automatyzacja audytu

System APS – automatyzacja audytu. Wdrożenie w Thule

12 paź 2021 - Bartłomiej Bury

System APS (Audit Process Support) to innowacyjny system automatyzacji i cyfryzacji procesu przeprowadzania audytu. Narzędzie dostosowane jest do różnego rodzaju audytów m.in. 5S. System ma na celu przyspieszenie procesu przeprowadzania audytu, zmniejszenie czasu reakcji na niezgodności oraz cyfryzację przedsiębiorstwa. To automatyzacja audytu, mobilne rozwiązanie, w istotny sposób wspierające audyt 5S. Jak to działa?

U jednego z naszych Klientów wdrożenie systemu APS bezpośrednio przełożyło się na porządek w dokumentacji oraz oszczędność czasu kompetentnych pracowników. Mateusz Berg, Production Specialist Region Europe & ROW z firmy Thule Sp. z.o.o. mówi:

Widzę, że dzięki temu część obszarów wygląda bardziej przejrzyście, jest w nich porządek. Na występujące w nich niezgodności możemy reagować od razu, wcześniej.  Bez pomocy narzędzia zajmowało nam to czasem nawet 2 tygodnie, by niezgodność znalazła się na liście zadań do poprawy.

Lean Managment, czyli dążenie do prostoty i funkcjonalności

Wyzwanie jakie pojawia się przy tworzeniu skomplikowanych raportów, za pomocą różnych metod i przez złożony zespół nie zawsze pozostaje spójne z ideą efektywnego dążenia do celu i skutecznego rozwiązywania problemów. Przy użyciu systemu APS to się zmienia, jak mówi Mateusz Berg:

Obecnie na platformie prowadzimy regularne audyty 5S dla naszych gniazd produkcyjnych. Wcześniej, ze względu na długi czas opracowania audytów (ok 2-3 dni), robiliśmy audytów mniej, teraz możemy robić ich więcej i bardziej systematycznie.

Nowe rozwiązania i ciągłe doskonalenie systemu APS

Oferująca system APS firma Etisoft Smart Solutions nie tylko oferuje produkt, lecz także na co dzień działa zgodnie z filozofią Lean Manufacturing, będąc nastawiona na ciągłe doskonalenie funkcjonalności aplikacji. Dzięki sugestiom naszych Klientów system zyskuje nowe rozwiązania usprawniające doświadczenia użytkowników APS. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom Klienta co potwierdza wypowiedź Mateusza Berga o tym, że współpraca z nami przebiega bardzo dobrze, a możliwości rozwoju produktu stoją otworem względem pojawiających się potrzeb:

W przyszłości chciałbym także wdrożyć checklisty dla team liderów na rozpoczęcie i zakończenie zmiany. Bardzo dobrze się także współpracuje ze wsparciem technicznym platformy.

Najnowsza wersja systemu APS już oferuje wiele dodatkowych korzyści, takich jak:

  • Digitalizacja działań audytowych
  • Ograniczone zużycie papieru
  • Wygodny i intuicyjny interfejs zarządzania harmonogramami i szybki dostęp dla wszystkich użytkowników
  • Wygoda tworzenia audytów na urządzeniach mobilnych i bezpośredni dostęp do rejestru wykrytych niezgodności
  • Pełna kontrola i weryfikacja planu działania z możliwością oddelegowania osób lub zespołu w celu podjęcia działań naprawczych
  • Analiza zebranych statystyk/wyników.

Jesteśmy dumni z tak pozytywnej referencji naszego Klienta Mateusza Berga, Production Specialist Region Europe & ROW z firmy Thule Sp. z.o.o.

Za możliwość jej publikacji serdecznie dziękujemy.

Jeśli uważasz, że system APS może zautomatyzować Twoje audyty przeczytaj ten tekst!

W razie dalszych pytań lub wątpliwości skontaktuj się z nami.

Zapytanie

System APS jest współtworzony z firmą 2KMM, która jest partnerem ESS w tym projekcie i dostępny jest w dwóch modelach wdrożeniowych. Są one oparte o wersję licencyjną oraz chmurową usługę dostępu do aplikacji z jednoczesnym zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych.

Podobne artykuły

Back to top