etykiety ogrodnicze

Etykiety ogrodnicze – wybierz idealny zestaw

4 maj 2022 - Mariusz Bielecki

Wiosna to wymarzony czas na zakup i sadzenie wielu gatunków roślin. Natura budzi się do życia, a my zaczynamy przygotowania do kolejnego sezonu. Prawdziwy ogrodnik wie co, gdzie i kiedy wysiać i zasadzić. Co zrobić, aby nie pogubić się w ferworze siania, przesadzania i rozsad? Potrzebne będą akcesoria, które pomogą unikać błędów. Etykiety ogrodnicze do oznaczania roślin są idealnym rozwiązaniem. Pomagają zidentyfikować rośliny oferowane przez szkółki lub centra ogrodnicze.

etykiety ogrodnicze

Piękne kwiaty, krzewy i drzewa to wspaniały aspekt wizualny otaczającego nas świata. Z tego powodu tak chętnie podejmujemy się prac w przydomowym ogrodzie czy na działce. Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu roślin, szkółki leśne, kwiaciarnie, sady czy sklepy ogrodnicze, oferują klientom dobrze oznakowane produkty. Etykiety ogrodnicze mogą zawierać m.in. informacje o kraju pochodzenia, właściwym sposobie pielęgnacji, nazwy w j.polskim i po łacinie, co pozwala odnaleźć je w katalogach roślin. Mając tę wiedzę, nabywcy roślin mogą je uprawiać z należytą troską. W ofercie Etisoft dostępne są nie tylko gotowe zestawy, ale także materiały do zadruku etykiet.

Etykiety ogrodnicze dla dostawców roślin

Rośliny czy krzewy trudno „opakować” w tradycyjny sposób. Z pomocą dostawcom roślin przychodzą etykiety ogrodnicze w formie tzw. strzałek czy pętelek. W zależności od potrzeb, dostępne są różne warianty etykiet. Można wykorzystać je przy oznaczaniu choćby iglaków, sadzonek czy kwiatów doniczkowych. Oznaczenia roślin oferowane przez Etisoft sprzedawane są w pakiecie wraz z odpowiednio dopasowaną jakościowo i ilościowo taśmą termotransferową (zdjęcie poniżej). Estetyczne i trwałe etykiety ogrodnicze bardzo ułatwiają prace związane z pielęgnowaniem roślin. Właściciel ogrodu pozostawia strzałkę w ziemi przy zadołowanej roślinie lub pętelkę na posadzonym drzewku w celu ich łatwej identyfikacji.

etykiety ogrodnicze

Zalety znakowania roślin za pomocą etykiet

Duże centra ogrodnicze, specjalizujące się w sprzedaży drzew i krzewów, kwiaciarnie, sady, oferują klientom wiele różnych rodzajów roślin. Etykiety ogrodnicze pozwalają zminimalizować straty związane z pomyłkami, jakie wynikają z niewłaściwego oznaczenia i identyfikacji produktu podczas sprzedaży. Oznaczenia roślin oferowane przez Etisoft są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i nadmiar wilgoci. Nazwa rośliny oraz kod kreskowy nadrukowany na strzałce lub pętelce, są czytelne od pierwszego oznaczenia do chwili sprzedaży rośliny, a także długo później.

Etisoft oferuje idealnie dobrane zestawy etykiet ogrodniczych do oznaczania roślin wraz z kalką termotransferową. Pasują one do drukarek obsługujących taśmy termotransferowe o średnicy wewnętrznej rolki 1 cal, czyli do większości dostępnych na rynku. Posiadając takie urządzenie, etykiety można zadrukować samodzielnie. Wśród gotowych zestawów dostępne są rozwiązania w postaci tzw. pętelek bądź strzałek. Etykiety nie zawierają kleju.

etykiety ogrodnicze

Potrzebujesz etykiet ogrodniczych?

Zapraszamy do kontaktu – podpowiemy najlepsze rozwiązanie!

Kliknij tu!

Podobne artykuły

Back to top