Etisoft w Diamond Business Park!

2 cze 2021 - Joanna Heler-Kończakowska

Rozwijamy się! Etisoft tworzy na własne potrzeby nowoczesny i zaawansowany technologicznie Centralny Magazyn Wysyłkowy w Diamond Business Park przy ul. Da Vinci 5 w Gliwicach! Prace mające dostosować obiekt do naszych potrzeb już się rozpoczęły. Jest ich sporo, bo i charakter kolejnej siedziby naszej firmy będzie się mocno różnił od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni.

Automatyzacja procesów i zaawansowane technologicznie rozwiązania – to wizja naszego przedsiębiorstwa – nie tylko mówimy o tym dlaczego to tak ważne. Oferujemy je również naszym klientom, ale i sami z nich korzystamy w naszym środowisku pracy.

Już wkrótce Etisoft będzie mógł się pochwalić nowoczesnym automatycznym centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowym wyrobów gotowych. Do zagospodarowania mamy ponad 4 tys. m kw powierzchni magazynowo-produkcyjnej i 218 m kw powierzchni biurowej. Naszym bezpośrednim sąsiadem będzie jedna z naszych spółek-córek, co oznacza funkcjonowanie w DBP na powierzchni ponad 6 tys. metrów kw.

Głównym celem przeprowadzki jest zlokalizowanie pod jednym dachem rozproszonych do tej pory w kilku lokalizacjach magazynów surowców. Diamond Business Park pozostanie ponadto miejscem gdzie będzie się odbywała produkcja etykiet wysokonakładowych. Tu także przeniesiemy główny magazyn  wysyłkowy.

Funkcjonowanie naszego magazynu będzie się opierało o system SALMA. To System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji. Będą się na niego składały urządzenia automatyzujące: transport,  magazynowane, dostarczanie do pakowania i pakowanie.

producent etykiet, Etisoft nowa siedziba, wózki AGV

Nowoczesne roboty AGV przewiozą europalety

Magazynowanie będzie się odbywać w układnicy, która przechowa około 1000 europalet. Na nich będą przechowywane ustandaryzowane pojemniki z produktami.

  • Dostarczanie do pakowania wykona robot sortujący, który przełoży pojemniki z palet na rolotok. Rolotok następnie przeniesie pojemniki do stanowiska pakowania.
  • Pakowanie będzie wspierane przez system asystujący operatorowi. System ten podpowie, jakiego kartonu należy użyć oraz w jaki sposób ułożyć produkty, aby  było to najbardziej optymalne.
  • Nad całością funkcjonowania systemu będzie czuwało specjalnie do tego opracowywane oprogramowanie etiSALMA.  Rozwiązanie to zostanie  zintegrowane z funkcjonującym w Etisoft systemem klasy ERP LN.

Przedsięwzięcie to realizujemy wspólnie z Etisoft Smart Solutions, spółką-córką Etisoft. Robimy to z myślą o rozwoju firmy i pracowników, ale także po to, aby zainteresowanym klientom prezentować oferowane rozwiązanie intralogistyczne podczas pracy na żywo, w realnym środowisku pracy.

Etisoft rozwija się nie tylko jako dostawca etykiet

Minione miesiące oraz osiągane wyniki finansowe spółki pokazują, że rozwijamy się jako dostawca etykiet i zaawansowanych technologicznie produktów automatyzujących procesy – mówi Michał Majnusz, prezes spółki Etisoft. – Automatyzacja naszego magazynu na pewno pozwoli na lepsze wykorzystanie doświadczenia obecnych pracowników oraz zarządzanie ich pracą. Zyskają nową wiedzę i impuls do rozwoju zawodowego. Pojazdy AGV to bardziej efektywna, ale i atrakcyjna praca.

– Transformacja przemysłu, jego rozwój i gotowość do podążania tą samą drogą co nasi klienci stały się w ostatnim czasie motorem rozwoju Etisoftu. Stąd poszerzenie portfolio marki o zaawansowane technologicznie produkty i rozwiązania. Automatyzacja magazynu Etisoft przełoży się na komfort pracy, ale przede wszystkim usprawni obsługę naszych klientów – dodaje Damian Janiga, wiceprezes Etisoft.

Bardzo dziękujemy za zaufanie oraz cieszymy się, że Diamond Business Park Gliwice spełnia potrzeby operacyjne i lokalizacyjne dla naszego wieloletniego partnera biznesowego jakim jest Etisoft.  W związku
z ekspansją powierzchni Etisoft jesteśmy zadowoleni, że negocjacje handlowe przyniosły obustronną satysfakcję
– uzupełnia Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate zarządzającej Diamond Business Park.

Zakończenie przeprowadzki do DBP planujemy do końca 2022 roku.

FOT. Whitestar Real Estate

Podobne artykuły

Back to top