkcjonowanie naszej firmy. Razem cieszymy się z wszelkich sukcesów naszych pracowników, wspieramy ich pasje, budowę zespołów sportowych oraz inicjatywy kierowane do lokalnych społeczności, których są pomysłodawcami.

Doświadczenie

Etisoft znaczy doświadczenie

Obecność od 1993 roku w branży produktów z zakresu automatycznej identyfikacji sprawiła, że Etisoft stał się cenioną marką, rozpoznawalną na rynku polskim i europejskim. Zdobywane przez lata doświadczenie konsekwentnie wykorzystujemy przy tworzeniu nowych grup produktów. Systematycznie poszerzamy naszą ofertę o nowe rodzaje etykiet i elementów funkcyjnych, dodatkowo wzbogacając ją o innowacyjne systemy oraz rozwiązania dla Przemysłu 4.0. Jest to możliwe dzięki profesjonalnemu i wykwalifikowanemu zespołowi z wieloletnim stażem, który zapewnia naszym partnerom biznesowym poczucie bezpieczeństwa, przy jednoczesnym udziale w procesie rozwoju, jakiego sami ciągle doświadczamy.

Historia

1993
1996
1997
1998
1999
2000
2002
2003
2004
2005
2006
2008
2009
2010
2011
2012
2014
2015
2016
2017
2019
2020
2021
2022
2023
Powstaje firma Etimark Gliwice, autoryzowany dystrybutor samoprzylepnych etykiet 3M
Nawiązanie współpracy z firmą CITIZEN, producentem drukarek termotransferowych

Zakup pierwszej maszyny do sztancowania etykiet i rozpoczęcie produkcji etykiet
Wprowadzenie do oferty taśm termotransferowych RICOH

Rozbudowa parku maszynowego o maszyny do produkcji i zadruku etykiet
Powstaje oddział w Warszawie
Zmiana nazwy firmy z Etimark na Etisoft

Powstaje oddział w Krakowie
Wprowadzenie do oferty taśm termotransferowych firmy SONY

Zakup maszyny do cięcia taśm termotransferowych
Wdrożenie Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001

W Czechach powstaje pierwszy zagraniczny oddział Etisoft
Wprowadzenie do oferty taśm termotransferowych firmy IIMAK

Zmiana formy własności firmy na Etisoft sp. z o.o.
Powstaje kolejny oddział zagraniczny – w Niemczech
Rozszerzenie Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001 na produkcję etykiet
Powstaje nowa siedziba firmy przy ulicy Szarej 21 w Gliwicach

Rozbudowa parku maszynowego o maszyny do druku cyfrowego i do cięcia laserowego
Wzrost możliwości produkcyjnych, wzbogacenie gamy oferowanych produktów
Powstaje oddział na Ukrainie

Powstaje kolejny oddział – Etisoft Słowacja

Wdrożenie Systemu Zarządzania Środowiskowego zgodnego z normą ISO 14001:2004

Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania opartego na wymaganiach norm ISO 9001:2004 oraz 14001:2004.
Powstaje kolejny oddział: Etisoft Nordic
Wybudowanie nowej hali produkcyjnej i magazynu wysokiego składowania w Gliwicach przy ul. Sowińskiego 11

Powstaje spółka produkująca opakowania kartonowe Etisoft Packaging Systems

Zawiązanie polsko-amerykańskiej spółki MacArthur-Etisoft, która konsoliduje dostawy do rozproszonych zakładów na terenie całej Europy i Ameryki
Wdrożenie nowego systemu klasy ERP wspierającego zarządzanie firmą
Wprowadzenie na rynek europejski materiałów eksploatacyjnych do drukarek CITIZEN
Powstaje firma Loxee
Powstaje firma Etisoft Smart Solutions
Otwarcie nowego magazynu w strefie Segro Tulipan Park w Gliwicach

Recertyfikacja ZSZJ zgodnie z normą ISO 9001:2015 i ISO 14001:2015
Uzyskanie certyfikatu IATF 16949:2016
Utworzenie spółki Etisoft Węgry

Ogłoszenie strategii marki Etisoft połączone z rebrandingiem

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych maseczek samoprzylepnych i przyłbic ochronnych
Uruchomienie sklepu internetowego

Wdrożenie pierwszego pojazdu AGV oraz systemu wizyjnego na produkcji

Rozpoczęcie projektu SALMA (System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji) w Magazynie Centralnym Etisoft w Diamond Business Park.
Systemy intralogistyczne AGV/AMR wyróżnione w konkursie „Produkt innowacyjny dla logistyki, transportu i produkcji 2020.

