system agv, roboty mobilne AGV

Nasz system intralogistyczny wyróżniony w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020”!

17 cze 2021 - Joanna Heler-Kończakowska

To wielki dzień dla naszych kolegów z Etisoft Smart Solutions. Zaprojektowany i wdrożony przez nich system intralogistyczny bazujący na robotach logistycznych typu AGV/AMR został doceniony w konkursie „Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2020”! Autorskie rozwiązanie, wykorzystujące flotę robotów mobilnych otrzymało wyróżnienie w XVI edycji konkursu Wydawnictwa Eurologistic.  Jury konkursu wyłania w jego trakcie najlepsze rozwiązania wspierające pracę działów logistycznych (sprzęt, urządzenia, technologie, usługi).

System intralogistyczny autorstwa inżynierów z Etisoft Smart Solutions od kwietnia 2020 funkcjonuje w zakładach produkcyjnych Lumileds SA. To globalny lider w dziedzinie technologii oświetleniowej dla branży automotive. Zarówno roboty mobilne z serii IntraBot, jak i software (IntraFleet 4.0) to w pełni autorskie rozwiązanie. Jego celem była automatyzacja procesów dostawy komponentów na linie produkcyjne oraz wyrobów gotowych do strefy wysyłek z wydajnością do 30 palet na godzinę. Warunkiem – zachowanie  wymogów bezpieczeństwa uwzględniających zarówno bezpieczeństwo ludzi i innych pojazdów. Wdrożenie zostało zrealizowane w zakładzie pracującym w trybie 24/5. Case story opisujące to rozwiązanie znajdziecie tutaj.

Przemysł 4.0 – szansa dla przedsiębiorstw

Specjaliści z ESS mają świadomość, że polskie przedsiębiorstwa stoją przed olbrzymią szansą na autentyczną zmianę w ramach czwartej rewolucji przemysłowej. Wskazują też na wciąż zbyt niski poziom automatyzacji logistyki – cieszy więc promowanie i docenianie rozwiązań z tej dziedziny.

Nie tylko oferujemy i mówimy dlaczego rozwiązania automatyzujące procesy są tak istotne. Tworzymy je także na potrzeby środowiska pracy Etisoft – podkreślają Grzegorz Krupa, prezes Etisoft Smart Solution oraz Wojciech Klein, dyrektor ds. badań i rozwoju w ESS. – Obecnie trwają prace nad przeprowadzką Etisoft do nowoczesnego automatycznego centrum magazynowo-kompletacyjno-wysyłkowego. Jego sercem będzie SALMA, czyli System Automatycznej Logistyki, Magazynowania i Awizacji. SALMA pozwoli na automatyczną dystrybucję oraz zmagazynowanie około 200 tys. produktów za pomocą pojemników typu KLT oraz palet EUR1.  Pracują nad nim autorzy wyróżnionego w konkursie systemu intralogistycznego wraz z pracownikami Etisoft.

system intralogistyczny

Kapitule konkursu dziękujemy za docenienie rozwiązania Etisoft Smart Solutions. Dzięki temu nasz system znalazł się w zaszczytnym gronie kilkuset innowacyjnych produktów i usług dla łańcucha dostaw.

Tu przeczytasz case study z wdrożenia.

Podobne artykuły

Back to top