Produkty

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shippingobszar-warehouse

Oznaczenia RFID palet i pojemników

Oznaczenia palet i pojemników RFID – wykonane w postaci trwałych etykiet samoprzylepnych zawierają unikatowy numer w postaci kodu, który jest również zapisany w pamięci znacznika RFID. Są wykorzystywane w wielu obszarach przedsiębiorstwa do oznaczania opakowań wielokrotnego użytku. Na ich podstawie można zidentyfikować zawartość danego pojemnika, czy określić jego aktualny status (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-chemistrybranża-detalbranża-electronicsbranża-food

Etykiety identyfikacyjne RFID

Etykieta identyfikacyjna RFID jest stosowana w celu identyfikacji wyrobów gotowych, półproduktów i komponentów w czasie procesów produkcyjnych. System RFID w znaczący sposób przyspiesza i usprawnia śledzenie produkcji tracebility oraz weryfikację produktów w całym łańcuchu dostaw. Dlatego branża Automotive coraz częściej wprowadza znakowanie komponentów tagami RFID. Tagi RFID umożliwiają zapisanie dużej (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-shippingobszar-warehouse

Etykiety logistyczne RFID

Etykieta logistyczna RFID – wykorzystywana do oznaczania przesyłek i jednostek logistycznych, zawiera niezbędne dane do prawidłowej realizacji procesów magazynowych i transportu. Informacje te mogą być zapisane w pamięci znacznika RFID, co w znaczny sposób zwiększa efektywność procesów i skraca czas odczytu. Etykieta logistyczna RFID zawiera standardowe informacje w postaci tekstów (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-detalbranża-pharmacybranża-textile

Etykiety produktowe RFID

Etykieta produktowa RFID – naklejana bezpośrednio na produkt lub na jego opakowanie. Zawiera podstawowe informacje ważne dla klienta końcowego, takie jak: nazwę producenta i produktu, logo, skład, datę produkcji i/lub kod kreskowy itp. Wybrane informacje mogą być zapisane w znaczniku RFID, co w znaczący sposób przyspiesza procesy identyfikacji oraz inwentaryzacji (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-office

Etykiety inwentarzowe RFID

Etykieta inwentarzowa RFID – samoprzylepna etykieta do oznaczania środków trwałych, narzędzi i dokumentów. Numer ewidencyjny zapisany w pamięci znacznika RFID usprawnia proces zbierania danych w trakcie inwentaryzacji majątku przedsiębiorstwa oraz archiwizacji dokumentów. Najczęściej numer jest powielony na etykiecie w postaci kodu z podpisem. Etykiety inwentarzowe RFID pozwalają na zapisanie dużo (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-warehouse

Oznaczenia RFID półek i regałów

Oznaczenia RFID półek i regałów – etykiety samoprzylepne będące elementem systemu oznaczeń w wielu obszarach przedsiębiorstwa, gdzie zachodzi konieczność składowania produktów w konkretnej lokalizacji. Numer danej lokalizacji zapisany w znaczniku RFID pozwala w znacznym stopniu zautomatyzować procesy magazynowe. Są one nośnikiem informacji o lokalizacji dla autonomicznych robotów czy wózków, które (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

branża-agdbranża-detalbranża-electronicsbranża-food

Etykiety marketingowe RFID

Etykieta marketingowa RFID – jej celem jest przekazanie konsumentowi najważniejszych informacji marketingowych o produkcie. Zastosowanie do tego rodzaju etykiet znaczników RFID w standardzie NFC pozwala wykorzystać do celów promocji wiele inne możliwości. Dane tam zapisane mogą być nośnikiem dodatkowych informacji marketingowych lub technicznych o produkcie. Mogą zawierać linki do stron (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

ETISOFT – producent etykiet i tagów RFID

Jako specjaliści w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów, produkujemy również etykiety RFID. Jest to technologia, która w ostatnim czasie przeżywa prawdziwy rozkwit popularności. Wynika to z rosnącej świadomości potrzeby automatyzacji procesów produkcyjnych i logistycznych, a także z udoskonalenia samej technologii RFID, która daje coraz większe możliwości w zakresie skrócenia czasu przeprowadzania procesów.

Czym jest RFID?

RFID to technologia przesyłania danych, wykorzystująca w tym celu fale radiowe. Rozwój technologiczny w ostatnich dekadach sprawił, że dzisiaj etykiety RFID pozwalają na szybkie i wygodne przesyłanie różnorodnych danych i w dużych ilościach.

