To już 30 lat działamy na rynku! Podsumowania, plany – zapraszamy do lektury raportu rocznego

11 kwi 2023 - Joanna Heler-Kończakowska

Po raz kolejny oddajemy w Państwa ręce raport roczny, w którym podsumowujemy nasze działania w roku 2022. Biznes, finanse, środowisko, kapitał ludzki, działania CSR – zapraszamy do lektury! A o tym, co jest dla nas ważne w tym roku – roku wyjątkowym, bo jubileuszowym mówi Michał Majnusz, prezes Etisoft.

Kolejny rok świat stoi w obliczu wyzwań, przed koniecznością działania w okolicznościach z jakimi do tej pory nie było dane się nam zmierzyć. Pandemia, a następnie wojna w Ukrainie stały się dla przedsiębiorców nieoczekiwanym egzaminem z działalności operacyjnej prowadzonej w niepewnym, pełnym zawirowań czasie. Także dla naszej firmy miniony rok był czasem próby. Wyszliśmy z niej wzmocnieni, by móc realizować w tym i w kolejnych latach nasze ambitne plany.

Rok 2023 jest dla nasz rokiem szczególnym. To już 30 lat działamy na rynku! Wyciągając wnioski z przeszłości i bazując na zdobytym doświadczeniu patrzymy przede wszystkim w przyszłość. Nasze strategiczne działania niezmiennie związane są z misją Etisoft „Bezpieczna współpraca – ciągły rozwój”.

W nadchodzącym roku kontynuujemy więc działania skupione na automatyzacji (m.in. poprzez roboty AGV, systemy wizyjne, EDI – Elektroniczną Wymianę Danych) i inwestycjach. Największą  z nich pozostaje Centralny Magazyn w Diamond Business Park, który ruszył z końcem 2022 roku. To serce naszych operacji logistycznych i magazynowych. Hala o powierzchni 6 tys. m kw pozwala nam na docelowe składowanie 2,5 tysięcy palet, 15 tys. pojemników KLT, w których przechowujemy wszystkie nasze wyroby i towary, jak i ponad 2 tys. palet z surowcami. Strategiczna decyzja o powiększeniu powierzchni pozwoliła nam na zabezpieczenie ciągłości produkcji etykiet w tych niepewnych czasach.

Raport roczny Etisoft 2022 – zapraszamy do lektury!

Automatyzacja procesów i zaawansowane technologicznie rozwiązania – nie tylko oferujemy je naszym klientom, ale i sami korzystamy z nich w naszym środowisku pracy. Ten rok poświęcimy kontynuacji prac przy wdrożeniu systemu SALMA (System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji), który przy pomocy robotów AGV będzie realizował na Centralnym Magazynie transport,  magazynowanie i dostarczanie do pakowania.

Rozbudowujemy także nasz park maszynowy. Odpowiadając na potrzeby rynku, naszych klientów i rosnący popyt na technologie RFID zwiększamy zasoby o maszyny do produkcji, kodowania i inspekcji etykiet RFID. Inwestujemy w kolejne maszyny wtryskowe do produkcji detali z tworzyw sztucznych, takich jak panele kontrolne i płyty czołowe.

Etisoft to nie tylko producent etykiet, choć 30 lat temu od nich zaczynaliśmy… Naszym niepodważalnym atutem pozostaje wszechstronność w dostarczaniu elementów, produktów czy systemów służących znakowaniu i szeroko pojętej automatycznej identyfikacji produktów oraz automatyzacji procesów produkcyjnych, logistycznych czy magazynowych. Mam tu na myśli rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0, takie jak systemy wizyjne czy roboty AGV. W tym roku chcemy skupić się na komercjalizacji tych ostatnich, unifikacji i stworzeniu produktów oferowanych „z półki”.

Jak widzimy przyszłość w tych czasach pełnych znaków zapytania? Patrzymy w nią, mimo wszystko z optymizmem, z mocno nakreślonymi planami i wizją rozwoju na kolejne lata. W 30 roku działania Etisoft pozostaje niezmiennie stabilną, prężnie działającą i… coraz to młodszą, idącą z duchem czasów, firmą.  

Podobne artykuły

Back to top