„Ciepły koc w zimową noc”. Nasza akcja pomocy zwierzętom z kolejnym rekordem!

20 sty 2022 - Joanna Heler-Kończakowska

Gdyby zwierzęta potrafiły mówić… Tego nigdy się nie dowiemy co by nam powiedziały. Dziękujemy więc w ich imieniu tym wszystkim dzięki którym szósta już edycja etisoftowej akcji „Ciepły koc w zimową noc” nabrała takiego rozmachu! Tym razem nakarmiliśmy i ogrzaliśmy ponad 500 podopiecznych Fundacji Przystań Ocalenie w Ćwiklicach. Z radością informujemy, że pobiliśmy rekord zbiórki! Dziękujemy wszystkim, którym los bezdomnych zwierzaków nie jest obojętny!

Pomysłodawczynią i „motorem napędowym” zbiórki była jak co roku Ada Dziadosz z Pionu Operacyjnego. Wielkie serce, empatia i miłość dla zwierząt, a do tego moc poruszenia nieba i ziemi jeśli tylko można im pomóc. Tak było i tym razem. Na plakatach anonsujących akcję jak co roku pojawiła się Mafi – dobrze adopciak Ady z gliwickiego schroniska. Tym razem nasz czworonożny model osobiście pojawił się również na naszym magazynie na Szarej, by zobaczyć finalny efekt ?. 

– Każdej akcji towarzyszą pytania: czy się uda, czy wszystko dojedzie na czas… A potem jest euforia i ogromna radość, bo po raz kolejny się udało, a grono darczyńców z roku na rok jest coraz większe! – nie kryje emocji Ada. – Chciałabym podziękować każdemu z Was indywidualnie. Bardzo się cieszę, że jak co roku mogliśmy liczyć na wsparcie pracowników naszej firmy. Sami widzieliście jak szybko przybywa darów! Szczególne podziękowania kieruję do Zarządu Etisoft, bo dzięki udzielonej pomocy udaje się wesprzeć specjalistyczną karmą najbardziej schorowane zwierzaki, których potrzeby są o wiele większe niż zdrowych zwierząt. Po raz kolejny udało zwerbować do akcji przyjaciół. Mam nadzieję, że w przyszłym roku poszerzymy akcję zapraszając do udziału zaprzyjaźnione firmy. W tym roku jedna z nich dostarczyła  kilkadziesiąt mat izolacyjnych. W Fundacji posłużą do ocieplenia pomieszczeń. Natomiast druga wsparła zwierzaki specjalistyczną karmą.  Z całego serca za to wszystko dziękuję w imieniu zwierząt!

Sukces akcji cieszy tym bardziej, że w tym roku swą pomoc kierowaliśmy do bardzo specyficznej organizacji, która ma pod swoją opieką nie tylko psy i koty, ale także prawie 150 koni i inne zwierzęta gospodarskie takie jak kozy, owce, krowy, świnie, drób… Wszystkie po przejściach: uratowane z wypadków, wykupione z rzeźni, odebrane interwencyjnie od gospodarzy, podrzucone do Fundacji… Z jednej strony serce się kroi na ich widok, z drugiej – raduje, że trafiły właśnie do tego miejsca, a my mogliśmy im pomoc.

Fundacja w Ćwiklicach, gdzie zawitaliśmy w grudniu to spore gospodarstwo rolne. Z typowymi budynkami gospodarczymi, dużymi wybiegami, stajniami, stodołami i maszynami gospodarczymi. Wokół są poustawiane bele siana. Fundacja działa dzięki datkom z 1 procenta czy takim akcjom jak ta organizowana przez Etisoft.

Na „dzień dobry” do naszych nóg tuli się pręgowany kot. Specjalnie z myślą o etisoftowych mikołajkach czekano, by wypuścić konie na łąkę – jedne cwałują z radością, inne dostojnie i powoli, obarczone chorobami i wiekiem zmierzają na wybieg. Wita nas Dominik Nawa, od ponad 20 lat gospodarz tego miejsca. Oprowadza po gospodarstwie, dzieli się opowieściami o odwiedzanych zwierzętach. Każde z nich ma imię i niełatwą historię. Jak wyjaśnia, zawsze chciał, by był to dom dla zwierzaków, a nie schronisko z kratami. Kilka razy powtarza: – Tyle dobra nam przywieźliście… Nigdy bym się nie spodziewał, że da się zorganizować akcję na taką skalę – mówił Dominik Nawa. – Dzięki Wam jesteśmy spokojni o wykarmienie zwierzaków na dłuższy czas. Ręczniki i koce przydadzą się w „Psianatorium”, gdzie mamy zwierzęta nieadopcyjne, przede wszystkim leżące. Chemia i środki czystości pomogą nam zadbać o czystość najbardziej newralgicznych pomieszczeń.

Z Ćwiklic wracaliśmy szczęśliwi i podbudowani, że jak co roku udało się zwerbować tylu ludzi dobrych woli. Bardzo Wam dziękujemy w imieniu naszych braci mniejszych!

Działania te wpisują się w misję i wizję Etisoft oraz politykę CSR.

Zbiórka w liczbach:

  • Karma sucha i mokra:  ok. 614 kg
  • Ryż, kasza, makaron: 28 kg
  • Warzywa i owoce: 300 kg
  • Siano: 25 kostek
  • Karton środków higienicznych
  • Mnóstwo kocy, ręczników, smycze, miski, zabawki.

Podobne artykuły

Back to top