Otrzymanie brązowego medalu EcoVadis
Uruchomienie linii produkcyjnej do etykiet RFID

Otwarcie centralnego magazynu Etisoft w Diamond Business Park

Nie tylko biznes

CSR

Chcąc działać w sposób przejrzysty i zgodny z przepisami prawa krajowego przystąpiliśmy do programu ustanowionego przez organizację ONZ Global Compact – największej na świecie inicjatywy na rzecz odpowiedzialności korporacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Zobowiązaliśmy się tym samym do przestrzegania podstawowych zasad z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Naszym priorytetem jest zapewnienie pracownikom optymalnych warunków pracy oraz poszanowanie praw człowieka i równości. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności za wpływ działania biznesu na środowisko naturalne, od lat stawiamy na stosowanie technologii przyjaznych środowisku.

Dodatkowe dokumenty CSR

Codzienne działania realizujemy zgodnie ze strategią firmy, jej wizją i misją („Bezpieczna współpraca – ciągły rozwój”). Nasze relacje z klientami, partnerami biznesowymi, dostawcami, instytucjami, lokalnymi społecznościami oraz pracownikami regulują dokumenty, które pomagają nam budować wzajemne stosunki.

KODEKS ETYCZNY DOSTAWCY FIRMY ETISOFT SP. Z O.O.

ZASADY POSTĘPOWANIA OBOWIĄZUJĄCE W ETISOFT SP. Z O.O.

KODEKS ETYKI 

POLITYKA ZINTEGROWANEGO SYSTEMU ZARZĄDZANIA

POLITYKA ANTYKORUPCYJNA

REGULAMIN PRZYJMOWANIA INFORMACJI/ ZGŁOSZEŃ O NARUSZENIACH PRAWA

OŚWIADCZENIE O ZACHOWANIU POUFNOŚCI

RAPORT ROCZNY 2023

 

Działalność społeczna

Wspieramy wiele projektów z zakresu rozwoju kultury i sztuki oraz edukacji młodych i zdolnych ludzi. Angażujemy się w akcje charytatywne mające na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Działania te podejmowane są zarówno pod patronatem naszej firmy, jak i organizowane indywidualnie przez naszych pracowników. Jednoczymy się w akcji „Szlachetna Paczka”.  Od lat organizujemy zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt mieszkających w schroniskach. Dofinansowujemy zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Aktywnie wspieramy drużyny sportowe, w tym rowerowe, żeglarskie i kitesurfingowe.

Ekologia

Odpowiedzialnie i świadomie kształtujemy relacje między prowadzeniem biznesu a troską o środowisko naturalne. Prowadzimy badania, analizujemy swój wpływ na przyrodę oraz realizujemy zadania służące jego ochronie. Kupując energię elektryczną o obniżonej emisji CO2, dbamy o środowisko, poprzez ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Podnosimy kwalifikacje pracowników oraz ich świadomość związaną z minimalizacją negatywnego wpływu na środowisko.
Wspieramy ponadto odpowiedzialne pozyskiwanie drewna, wykorzystując do produkcji etykiet papier z certyfikatem FSC. Oznacza to, że nie został on wyprodukowany kosztem lasu, zwierząt, roślin, ani ludzi, których byt jest od nich zależny. Rozpoznawalnemu na całym świecie logo FSC towarzyszy autorskie hasło, które jest nam wyjątkowo bliskie: „Dbajmy o lasy. Pytaj o produkty z certyfikatem FSC w naszej ofercie”.

Ludzie z pasją

Pracownicy Etisoftu to ludzie z pasjami i zainteresowaniami, które rozwijają w wolnym czasie. W naszej firmie można spotkać zagorzałych sportowców, miłośników roweru, biegania, wspinaczki górskiej, żeglarzy, surferów, czy też muzyków bluesowych. Etisoft wspiera ich w osiąganiu swoich celów, tworząc własną drużynę piłkarską, grupę rowerową, biegową, narciarską i kitesurfingową.

Adam

Adam Krawiec z Etisoft Smart Solutions wywalczył w 2022 roku tytuł Drużynowego Mistrza Europy w modelarstwie lotniczym. Jest także zwycięzcą Pucharu Polski w kategorii modeli swobodnie latających napędzanych silnikiem gumowym. Adam przygodę z modelarstwem rozpoczął w wieku szkolnym, w 1996 roku wygrał swoje pierwsze zawody. Od lat pracuje nad swoją pozycją, dzięki czemu dziś znajduje się w międzynarodowej czołówce modelarzy lotniczych.