Aby odczyt danych z etykiety RFID był możliwy, niezbędne są dwa elementy: czytnik i etykieta (transponder). Czytnik to urządzenie, które odbiera dane zapisane na tagu RFID. Składa się z następujących elementów: antena nadawczo-odbiorcza, nadajnik, odbiornik i dekoder. Natomiast tag to układ scalony i antena. Jak działa ten system? W celu odczytania danych zapisanych w tagu RFID, należy użyć czytnika, emitującego fale elektromagnetyczne. Jeśli ich natężenie przekroczy punkt graniczny, wskutek wytworzonej energii etykieta RFID odbiera sygnał i przygotowuje odpowiedź. Jest ona wysyłana w formie kodu znacznika. Następnie czytnik odbiera ten sygnał za pomocą anteny.

Etykiety RFID i różne częstotliwości fal radiowych

Należy podkreślić, że znaczniki RFID znacząco się między sobą różnią. Można stosować rozmaite kryteria podziału, takie jak choćby zastosowanie etykiet. Jednak biorąc pod uwagę funkcjonalność tagów, należy podzielić systemy ze względu na częstotliwość wykorzystywanych fal radiowych. W ten sposób otrzymujemy następujące kategorie systemów RFID:

 • Low Frequency (LF) – odczyt możliwy z odległości do kilku centymetrów
 • High Frequency (HF) – odczyt możliwy z odległości do kilkudziesięciu centymetrów
 • Ultra High Frequency (UHF) – odczyt możliwy z odległości do kilku, w skrajnych sytuacjach nawet do kilkunastu metrów.

Etykiety RFID i ich zalety

Popularność etykiet RFID stale rośnie. W niektórych branżach już dzisiaj są powszechnie stosowane. Zastosowanie etykiet RFID to przede wszystkim oznaczanie przedmiotów i zapis informacji dotyczących produktów oraz procesów. Kwestie te można rozwiązać również na wiele innych sposobów. Często RFID bywa porównywane na przykład do klasycznych kodów kreskowych. Dlaczego zatem to RFID zyskuje na popularności i jest tak chętnie wybieranym rozwiązaniem? Wynika to z szeregu zalet technologii RFID. Należą do nich:

 • możliwość zapisania dużej ilości danych,
 • jednoczesny odczyt nawet setek tagów RFID,
 • tagi wielokrotnego użytku – po przeprogramowaniu pamięci etykietę można wykorzystać ponownie, zapisując na niej zupełnie nowe dane,
 • informacje w tagu RFID mogą zostać zabezpieczone poprzez szyfrowanie,
 • łatwy odczyt danych – możliwy z dużej odległości, bez konieczności ukierunkowania czytnika, nawet w przypadku, gdy tag jest zakryty materiałem – na przykład, kiedy znajduje się w pudełku,
 • znaczniki RFID można umieszczać niemal na wszystkich materiałach – nawet na metalu,
 • trwałość tagów RFID, odpornych na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie wykorzystuje się etykiety RFID?

Jak wspomnieliśmy, etykiety RFID stają się dzisiaj powszechne. Niemniej jednak ich zastosowanie jest szczególnie popularne w niektórych obszarach. RFID zyskało największą popularność w takich dziedzinach, jak:

 • produkcja,
 • logistyka,
 • handel,
 • biznes.

Etykiety RFID znajdują zastosowanie na wszystkich etapach produkcji i logistyki, aż po sprzedaż. Innymi słowy, są obecne na całej drodze wytwarzania produktu oraz dostarczania go do klienta końcowego. Ponadto coraz powszechniej wykorzystuje się je również w biznesie. Służą między innymi do kontroli dostępu, na przykład jako identyfikatory pracowników, umożliwiające im wejście do budynku firmowego. Jednak to nie jedyne zastosowanie etykiet RFID w biznesie – pozostałe omawiamy w dalszej części tekstu.

Konkretne zastosowania RFID

Bogata oferta ETISOFT to etykiety RFID o różnorodnym zastosowaniu. Współpracujemy z podmiotami działającymi w różnych branżach, dostosowując asortyment do potrzeb Klientów. Skupiamy się przede wszystkim na dostarczaniu rozwiązań dla produkcji, logistyki, handlu i biznesu, ponieważ w tych obszarach zapotrzebowanie na technologie RFID jest zdecydowanie największe.

