druk etykiet na żądanie1

Druk etykiet na żądanie i w kolorze

5 sty 2022 - Marek Gaweł

Z roku na rok rośnie popularność produktów unikalnych i limitowanych. Polacy pokochali zdrową żywność i produkty regionalne. Dlatego też starannie, ręcznie pakowane produkty stają się zdecydowanie wyżej cenione, niż te pochodzące wprost z automatycznej, przemysłowej linii produkcyjnej. Jeśli dodamy do tego personalizowaną etykietę, klient otrzymuje produkt idealny, dedykowany tylko dla niego. Tylko jak to osiągnąć i przede wszystkim – czy musi to znacząco podnieść cenę produktu? Odpowiedzią może być druk etykiet na żądanie.

Druk etykiet na żądanie w krótkich seriach – jak to zrobić

Z odpowiedzią przychodzą kolorowe drukarki etykiet. Rozwój technologii, coraz bardziej przyjazny interfejs dla użytkownika, łatwość obsługi i niezawodność  sprawiają, że cyfrowe drukarki etykiet stają się coraz bardziej popularne. Wykorzystywane są z powodzeniem w wielu branżach i przez coraz większą liczbę użytkowników.

Za decyzją o wyborze kolorowych drukarek do krótkich serii przemawia kilka czynników m.in. :

  • przyjazna technologia
  • łatwość druku dająca  możliwość wyróżnienia swojego produktu na tle konkurencji
  • rachunek ekonomiczny (inwestycja w sprzęt pozwalający wykonywać druk na żądanie)
  • brak opóźnień wynikających ze zlecania druku na zewnątrz
  • brak nadmiernych i zbędnych zapasów magazynowych etykiet.

Decydując się na zakup urządzenia do druku na żądanie warto przede wszystkim zastanowić się nad docelowym formatem etykiety oraz dziennym wolumenem wydruków. To pozwoli w większości przypadków znaleźć właściwe do swoich potrzeb urządzenie. Kolorowe drukarki etykiet wiodących na rynku producentów jak TrojanLabel, QuickLabel czy EPSON obsługują szeroki wachlarz nośników. Etykiety papierowe bądź foliowe w wersji matowej lub błyszczącej sprawią, że produkt stanie się znacznie bardziej rozpoznawalny.

Drukarka EPSON C3500 to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla użytkowników początkujących i wrażliwych na cenę zakupu. Świetnie sprawdzi się również jako rozwiązanie zastępcze.

Ta niewielka drukarka pozwoli uzyskać satysfakcjonujące wydruki zarówno na nośnikach matowych, jak i błyszczących. To łatwa obsługa i ekran LCD na bieżąco informujący użytkownika o stanie atramentów i drukarki.

Drukuj tyle, ile potrzebujesz

Druk kolorowych etykiet na żądanie w produkcji dla użytkowników nieco bardziej zaawansowanych, oczekujących doskonałej jakości druku oraz możliwości integracji urządzenia z systemami produkcyjnymi – tu właściwym wyborem będzie drukarka QL-120X.

Głowica drukująca o rozdzielczości 1200dpi to żywe kolory i z pewnością najwyższą w swojej klasie jakość druku. To przede wszystkim jedno z niewielu na rynku urządzeń tego typu oferujące 2-letnią gwarancję producenta, która zapewnia pewność i bezpieczeństwo produkcji. Wysoce wydajny proces aplikacji atramentu zapewnia oszczędności jego zużycia nawet na poziomie 35% w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań.

Oczekując wysokonakładowej, profesjonalnej drukarki kolorowych etykiet z pewnością można rozważyć zakup modelu TROJAN T2-C.

To pierwsza na rynku prasa stołowa o dużej wydajności, zapewniająca druk długich serii, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Maksymalna szerokość druku to 223 mm, rozdzielczość aż 1600 dpi gwarantuje najwyższej jakości druk kolorowych etykiet produktowych.

Możliwość druku na żądanie kolorowych etykiet docenią nie tylko średniej wielkości producenci, ale również plantatorzy, sadownicy, branża pszczelarska, producenci ekoproduktów, soków, czy piw rzemieślniczych. Spersonalizowane, kolorowe etykiety pomagają wyróżnić się produktom na sklepowej półce wśród konkurencji.  Wpisują się w popularny trend personalizacji produktów i sprzedaży na rynku e-commerce.  Atrakcyjność etykiety podnosi z pewnością świadomość marki wśród konsumentów, gotowych zapłacić więcej za produkt zachęcająco opakowany i estetycznie oznaczony.

Potrzebujesz wsparcia w wyborze drukarki i materiałów eksploatacyjnych? Skontaktuj się z nami!

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top