Drukarki do etykiet

Drukarki termiczne oraz drukarki termotransferowe należą obecnie do najpopularniejszych urządzeń do drukowania etykiet i oznaczeń w wielu branżach. Technologia druku polega na podgrzewaniu przesuwającego się pod głowicą drukarki materiału: w przypadku drukarek termicznych papieru ze specjalną powłoką, a drukarek termotransferowych – taśmy z barwnikiem, który jest transferowany na powierzchnię etykiety. Wymagania oraz przeznaczenie etykiet i oznaczeń produktu determinują wybór rodzaju, typu a czasem i producenta drukarki. Drukarki termotransferowe oraz odpowiednio dobrane materiały eksploatacyjne (etykiety i taśmy termotransferowe) zapewniają uzyskanie oznaczenia najwyższej jakości. Drukarki do etykiet dają możliwość druku dużych nadkładów jak i pojedynczych egzemplarzy. Drukarki przemysłowe, biurkowe i mobilne znalazły szerokie zastosowanie we wszystkich obszarach nowoczesnych przedsiębiorstw. W ofercie szerokie spektrum drukarek termicznych i termotransferowych wielu renomowanych producentów: Zebra, TSC, Citizen, Printronix, Honeywell, Toshiba.

 • drukarki termiczne i termotransferowe
 • niskie koszty eksploatacji
 • możliwość druku wielu typów etykiet i oznaczeń
 • druk kodów kreskowych i kodów 2D
 • rozdzielczość druku: 200 dpi, 300 dpi i 600 dpi
 • szerokość druku 2”, 4”, 6”, 8”
 • łatwa obsługa
 • interfejsy komunikacyjne Ethernet, Wi-Fi, port GPIO
 • zastosowanie w obszarach produkcji, logistyki, biura i administracji…

Zastosowanie

obszar-warehouseobszar-manufakturingobszar-shippingobszar-office
Zapytanie ofertowe

Drukarka etykiet

Drukarka do etykiet to jedno z urządzeń AutoID wykorzystywane w nowoczesnych firmach.  Dzięki niej procesy znakowania i etykietowania można znacznie przyspieszyć i uprościć. Poznaj ofertę Etisoft i skorzystaj z jednego z najbardziej praktycznych narzędzi do optymalizacji druku przemysłowego!

Zapytanie ofertowe

Drukarka etykiet to niezbędne narzędzie w przedsiębiorstwie

Wraz z upowszechnieniem rozwiązań z zakresu automatycznej identyfikacji, wprowadzenie urządzeń drukujących i oznakowań jest kamieniem milowym w rozwoju każdej firmy.  Zamawianie gotowych etykiet czy korzystanie z usług drukowania w zewnętrznych drukarniach jest możliwe, ale niektóre procesy wymagają większego stopnia niezależności i lokalnych rozwiązań. Dlatego, aby zachować elastyczność, firma powinna posiadać własną flotę druku etykiet.

Oto kilka przykładów zastosowań drukarki etykiet samoprzylepnych!

Przemysł elektroniczny: W celu optymalizacji produkcji i niezakłóconego procesu obrotu handlowego urzadzeniami elektronicznymi, takimi jak komputery, monitory czy telewizory konieczne jest oznakowanie ich przy użyciu wielu różnych etykiet. Drukarki do etykiet pozwalają przygotować odpowiedni nadruk już na linii produkcyjnej.

Motoryzacja: tabliczki znamionowe, etykiety identyfikacyjne, etykiety informacyjne – to tylko kilka przykładowych rodzajów etykiet, które zapewniają śledzenie partii produkcyjnych i jednoznaczną identyfikację produktów. Przemysłowa drukarka etykiet umożliwi nadruk etykiet w trybie 24/7.

AGD: Jednym z najbardziej znanych przykładów są etykiety do celów energetycznych, które zawierają wykaz parametrów energetycznych różnych urządzeń gospodarstwa domowego i wymieniają zalety produktu. Drukarka etykiet umożliwia elastyczne drukowanie informacji w zależności od produkowanego modelu.

