Produkty

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-electronics

Panele membranowe

Panele membranowe nazywane także klawiaturami membranowymi lub foliowymi są nieodzownym elementem nowoczesnych urządzeń elektronicznych i maszyn. Wykorzystuje się je głównie jako panele operatorskie do różnego rodzaju elektroniki użytkowej. Panele membranowe składają się z kilku warstw, są cienkie a zarazem bardzo trwałe. Wierzchnia warstwa jest najczęściej wytwarzana z transparentnej folii poliwęglanowej, (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-electronics

Panele kontrolne

Panele kontrolne potocznie nazywane window panelami, to elementy wbudowane w przednią część urządzeń elektronicznych i sprzętów AGD. Pełnią one istotną funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim służą do sterowania całym urządzeniem. Ich zadaniem jest w estetyczny i czytelny sposób przedstawić użytkownikowi aktualny status oraz parametry pracy urządzenia. Panele kontrolne produkowane są (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-electronics

Płyty czołowe

Płyty czołowe nazywane też panelami frontowymi czy panelami dekoracyjnymi są ważnym elementem obudowy - informują użytkowników o podstawowych funkcjach urządzenia i ułatwiają jego obsługę. Odpowiedni nadruk w postaci grafiki, tekstu czy piktogramów pozwala w prosty sposób sterować urządzeniem. W zależności od typu urządzeń i funkcji jaką mają pełnić, płyty czołowe (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Płyty czołowe i panele kontrolne – dlaczego są tak ważne?

Jednym z ważniejszych aspektów związanych z projektowaniem nowoczesnych urządzeń codziennego użytku jest zadbanie o odpowiedni fizyczny interfejs, zapewniający proste, intuicyjne sterowanie produktem. Użytkownik chce sprawnie, bez wątpliwości korzystać z różnych funkcji, jakie oferują nowoczesne urządzenia elektroniczne i AGD. Współcześni odbiorcy są ukierunkowani na sprzęt, który zapewni im szereg zaawansowanych możliwości, a jednocześnie jego obsługa nie przysporzy im żadnych trudności. Do tego cenią sobie estetykę wykonania poszczególnych elementów.

Kluczową rolę mają w tej kwestii panele sterujące, które jako nieodłączny element urządzeń, mają zapewnić komfort codziennego użytkowania. To one w praktyce umożliwiają interakcję człowiek-urządzenie. W czasach, kiedy sprzęty AGD  i inne urządzenia mają wiele zaawansowanych funkcji, łatwo się pogubić w ich obsłudze. Zadaniem panela kontrolnego jest więc zapewnić użytkownikowi intuicyjną obsługę i pełne wykorzystanie potencjału, jaki niesie dane urządzenie. Wygląd panela frontowego ma też duże znaczenie, w momencie gdy użytkownik wybiera urządzenie. Dlatego tak ważne jest jego odpowiednie zaprojektowanie i estetyczne wykonanie.

Panele kontrolne a płyty czołowe – czym się różnią?

Płyty czołowe urządzeń elektronicznych i sprzętu AGD wykonywane są z tworzyw sztucznych, metali, laminatów lub kompozytów wielowarstwowych. Podczas przygotowywania wycinane są otwory na pokrętła, przyciski i gniazda do podłączenia przewodów oraz wykonywany jest nadruk. Panel kontrolny to element, który jest połączony z elektroniką, posiada zintegrowane przyciski lub ekran dotykowy. Jednym z rodzajów paneli sterujących są panele membranowe. Nie mają żadnych ruchomych elementów typu pokrętła, tylko klawisze dotykowe. Stosowane są najczęściej w elektromaszynach i elektronarzędziach jako panele operatorskie.

Jak powstają panele kontrolne?

Na początek wszystkie szczegóły muszą zostać precyzyjnie zaprojektowane, z uwzględnieniem względów wizualnych i funkcjonalnych. Następnie powstaje forma wtryskowa, która przechodzi szereg testów. Surowe panele kontrolne poddawane są testom i weryfikacji pod kątem wytycznych klienta. Kolejny etap to dobranie odpowiedniej technologii nadruku. Następnie przeprowadza się druk testowy i pomiary trwałości nadruku. Po pozytywnej ocenie klienta wykonuje się serie próbne, a dopiero po ich akceptacji może rozpocząć się właściwa produkcja.

Etisoft – gwarancja jakości

Etisoft to jeden z czołowych europejskich ekspertów w produkcji paneli frontowych i kontrolnych dla branży AGD i Automotive. Co ważne, wszystkie panele są produkowane w oparciu o normy i standardy ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949. Nowoczesny park maszynowy do obróbki tworzyw sztucznych i szeroki wybór technologii nadruku zapewniają najwyższą jakość produkowanych paneli.  Sprawdzeni dostawcy surowców gwarantują ciągłość produkcji i utrzymanie terminów dostaw. Projektujemy, testujemy i produkujemy płyty czołowe, panele kontrolne dla firm z wielu branż.

Back to top