etykiety z certyfikatem fsc

Etykiety z certyfikatem FSC ®. Produkuje je już pięć firm z grupy Etisoft

9 sie 2021 - Joanna Heler-Kończakowska

Charakterystyczny symbol w kształcie drzewa – FSC® (Forecast Stewardship Council) – można zobaczyć na tysiącach produktów na całym świecie. To znak informujący, że do ich produkcji użyty został surowiec pozyskany w sposób odpowiedzialny, z poszanowaniem zasobów przyrody. Odpowiedzialność i troska o środowisko naturalne może się także przejawiać podczas produkcji etykiet. Etykiety z certyfikatem FSC – co to oznacza?

Etisoft, nasze oddziały oraz spółki z Grupy Etisoft mogą pochwalić się posiadaniem certyfikatów FSC i spełnieniem wymogów zarządzania zgodnie ze standardem. To już pięć zakładów produkcyjnych. W ostatnim czasie Etisoft oraz Graffiti – nasza spółka-córka pozytywnie przeszły coroczny audyt kontrolny, odnawiając posiadane certyfikaty.

Pochodzenie ma znaczenie – jak powstają etykiety z certyfikatem FSC

– W zgodzie z powyższym certyfikatem do produkcji wybranego asortymentu etykiet, w których warstwa wierzchnia lub podkład stanowi papier wykorzystujemy surowiec pochodzący z certyfikowanych źródeł. Audyty potwierdziły ponadto przestrzeganie wszelkich wymogów dotyczących zachowania ciągłości łańcucha kontroli FSC. Mamy tu na myśli takie etapy jak: las – producent – handlarz – producent – produkt) – podkreśla Michał Mirkowski z Działu Zapewnienia Jakości Dostawcy Etisoft.

Audytor, który kontrolował w tym roku zdalnie Etisoft pokreślił bardzo dobre przygotowanie dokumentacji i sprawność całego procesu FSC. Zaczynając od zamówienia surowca, poprzez czynności przyjęcia na magazyn, produkcję i wreszcie wysyłkę do klienta. Audytor zaakcentował, że posiadane przez Etisoft certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 czy IATF 16949 wyrobiły w pracownikach dobre nawyki. To dla nas zachęta do dalszego doskonalenia się, aby osiągać coraz lepszą pozycję w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym.

Wielkie podziękowania dla każdego pracownika, który dołożył i dokłada każdego dnia choć „małą cegiełkę”, żeby tak było.

Cieszy nas również to, że coraz więcej klientów pyta o etykiety ze znakiem zielonego drzewa.

Tu znajdziecie nasze numery certyfikatów. Mogą się nimi pochwalić: Etisoft (certyfikat uzyskaliśmy w 2019 roku), Etisoft Warszawa, Etisoft Czechy, Orion oraz Graffiti.

Dbajmy o lasy. Pytaj o produkty z certyfikatem FSC w naszej ofercie”.

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top