roboty mobilne

Olaf Dudek z Etisoft Smart Solutions autorem najlepszej pracy doktorskiej! Gratulacje!

13 cze 2022 - Joanna Heler-Kończakowska

Olaf Dudek to młody, zdolny innowator z Etisoft Smart Solutions, spółki z Grupy Etisoft. Teraz także zdobywca jednej z trzech nagród głównych za pracę doktorską w XIV edycji konkursu „Młodzi Innowacyjni 2022”!

Gratulujemy naszemu koledze tej prestiżowej nagrody i zwycięstwa w konkursie organizowanym przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, pod patronatem m.in. komitetów Polskiej Akademii Nauk.

Olaf swoją pracę doktorską obronił w marcu tego roku na Wydziale Mechanicznym-Technologicznym Politechniki Śląskiej. Jej tytuł brzmi: „Kształtowanie charakterystyk dynamicznych zawieszeń jezdnych robotów mobilnych opartych na kołach omnikierunkowych”.

– W dużym uproszczeniu: chodziło o to, aby zredukować drgania korpusu pojazdu AGV/AMR pochodzące od kół wielokierunkowych poruszającego się robota mobilnego – tłumaczy nasz kolega. – Regulamin konkursu kładł nacisk nie tylko na walory poznawcze i naukowe prezentowanej pracy, ale także na praktyczne wdrożenie jej wyników, w szczególności w takich dziedzinach jak automatyka i automatyzacja procesów, robotyka czy sterowanie. Warunek dotyczący wykorzystania wyników mojej pracy w praktyce został w pełni spełniony – realizujemy go na co dzień w Etisoft Smart Solutions podczas prac nad produkcją seryjną robotów mobilnych.

roboty mobilne

Olaf od 10 lat interesuje się robotyką mobilną i swoją karierę zawodową od czasów studiów wiąże z firmami Przemysłu 4.0. Realizował również projekty dla sektora cywilnego i wojskowego.

W Etisoft Smart Solutions jest menedżerem ds. badań i rozwoju w Dziale Budowy Maszyn. Wykłada również na Politechnice Śląskiej. Wolny czas poświęca swojemu 15-miesięcznemu synkowi czytając mu bajki i oczywiście opowiadając o fantastycznych przygodach robotów mobilnych ?

Podobne artykuły

Back to top