druk na żądanie, elastyczny druk etykiet, drukarka epson, drukarka do etykiet kolorowych

Elastyczne drukowanie etykiet przez producenta kawy

8 lut 2021 - David Woetmann

Nasi koledzy z oddziału Etisoft Nordic rozwiązali problem znakowania produktów – opakowań kawy – dla firmy Coffee Collective z Kopenhagi. Klient kupował etykiety drukowane cyfrowo na swój stan magazynowy w większych ilościach. Elastyczne drukowanie etykiet – to właśnie była najważniejsza potrzeba. Coffee Collective może teraz szybko, łatwo i natychmiastowo drukować własne grafiki w wymaganych ilościach, a rozwiązaniem okazały się drukarki do etykiet kolorowych.

Etisoft Nordic zarekomendował rozwiązanie w postaci drukarki Epson C7500 Colorworks i półautomatycznego podajnika etykiet Labelmate LD-100. Dzięki zastosowaniu jednego rozmiaru etykiet z białym, matowym papierem firma Coffee Collective może teraz drukować wszystkie warianty swoich produktów.

elastyczne drukowanie etykiet

Jak elastyczne drukowanie etykiet pozwala obniżyć koszty

Dzięki optymalnej technologii drukowania Epson udało się przede wszystkim obniżyć koszt druku etykiet do bardzo konkurencyjnego poziomu.

Coffee Collective korzysta z programu NiceLabel do projektowania i drukowania swoich etykiet. NiceLabel zapewnia pełny przegląd i dużą elastyczność w projektowaniu etykiet.

Drukarka Epson C7500 Colorworks, razem z elastycznym, półautomatycznym podajnikiem etykiet ułatwiającym zadanie umieszczania wszystkich etykiet produktowych na torebkach z kawą zapewniła firmie Coffee Collective znaczną elastyczność oraz konkurencyjne ceny. Godne uwagi jest, że na magazynie nie zalegają etykiety, które nie byłyby wykorzystane, na przykład ze względu na zmienność informacji.

Elastyczne drukowanie etykiet na drukarce Epson C7500 i ich podawanie za pomocą automatycznego podajnika Labelmate – oczekiwania i korzyści

  • potrzeba elastycznego drukowania etykiet: druk na żądanie
  • różne wzory etykiet
  • drukowanie określonej liczby wzorów etykiet
  • szybka konwersja i adaptacja
  • wysoka jakość druku
  • dobra ekonomia druku
  • rozwiązanie dla etykiet drukowanych w krótkich seriach.
elastyczne drukowanie etykiet

Coffee collective – wyjątkowa kawa w wyjątkowym opakowaniu dzięki drukowi na żądanie

Jesteśmy małą palarnią kawy w Kopenhadze zorientowaną na wyjątkowe doświadczenia kawowe.

Nasze wartości opieramy przede wszystkim na solidnych więziach z plantatorami kawy. Budujemy swą markę na cennych historiach związanych z bezkompromisowym paleniem kawy i czystą przyjemnością delektowania się nią przez naszych gości. Wyjątkowy napój serwujemy łącznie w sześciu barach kawowych.

Każde opakowanie kawy to oczywiście osobna historia. Muszą mieć one piękny wzór. To niewątpliwie odzwierciedlenie naszej tożsamości wizualnej i dobrego rzemiosła.

Przez długi czas korzystaliśmy z nieelastycznego rozwiązania. Etykiety zamawialiśmy w firmie zewnętrznej, a czas oczekiwania był zbyt długi. Rozwiązanie to okazało się nieekonomiczne i nieoptymalne. W związku z tym potrzebowaliśmy bardziej elastycznego podejścia.

Obecnie mamy stuprocentową kontrolę nad naszą tożsamością wizualną dzięki nowej drukarce EPSON C7500.  Możliwość aktualizowania naszych etykiet z dnia na dzień jest dla nas ważna. Etisoft Nordic sprawił, że drukowanie etykiet od razu stało się dla nas łatwe. Z pewnością możemy również sprawić, że etykiety będą bardziej wyjątkowe niż kiedykolwiek wcześniej.

Casper Rasmussen, roaster, specjalista palenia kawy w Coffee Collective:

Dla nas, roasterów, organizacja zadań została istotnie zoptymalizowana. Wcześniej termin dostawy naszych etykiet wynosił 14 dni, co z pewnością ograniczało elastyczność. Dzisiaj po prostu naciskamy przycisk i w mgnieniu oka otrzymujemy etykietę dokładnie taką, jakiej potrzebujemy, w postaci ostrego wydruku, z naszej nowej drukarki EPSON C7500 od Etisoft.

Możemy drukować np. odświętne srebrne detale w postaci liczb na naszych etykietach.

Niewątpliwie, oprócz pięknej ekspozycji na sklepowych półkach możemy teraz również eksperymentować z różnymi opcjami druku. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

W tym roku wydaliśmy nasz pierwszy kalendarz adwentowy. Podsumowując, mogliśmy samodzielnie zaprojektować i umieścić w nim nasze własne etykiety i… wydrukować je w ostatniej chwili.

Jeśli jesteś zainteresowany usprawnieniem pracy swojej firmy, przedsiębiorstwa, niewielkiej manufaktury – skontaktuj się z nami.

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top