Tatiana

Idealnie spędzony wolny czas to dla Tatiany dobra książka i kajaki. Najlepiej – jakby się dało te dwie czynności wykonywać jednocześnie. Tatiana kocha podróże, podczas nich szuka także możliwości uprawiania ulubionych sportów – to m.in. narty czy rafting. Miłośniczka kotów. Tatiana pracuje w Dziale Rozwoju Sprzedaży (Pion Marketingu) Etisoft.

Ada

Pomysłodawczyni i dobry duch etisoftowej akcji „Ciepły koc w zimową noc”. Dzięki jej zaangażowaniu i sile przekonywania do śląskich schronisk dla bezdomnych zwierząt od 2015 roku trafia co roku po kilkaset kilogramów karmy i akcesoria niezbędne dla takich placówek. Ma adoptowaną ze schroniska ukochaną suczkę Mafi. W Etisofcie Ada pracuje w Pionie Operacyjnym (Dział Produkcji).

Marcin

W siatkarskiej Odrze Racibórz gra na pozycji libero. Siatkówkę trenuje – z przerwą – od czasów szkolnych. Ze swoją drużyną wywalczył m.in. złoty medal na Międzynarodowym Turnieju Siatkówki w czeskim Brnie, I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Niesłyszących w Piłce Siatkowej Oldbojów od 35 lat w Szczecinie, czy II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Pucharowym w Raciborzu. Marcin pracuje w Pionie Operacyjnym (Dział Produkcji).

Olek

Gra na gitarze, interesuje się muzyką rockową i piłką ręczną. Razem z grupą znajomych obrał sobie za cel przejechanie Green Velo, czyli liczącej 2 tys. km trasy Wschodniego Szlaku Rowerowego. Cel ten zamierzają zrealizować w ciągu 5 lat, co roku poświęcając na wyprawę 6 dni – po dwóch latach ekipa jest na półmetku. Olek pracuje w Dziale Rozwoju Produktu (Pion Marketingu) Etisoftu.

Mariusz

Ma na koncie kilka tysięcy kilometrów przejechanych autostopem. Dojechał tak nad Bałtyk, na festiwal w Jarocinie. Jednak to wyprawy „tam, gdzie diabeł mówi dobranoc” robią wrażenie: Mariusz nieomal wzdłuż i wszerz przemierzył Armenię, Gruzję, Górski Karabach, Iran, Ekwador i Kolumbię. Marzenie? Obejrzeć na własne oczy mamutowce olbrzymie, rosnące m.in. w Kalifornii. Mariusz w Etisofcie pracuje w Pionie Operacyjnym (Dział Produkcji).

Sławek

Pracuje w Logistyce Dostaw (Pion Operacyjny). Wakacje spędza na rowerze. Podróżował w ten sposób na trasach Niemcy – Austria – Verona – Szwajcaria; Gruzja; Norwegia z kołem podbiegunowym.

Adam

Czy słońce czy deszcz – do pracy zawsze wędruje na piechotę. W weekendy chętnie z kijkami do nordic walking. Pokonanie nawet 60 km w ciągu dnia nie jest dla niego problemem. Adam z Działu Serwisu {Pion Handlowy) ma za sobą najdłuższą górską trasę w Polsce, czyli Główny Szlak Beskidzki liczący ok. 517 km.

Marcin

Buduje kondycję podczas spontanicznych wypraw rowerowych – może to być wypad do Wrocławia na kebab? Jak mówi: „po prostu wsiadam i jadę”. W 2018 uczestniczył w Rowerowym Maratonie Wisła 1200. Na przejechanie trasy od źródeł Wisły do jej ujścia w Gdańsku potrzebował, z przerwami na krótką drzemkę, 150 godzin i 23 minut. Marcin jest pracownikiem Pionu Operacyjnego (Dział Produkcji).

Anna

Rowery, rolki i wszelka aktywność – to jej żywioł. Kocha wolność w podróży, nie lubi utartych ścieżek i planów dnia. Docenia kontakt z naturą nieskażoną ręką człowieka. Na koncie ma przejazd rowerem przez Litwę, Łotwę i Estonię oraz trzymiesięczną ekspedycję – także na dwóch kółkach - z Gruzji do Pamiru. Ania pracuje w Pionie Handlowym.

