control panel printing carousel

Graffiti, firma z Grupy Etisoft rozbudowuje park maszynowy. Karuzela do zadruku paneli kontrolnych produkuje do 5 tys. gotowych detali na dobę!

28 lis 2022 - Mateusz Skowron

Drukarnia Graffiti, firma należąca do Grupy Etisoft, wzbogaciła swój park maszyn o nową, zaprojektowaną na zamówienie karuzelę. Wieloramienne karuzele służą do zadruku i równoczesnego suszenia kilku następujących po sobie kolorów na panelach kontrolnych, zwanych również window panelami. To elementy wbudowane na frontach urządzeń elektronicznych i sprzętów AGD. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale przede wszystkim służą do sterowania całym urządzeniem.

Nowa maszyna zwana potocznie – przez wzgląd na jej niewielkie gabaryty w porównaniu do swoich starszych sióstr – „małą karuzelą”, pozwala zwiększyć roczną produkcję gotowych detali o niemal milion 300 tys. sztuk. Tak znaczące wsparcie obecnego parku maszyn z powodzeniem zabezpiecza bieżące zapotrzebowanie naszych klientów oraz przygotowuje nas do przyjmowania nowych projektów o podobnej charakterystyce.

Najnowsze urządzenie wyposażone jest w osiem ramion, które pozwalają na druk do trzech kolorów podczas jednego pełnego obrotu maszyny. Następne trzy wyposażone są lampy UV LED. Pozostałe dwa to dodatkowe palety umożliwiające nieprzerwany proces druku i schnięcia. Warto dodać, że urządzenie posiada również system stabilizujący surowy detal przed zadrukiem, co umożliwia precyzyjny druk nakładających się na siebie farb zarówno od przodu, jak i tyłu detalu.

maszyna do zadruku paneli kontrolnych w Graffiti

– Mała karuzela została wyposażona w szereg usprawnień. To nóż powietrzny służący do czyszczenia surowego wtrysku zaraz przed położeniem warstwy farby oraz kamera z powiększonym podglądem drukowanych detali. Wspomaga ona wstępną weryfikację pod kątem zgodności z rysunkiem klienta, jakości samego druku i obecności niepożądanych zanieczyszczeń. Kolejnym elementem wyróżniającym najnowszą maszynę są lampy UV LED. Dzięki nim możliwe jest zastosowanie dedykowanych, bardziej ekologicznych farb, które wysychają natychmiastowo pod wpływem światła ultrafioletowego, minimalizując powstawanie szkodliwych oparów podczas procesu produkcyjnego – mówi Żaneta Maladyn, inżynier procesu w Drukarni Graffiti.

Przy wykorzystaniu ośmiu ramion, maszyna jest w stanie drukować do trzech kolorów z prędkością do 5 tysięcy gotowych detali na dobę.

panele kontrolne na urządzenia RTV i AGD

Firma z Grupy Etisoft jest liderem i czołowym europejskim producentem paneli frontowych. Dostarcza je na produkty największych światowych marek z branży AGD/RTV i automotive.

Więcej o panelach kontrolnych drukowanych za pomocą karuzel w Drukarni Graffiti znajdziecie tutaj

Twoje produkty potrzebują takich elementów dekoracyjnych?

Znamy się na tym – spytaj o ofertę!

Podobne artykuły

Back to top