„Ciepły koc w zimową noc” – po raz ósmy pomogliśmy bezdomnym zwierzętom!

2 lut 2024 - Joanna Heler-Kończakowska

Mikołajkowe życzenia czworonogów i ich opiekunów z Fundacji Człowiek dla Zwierząt spełnione z nawiązką! Wypełnione pięcioma paletami firmowe auto pod koniec ubiegłego roku zajechało do podkrakowskich Łętkowic, dowożąc ponad 650 kg wysokojakościowej karmy i nie tylko…. Ósmą edycję firmowej akcji pomocy „Ciepły koc w zimową noc” uważamy za sukces – pobiliśmy rekord naszych dotychczasowych zbiórek!

Fundację w Łętkowicach zdecydowaliśmy się wesprzeć po raz drugi, bo widzimy że tu dzieje się dobro – mimo niełatwych warunków lokalowych, zmniejszającej się liczby osób chętnych do adopcji zwierząt i konieczności ciągłego zabiegania o wsparcie darczyńców. Prawa zwierząt i ich dobrostan stawiane są tu na pierwszym miejscu. Prowadzący placówkę starają się, by czworonożni podopieczni mieli ciepło, sucho, miski były zawsze pełne, a leczenie zapewnione. Podczas naszej wizyty zapewniliśmy też czworonogom moc głaskania i przytuleń 😊. Mieszkańcami fundacji są psie zguby, ale także zwierzęta odbierane interwencyjnie z trudnych warunków.

Po terenie placówki oprowadzała nas pani Wiola, założycielka fundacji. To rozległy teren z wybiegami i zabudowaniami gospodarczymi. Największa radość ostatnich tygodni to półtorahektarowy ogrodzony teren, gdzie psiaki mogą się do woli wybiegać. – Po takich harcach są zmęczone i spokojniejsze. Od Waszej ostatniej wizyty wymieniliśmy także kojce i okna w pomieszczeniach, gdzie mieszkają psy – opisywała nasza przewodniczka.

Obejrzyj filmik z naszej wizyty w Fundacji Człowiek dla Zwierząt!

W trakcie rozładunku naszych darów widać było radość na twarzach przedstawicielek fundacji. – Bardzo dziękujemy za spełnienie naszych marzeń. 650 kg mokrej karmy dobrej jakości to bezpieczne pożywienie dla schorowanych psiaków, które starczy nam na dłużej. Zmieszamy ją z wodą, co w zimie zapewnia ciepły, wartościowy posiłek. Uzupełnimy go otrzymaną od Was karmą suchą, damy im też chwilę radości dzieląc ulubione smaczki. Bardzo cieszymy się także z mat do ocieplania pomieszczeń – dodawała pani Wiola.

Zebrane przez nas dary to także ciepłe koce, pościel, ręczniki, zabawki, legowiska i chemia gospodarcza. Obdarowaliśmy także kociaki – drapak i karma dla nich trafią do domów tymczasowych, w których mieszkają fundacyjne mruczki.

Przypomnijmy, że od początku naszej akcji towarzyszy nam adopciak Mafi – uroczy psiak naszej koleżanki Ady z Pionu Operacyjnego, pomysłodawczyni akcji „Ciepły koc w zimową noc”. To dzięki Adzie, jej wielkiemu sercu, które zawsze stoi po stronie zwierząt i jej sile przekonywania akcja z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi skupiając coraz większą grupę ludzi.

Ta magia by się nie udała, gdyby nie Zarząd Etisoft i nasi pracownicy. Dziękujemy za dary, pomoc przy pakowaniu, załadunku i transporcie. Nasza zbiórka osiągnęła taki rozmiar także dzięki zaprzyjaźnionym firmom: MK Dach System i Polting Foam – im  z kolei udało się zwerbować kolejnych pomocników!

Bardzo dziękujemy Wam wszystkim!

Nieustannie zachęcamy Was również do adopcji zwierzaków ze schronisk i fundacji. #Niekupujadoptuj

Podobne artykuły

Back to top