etykiety na fiolki i próbki, etykiety dla laboratoriów, etykiety i oznaczenia dla laboratoriów, eticalls,

Etykiety i oznaczenia dla laboratoriów – system etiCALLS

11 mar 2021 - Agnieszka Biś

Ostatnie miesiące zdecydowanie zmieniły i przeorganizowały tryb pracy służby zdrowia, w tym laboratoriów medycznych oraz farmaceutycznych. Postawiły przed nimi nowe wyzwania i udowodniły jak ważna jest precyzyjna i sprawna diagnostyka, a co się z tym wiąże – organizacja pracy laboratoriów. Te wysoko wyspecjalizowane jednostki chętnie sięgają po innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest etiCALLS: prosty, skuteczny i wiarygodny system wspierający identyfikację próbek w laboratoriach, a jednym z jego elementów są specjalistyczne etykiety i oznaczenia dla laboratoriów.

Medycyna i farmacja to branże rozwijające się w zawrotnym tempie. Sprawia to, że coraz więcej badań i próbek trafia w ręce laborantów. Odpowiedzialność za ludzkie zdrowie i życie oznacza, że nie ma tu miejsca na błędy i pomyłki. Przede wszystkim w przypadku zaawansowanych lub bardziej skomplikowanych badań w grę wchodzi także konieczność transportu próbek, zlecania badań na zewnątrz, przechowywania w ekstremalnie trudnych warunkach. Konieczne jest więc z pewnością zwiększenie kontroli procesów, bezbłędna identyfikacja, śledzenie i raportowanie całej ścieżki. Dlatego tak ważne na każdym kroku jest właściwe i trwałe oznaczanie (etykietowanie) próbek oraz wiarygodne zarządzanie posiadanymi danymi.

etiCALLS – prosta i skuteczna identyfikacja w laboratorium

Próbki w laboratoriach są narażone przede wszystkim na działanie takich czynników jak m.in.:

  • ekstremalnie niskie temperatury, mrożenie (nawet w -196°C)
  • ekspozycja na niektóre chemikalia (ksylen, toluen, formalina, aceton, eozyna, hematoksylina)
  • alkohole, wilgoć i wiele innych….

Mogą one rozpuścić i trwale usunąć informacje na próbkach naniesione za pomocą markera, długopisu czy… ołówka.

To niejedyny argument, by zdecydować się na zautomatyzowaną metodę oznaczania i identyfikacji próbek laboratoryjnych. Niewątpliwie ważną zaletą odpowiednio dobranych etykiet dla laboratoriów jest ich doskonała przyczepność do wielu powierzchni, np. szkła i plastiku. To sprawia, że nie odklejają się one nawet podczas wirowania w wirówce laboratoryjnej.

Rozwiązaniem pozwalającym na zminimalizowanie ryzyka jest system etiCALLS z naszej oferty.

etiCALLS – etykiety dla laboratoriów na fiolki i próbki

W skład zestawu startowego etiCALLS wchodzą etykiety wraz z dedykowaną taśmą termotransferową, sprzętem (drukarka, czytnik) i oprogramowaniem pozwalającym na  zaprojektowanie i zadrukowanie etykiet identyfikacyjnych. Odporne na chemikalia, rozpuszczalniki, i mrożenie etykiety oferujemy w zestawach z dobraną odpowiednio taśmą termotransferową.

System etiCALLS stosują z powodzeniem od lat niemieckie Instytuty: Maxa Plancka, Roberta Kocha czy duński Epilepsihospitalet Filadelfia. Zalety etiCALLS doceniają także polskie laboratoria. Od zeszłego roku korzysta z niego Śląski Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia z Zabrza.

– Pracując nad innowacyjnymi projektami w medycynie, biotechnologii i healthcare, musimy być odpowiednio przygotowani do oznaczania przechowywanych próbek. Przed wyborem systemu  etiCALLS testowaliśmy inne rozwiązania, które nie spełniały naszych wymagań. System etiCALLS sprawdza się w prowadzonych przez nas badaniach. Pracujemy na dużej ilości próbek, które po zakończeniu badań są przechowywane w niskich temperaturach. Przyjazność wykorzystywanego przez nas rozwiązania i trwała identyfikacja poszczególnej próbki jest dla nas bardzo ważna – stwierdza Adam Konka, prezes Spółki.

etykiety na fiolki i próbki, etykiety dla laboratoriów, etykiety i oznaczenia dla laboratoriów, eticalls,

Właściwie dobrana etykiety i oznaczenia dla laboratoriów gwarantują, iż proces identyfikacji w laboratorium pozostanie niezaburzony, utrzymane zostaną najwyższe parametry jakościowe zgodnie z oczekiwaniami i standardami, a sama praca laborantów będzie szybsza i łatwiejsza.

Jeśli szukasz rozwiązania, które łatwo i precyzyjnie pomoże w identyfikacji próbek zapraszamy do naszego sklepu internetowego oraz do kontaktu.

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top