Rozwiązania od Etisoft dla produkcji i logistyki

W tym obszarze nasza oferta jest najbardziej rozbudowana, ze względu na największe i zróżnicowane potrzeby Klientów. Oferujemy przede wszystkim:

Znaczniki RFID dla pojemników i palet – wytwarzamy etykiety RFID dla opakowań przeznaczonych do wielokrotnego użytku. W tym przypadku tagi pełnią podwójną funkcję. Po pierwsze, służą do odczytu zawartości danego opakowania, co jest niezbędne m.in. w procesie kompletowania zamówień oraz inwentaryzacji magazynowej. Ponadto znacznik RFID umożliwia odczytanie statusu pojemnika lub palety w procesie recyklingu. Korzyści płynące z tego rozwiązania to automatyzacja inwentaryzacji oraz ułatwienie przebiegu procesu recyklingu.

Etykiety identyfikacyjne RFID – stosowane na wszystkich etapach produkcji, do oznaczania wszelkich elementów wykorzystywanych w procesie wytwarzania produktów. Służą do oznaczania komponentów i półproduktów, jak również gotowych produktów.

Etykiety RFID dla półek i regałów – elementy kompleksowego systemu oznaczeń. Informacje zawarte w tagach służą głównie automatycznym robotom i wózkom, usprawniając, a często wręcz umożliwiając ich pracę. Znaczniki te stosuje się w magazynach i innych obiektach, gdzie istotną rolę odgrywa konkretna lokalizacja poszczególnych towarów. Rozwiązanie to służy automatyzacji pracy.

Etykieta RFID i jej rola w handlu oraz marketingu

W ramach oferty etykiet RFID dla handlu i marketingu przygotowaliśmy dwa główne rozwiązania:

Etykiety produktowe – tagi zawierają najistotniejsze informacje z punktu widzenia klienta końcowego. Te dane zwykle przechowywane są w bazach danych, z których można je pobrać na podstawie identyfikatora zapisanego w znaczniku RFID

Etykiety tego rodzaju znajdują dwojakie zastosowanie. Przede wszystkim służą automatyzacji inwentaryzacji w miejscach sprzedaży produktów. Ponadto można je wykorzystać jako znaczniki antykradzieżowe.

Etykiety marketingowe RFID – podobnie jak znaczniki produktowe, służą do oznaczania produktów. Jednak ich rola jest nieco inna. Mają dostarczać dane marketingowe, służąc jako narzędzie promocji dla sprzedawcy. Odbiorca końcowy wykorzystuje znaczniki RFID do odczytania informacji o produkcie. Tagi tego typu mogą zawierać odnośniki do stron internetowych lub też informacje tekstowe dotyczące produktu, a także zachęcać do skorzystania z oferty dodatkowej, jako bonusu wynikającego z korzystania z danego produktu. Etykiety te wykorzystują technologię NFC, przez co ich odczytanie jest możliwe poprzez wykorzystanie dowolnego urządzenia mobilnego wyposażonego w tę funkcjonalność.

RFID w biznesie

Jak wspomnieliśmy, RFID bywa wykorzystywane w biznesie na wiele sposobów. Etykietę RFID można zastosować jako element zabezpieczenia dostępu, choćby w identyfikatorze pracownika. Firma Etisoft oferuje również inne rozwiązanie dla biznesu:

 • Etykiety inwentarzowe RFID – służą do oznaczania firmowych dokumentów, sprzętu i wszelkich środków trwałych. Ułatwiają przeprowadzanie procesu inwentaryzacji majątku w firmie. Ponadto są pomocne w archiwizacji dokumentów. Stanowią atrakcyjniejszą alternatywę dla klasycznych etykiet inwentarzowych, ze względu na większą pojemność, umożliwiającą zapisanie dużych ilości danych. Co więcej, dane są odczytywane jednocześnie z wielu znaczników. Innymi słowy, inwentaryzacja z wykorzystaniem znaczników RFID przebiega o wiele szybciej.

Technologia RFID to już nie rozwiązanie przyszłości, ale teraźniejszość, niezbędna dla skutecznej automatyzacji procesów. Zachęcamy do kontaktu, w celu znalezienia optymalnego rozwiązania w tym zakresie. Zapewniamy indywidualne podejście i dostosowanie oferty do indywidualnych potrzeb Klienta.

Back to top