program do samodzielnego projektowania etykiet

etiLABEL – projektowanie etykiet i zarządzanie nimi. Darmowy program i demo oprogramowania

31 paź 2023 - Adam Nowacki

Druk i projektowanie etykiet – jeszcze jakiś czas temu to zadanie zlecilibyśmy specjalistycznej drukarni. Są jednak sytuacje (np. doraźna potrzeba, niewielki nakład, szybko zmieniające się wzory), które wymuszają konieczność skorzystania z tego nośnika informacji „tu i teraz”. Rozwiązania oferowane przez Etisoft pozwalają nie tylko na samodzielny druk, ale także projektowanie etykiet. Specjalnie z myślą o użytkownikach, którzy stawiają na niezależność Etisoft stworzył program do tworzenia etykiet etiLABEL. Obecnie oferujemy darmowy program do projektowania etykiet etiLABEL Lite oraz wersje demo wyższych wersji. Czyli:

  • sam projektujesz
  • drukujesz
  • na potrzeby ewentualnych działań w przyszłości archiwizujesz projekt i wydruk.

Jak działa etiLABEL, autorski program do projektowania etykiet

etiLABEL to niezbędne, szczególnie w obszarach produkcji i logistyki narzędzie pozwalające na szybkie, bo według wzorca tworzenie czytelnych etykiet. Pozwala ono na intuicyjne tworzenie etykiet o bardzo zróżnicowanej, zawierającej wszystkie niezbędne informacje treści. Aby to robić pracownik nie potrzebuje szkolenia informatycznego, nie są też wymagane żadne umiejętności graficzne.

Seryjny, pozbawiony niebezpieczeństwa pomyłki druk jest szybki i nieomal automatyczny. Zastosowana technologia WYSIWYG (ang. What You See Is What You Get („co widzisz, to dostajesz”) pozwala wiernie odtwarzać na drukarce widok etykiety wyświetlany na ekranie.

Do samodzielnego generowania etykiet, oprócz oprogramowania etiLABEL potrzebujesz ponadto drukarki termotransferowej lub termicznej oraz materiałów eksploatacyjnych (etykiety do zadruku i taśma termotransferowa).

Pobierz wersje demo oprogramowania i darmowy program etiLABEL Lite!

Projektowanie etykiet – zrób to sam!

etiLABEL to obecnie oferowane przez Etisoft wersje: Lite (darmowy kreator do projektowania etykiet) oraz wersje Basic, Standard, Medio i Professional. Znajdziesz je w sklepie internetowym Etisoft. W ostatnim czasie zostały one zmodyfikowane, dzięki czemu jeszcze lepiej odpowiadają potrzebom użytkowników.

Te w pełni profesjonalne narzędzia różnią się funkcjonalnością. Tym samym są skierowane do różnych użytkowników, aby jak najpełniej zaspokoić ich potrzeby w zakresie samodzielnego projektowania i drukowania etykiet: od podstawowych wersji etykiet po oznaczenia z tagami RFID (etykiety rfid).

Która wersja jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia? Porównaj!

Projektowanie etykiet za pomocą etiLABEL pozwala na szybkie przygotowanie wzorców do wydruku i dynamiczną zmianę jej zawartości zawierającej kody kreskowe i kody 2D, grafiki, datę, teksty. To także automatyczne nadawanie numerów seryjnych, obsługa baz danych oraz kodowanie etykiet ze znacznikami RFID.

program do projektowania i druku etykiet

Dostępna gama elementów możliwych do umieszczenia na etykiecie obejmuje zarówno proste geometryczne kształty, takie jak ramki i wypełnione prostokąty. Również bardziej skomplikowane elementy: napisy tworzone czcionkami True Type® i czcionkami systemowymi drukarki, kody kreskowe (m. in. EAN 13 i kod 128) oraz grafikę tworzoną przez użytkownika.

Najczęściej wybieraną wersją jest etiLABEL Standard. To program do etykiet dający bardzo szerokie możliwości działania i pozwalający w pełni uniezależnić się od usług drukarni.

W dowolnym momencie, w zależności od potrzeb możliwy jest zakup wyższej wersji oprogramowania, np. etiLABEL Professional. Ta wersja pozwala m.in. na przygotowanie projektu etykiet logistycznych zgodnych ze standardem GS1.

Każda wyższa wersja posiada funkcjonalności wersji podstawowej, ale jest rozbudowana o kolejne, bardziej zaawansowane.

Jakie drukarki obsługują program etiLABEL?

etiLABEL to profesjonalne narzędzie do obsługi drukarek termicznych i termotransferowych uznanych producentów: Citizen, Zebra, TSC, Printronix, Honeywell, Sato, Toshiba-Tec, Avery Dennison czy Godex.

Dla części modeli proponujemy obsługę poprzez emulację ZPLR.

Tu kupisz wszystkie wersje oprogramowania etiLABEL. Sprawdź!

Na co zwracają uwagę klienci korzystający z etiLABEL – korzyści dla Twojej firmy

To między innymi:

  • redukcja kosztów poprzez wyeliminowanie ryzyka powstania wadliwych wydruków
  • uporządkowanie chaosu wynikającego z zarządzania zbyt dużymi zasobami etykiet, ich aktualizacją i powstawaniem kolejnych wersji
  • usprawnienie obiegu etykiet i zarządzania nimi
  • możliwość delegowania zadania pracownikowi bez umiejętności graficznych i informatycznych – wystarczy intuicyjna obsługa prostego interfejsu.

Pamiętaj: oprogramowanie, drukarka, materiały eksploatacyjne z jednej ręki!

Spytaj o sprawne wdrożenie

Zobacz również:

Drukarki TSC oraz drukarki rfid

Podobne artykuły

Back to top