Dawid

Pomysłodawca Etisoft Fishing Team. Uprawia wędkarstwo spinningowe w sportowym wydaniu, podczas łowienia korzystając z sonaru, specjalnie wykonanej wędki czy wędziska. Łowi jedynie ryby drapieżne. Wędkuje od dzieciństwa, można go spotkać na najważniejszych zawodach. Dawid jest pracownikiem produkcji w ITS-ie, spółce-córce Etisoft.

Joanna

Współzałożycielka i wokal zespołu „Around The Blues". Ma na koncie występy m.in. na Rawie Blues czy Olsztyńskich Nocach Bluesowych, uczestniczy w wartościowych muzycznych projektach. Asia jest laureatką pierwszego miejsca w kategorii Wokalistka Bluesowa Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues BLUES TOP 2010. Pracuje w Pionie Technologicznym.

Orsi

Od wielu lat gra w squasha, parę lat temu zaczęła biegać i startować w imprezach biegowych. Ma na koncie kilka półmaratonów. Bieganie po asfalcie zamieniła na trail running, czyli połączenie biegu i wędrówek górskimi szlakami. Orsi jest dyrektorem zarządzającym naszego oddziału Etisoft Hungary.

Dariusz

Założyciel Etisoft Bike Team, dzieli swoją pasję do sportu między rowery, a bieganie. Frajdę sprawiają mu ekstremalne wyzwania: imprezy na orientację, rywalizacja w błocie, czy… 24-godzinny bieg po schodach hotelu Mariott. Z rowerowego siodełka odkrywa uroki Śląska. W Etisofcie pracuje w Pionie Marketingu jako menedżer produktu odpowiedzialny za rozwiązania dotyczące automatycznej identyfikacji.

Przemysław

Bluesman, gitarzysta i współzałożyciel zespołów Black Amber i Around The Blues. Występował na najważniejszych festiwalach bluesowych w Polsce. W Etisofcie pracuje w Pionie Technologicznym.

Adam

Jeden z założycieli Etisoft Running Team, na koncie ma trzy półmaratony. Miłośnik biegania (także po górach), fotografowania i wędrówek po najpiękniejszych zakątkach Stanów Zjednoczonych. W Etisofcie pracuje w Dziale Logistyki Wewnętrznej.

Dorota

W ramach Stowarzyszenia Sportowego Niesłyszących MIG uprawia curling, nazywany też szachami na lodzie. Z sukcesami trenuje koszykówkę i siatkówkę. W Etisofcie jest pracownikiem Logistyki Wysyłek (Pion Operacyjny).

Joanna

Z wykształcenia architekt, w Etisofcie spełnia się w roli grafika, pracując w Pionie Marketingu. Prywatnie entuzjastka ekstremalnych sportów wodnych, członkini Etisoft Kitesurfing Team.

Krzysztof

Na co dzień pracuje w dziale handlowym Etisoft Kraków, a wolnych chwilach gra na klarnecie w zespole LajkFolk.

Karolina

Wulkan energii i dobrego humoru, miłośniczka nordic walking. Jej sukces to pokonanie z kijkami trasy półmaratonu. W Etisofcie w Dziale Fakturowania

Krzysztof

Wulkan energii - entuzjasta: wspinaczki wysokogórskiej i skałkowej oraz jazdy na rowerze. Pracuje w Pionie Technologicznym, w Dziale Badań i Rozwoju.

Ola

Pracuje w Pionie Handlowym. Zawsze uśmiechnięta, pełna energii, rozwiązuje wszystkie trudne zadania. Czas wolny spędza aktywnie; rower, żeglarstwo, kitesurfing to jej pasje.

Odbiorcy

Odbiorcami naszych produktów są wiodące na rynku firmy z branż: motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, spożywczej, chemicznej, farmaceutycznej, FMCG i wielu innych. To obecnie ponad 1800 aktywnych klientów w systematycznie rosnącej bazie, poszerzającej się o przedstawicieli kolejnych branż. To mobilizuje nas do nieustannego poszerzania portfolio produktów i do poszukiwania nowych rozwiązań. Dostarczamy towary i produkty do odbiorców mających swe siedziby na całym świecie. Naszymi klientami są korporacje wielooddziałowe, które obsługujemy zgodnie z ustalonymi i dopasowanymi do ich specyfiki rozwiązaniami biznesowo-logistycznymi.
Back to top