Barcode readers, data terminals

Ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych – 5 powodów dla których warto je wykorzystywać

15 lip 2021 - Marek Gaweł

Ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych zyskują coraz większą popularność w sektorze magazynowym, w produkcji czy w handlu detalicznym. Przyjmowanie towarów, kompletacja zamówień, identyfikacja i śledzenie części czy też praca na zapleczu sklepu wymaga odczytu kodów kreskowych łatwo, szybko i przede wszystkim poprawnie. Główną zaletą technologii ubieralnej, wykorzystującej terminale danych i czytniki kodów jest duża elastyczność. Także zwiększenie wydajności w obsłudze procesów magazynowych oraz komfort pracy.

Podstawowym elementem rozwiązań ubieralnych jest czytnik kodów kreskowych. Spotykamy tu dwa sposoby montażu urządzenia:

  • Czytnik pierścieniowy – przeznaczony do noszenia na palcu.
czytniki kodów kreskowych, terminale danych

Honeywell 8680i
czytniki kodów kresowych, terminale danych

Zebra RS5100
  • Czytnik mocowany na grzbiecie dłoni.
czytniki kodów kreskowych, terminale danych

ProGlove MARK Display

Urządzeniem uzupełniającym rozwiązanie ubieralne może być terminal danych – do noszenia na przedramieniu. Można go także zaadoptować poprzez zastosowanie właściwych akcesoriów do montażu. Przykładem terminali przeznaczonych do bezpośredniego montażu jest Zebra WT8300.

czytniki kodów kreskowych, terminale danych

Czytniki kodów i terminale danych – korzyści z wykorzystywania rozwiązań ubieralnych

  • Ergonomia pracy

Rozwiązania ubieralne cechują się doskonałą ergonomią pracy. Niska waga i kompaktowe rozmiary sprawiają, że operator nie odczuwa przeciążenia, a operacje nie wymagają od niego nadmiernego wysiłku. Montowany u góry lub z boku przycisk wyzwalania odczytu sprawia, że czytnik jest niezwykle uniwersalny. Jest także przystosowany do indywidualnych preferencji operatora. 

  • Niewielkie ryzyko uszkodzenia

Pomimo niewielkich gabarytów, konstrukcja czytników kodów i terminali danych zapewnia najwyższe parametry odpornościowe. Zabezpieczenie klasy IP65 sprawia, że czytnik jest w pełni pyłoszczelny i wytrzyma działanie strumienia wody. Bezpieczny upadek na beton z wysokości 1,8m w całym zakresie temperatur roboczych.

  • Większa wydajność

Skanery ubieralne zwiększają wydajność i produktywność pracownika. Umożliwiają skanowanie bez konieczności angażowania rąk. Aby dokonać odczytu, pracownicy nie muszą już trzymać ręcznego skanera ani terminala danych w ręku. Dzięki temu, obie ręce są wolne do obsługi produktów, kartonów czy wykonywania innych zadań. W rezultacie, operator w ciągu jednej zmiany może wykonać więcej pracy.

  • Niskie ryzyko zagubienia urządzenia

Czytnik pierścieniowy czy terminal naramienny na stałe mocuje się do rąk operatora. Dzięki temu ryzyko zagubienia w trakcie pracy zasadniczo się eliminuje. Nie ma potrzeby również instalowania, montowania dodatkowych uchwytów i stacji dokujących dedykowanych do tradycyjnych terminali danych.

  • Kompaktowe rozwiązanie do skanowania kodów kreskowych

Najmniejszy czytnik pierścieniowy – Zebra RS5100 – ma zaledwie 61 mm długości, 28 mm szerokości i 21 mm wysokości. Wymiary te sprawiają, że czytnik w żadnym wypadku nie ogranicza ruchów użytkownika. Niska waga na poziomie 70 g jest natomiast nieodczuwalna podczas pracy.

Ubieralne czytniki kodów kreskowych oraz terminale danych mogą usprawnić pracę Twojego magazynu? Skontaktuj się z nami, wyślij zapytanie – doradzimy jak to zrobić!

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top