Centralny Magazyn Etisoft ruszy z końcem tego roku

16 sie 2022 - Joanna Heler-Kończakowska

Około 6 tysięcy metrów kw powierzchni całkowitej, docelowa możliwość składowania 2,5 tysięcy palet oraz 15 tys. pojemników KLT w których od grudnia zamierzamy przechowywać wszystkie wyroby i towary. Co słychać w naszym Centralnym Magazynie w Diamond Business Park przy ulicy Da Vinci 5 w Gliwicach, który pełną parą ma ruszyć z końcem tego roku?

Trzeba przyznać, że nowa hala robi świetne wrażenie. Jest wielka, a rząd montowanych żółtych regałów wygląda imponująco. Aktualnie skończyliśmy instalowanie nowego magazynu surowców dla wszystkich lokalizacji produkcyjnych. Zakończyliśmy ich przewożenie pod jeden dach. Wszystkie nowe dostawy też już tu trafiają. Docelowo mają stąd być też realizowane wszystkie wysyłki.

centralny magazyn Etisoft

W DBP mamy obecnie ponad 2 tysiące palet z surowcami, aby zabezpieczyć ciągłość produkcji w tych niestabilnych czasach. Kolejna inwestycja, która się toczy to instalacja regałów pod plastikowe pojemniki (KLT) w których planujemy odbierać z produkcji wyroby i magazynować na Da Vinci. Następnie trafią one bezpośrednio pod „mrówki”, czyli miejsca z systemem kompletowania wyrobów gotowych. Właśnie trwają prace montażowe kolejnych belek na regałach, co pozwoli nam na zwiększenie liczby magazynowanych tu palet do 2,5 tys. (obecnie ta liczba na wszystkich naszych magazynach wynosiła 800).

W nowym Magazynie Centralnym Planujemy korzystać z urządzenia do obracania rolek tak, aby były one magazynowane i następnie, ze względu na większą wygodę i bezpieczeństwo pracowników dostarczane pod maszynę na paletach w pozycji horyzontalnej. Szukamy również dostawcy plastikowych palet i testujemy specjalne nakładki na role surowca – mówi Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny Etisoft.

centralny magazyn Etisoft

Nadal natomiast trwają na Da Vinci prace nad przygotowaniem do wdrożenia systemu SALMA – pisaliśmy o nim tutaj. Realizowane wespół z Etisoft Smart Solutions rozwiązanie ma zautomatyzować transport, magazynowanie i dostarczanie gotowych wyrobów do pakowania.

Inwestujemy i nadal się rozwijamy. Pod koniec roku w naszej siedzibie na Szarej ma z kolei stanąć linia technologiczna do produkcji etykiet RFID, co pozwoli nam jeszcze lepiej dopasować się do oczekiwań naszych przyszłych i obecnych klientów.

Centralny Magazyn Etisoft w liczbach:

  • Powierzchnia magazynowa: 5.608 m2
  • Powierzchnie socjalne i biurowe: 595 m2
  • Liczba bram: 5
  • Rzędy regałów 24, docelowo na 5 poziomach
  • Docelowa liczba miejsc paletowych na Centralnym Magazynie: 2500
  • W Diamond Business Park Etisoft wynajmuje w sumie trzy hale (magazynowo-produkcyjno-biurowe) o łącznej powierzchni prawie 10 tys. m kw.

Podobne artykuły

Back to top