Laboratoria i centra krwiodastwa: Różnorodne etykiety odporne na odczynniki chemiczne, etykiety inwentaryzacyjne i etykiety identyfikacyjne. Zastosowanie drukarki do etykiet w laboratorium pozwoli z łatwością identyfikować oznaczoną próbkę, śledzić dokładnie przebieg badań i procesy jakim była poddawana

Zapytanie ofertowe

Drukarka etykiet – Typy i różnice

Drukarki etykiet znajdują zastosowanie w znaczącej liczbie branż i wspierają liczne procesy. W oparciu o oczekiwane zastosowanie,  firmy mogą poszukiwać modeli o różnych parametrach. Na szczęście, oferowane na rynku drukarki do etykiet można podzielić w oparciu o różne kategorie.

Technologia druku/Zasada działania

Drukarki termiczne: ten typ urządzeń oferuje najbardziej ekonomiczny kosztowo sposób drukowania etykiet, ponieważ nie wymaga zastosowania dodatkowo taśmy barwiącej, tonera czy tuszu. Podczas pracy, głowica drukująca drukarki bezpośrednio nagrzewa w wybranych miejscach, powleczony termoaktywną substancją papier, który pod wpływem ciepła ulega odbarwieniu. Drukarki termiczne zapewniają czytelny nadruk, polecane są jednak do drukowania etykiet na towary czy elementy, które użytkowane są przez krótki okres czasu, np. etykiety na artykuły spożywcze, zważone owoce na wadze samoobsługowej w supermarkecie, etykiety na przesyłki kurierskie czy wszelkiego rodzaju paragony fiskalne i niefiskalne.

Drukarki termotransferowe: w tego typu urządzeniach głowica drukująca rozgrzewa pigment zawarty w taśmie termotransferowej (taśmie barwiącej) i przenosi go na etykietę. Technologia termotransferowa pozwala nam drukować na różnorodnym podłożu – papierze czy folii. Nadaje się również do druku kolorowego. W zależności od rodzaju taśmy termotransferowej i podłoża, na którym chcemy drukować efekt końcowy jest znacznie trwalszy niż w przypadku drukarek termicznych.

Rozdzielczość druku

Rozdzielczość druku etykiet jest określana skrótem pochodzącym od angielskiego terminu DPI (ang. dots per inch). Wyższa liczba oznacza również bardziej szczegółowy nadruk  o wyższej jakości. Żeby spełnić oczekiwania i potrzeby szerokiej rzeszy klientów, Etisoft oferuje urządzenia o rozdzielczości 200, 300, 400 i 600 DPI.

Szerokość druku

Istotne jest, aby drukowana etykieta miała rozmiar zgodny z interfejsem aplikacji. Dlatego drukarki etykiet w naszym asortymencie dostępne są również w kategoriach pogrupowanych na podstawie szerokości druku. Nasz zakres rozmiarów przedstawia się następująco:

 • 2 cale (5,08 cm)
 • 4 cale (10,16 cm)
 • 6 cali (15,24 cm)
 • 8 cali (20,32 cm)

Jak połączyć drukarkę etykiet z komputerem

Prawie każda drukarka etykiet wymaga do działania połączenia z komputerem. Najprościej to zrobić, korzystając z portu USB – ale można też wybrać wygodniejsze, nowoczesne rozwiązania z oferty Etisoftu. Oferowane przez nas urządzenia umożliwiają wykorzystanie wygodniejszej komunikacji sieciowej za pośrednictwem interfejsu Ethernet lub Wi-Fi. Daje to możliwość korzystania z drukarki z wielu komputerów. Niektóre z naszych modeli mają również złącze GPIO.

Wydruk kolorowy czy czarno-biały

Szukasz kolorowej drukarki etykiet? Wybierz materiały eksploatacyjne umożliwiające kolorowy wydruk przy użyciu drukarek termotransferowych lub postaw na drukarkę drukująca w technologii inkjet lub laserową zaprojektowaną specjalnie do tego celu.

Chcesz, żeby nasz ekspert pomógł wybrać najlepszy model? Skontaktuj się z nami i poproś o ofertę!

Zapytanie ofertowe

Drukarka do etykiet – wybierz odpowiedni rodzaj

Różne wyzwania wymagają, aby drukarka etykiet drukowała etykiety o różnych rozmiarach i w różnej wydajności. Niezależnie od tego, czy szukasz drukarki etykiet na biurko, urządzenia mobilnego, czy też wysokowydajnej drukarki przemysłowej, w Etisoft jesteś we właściwym miejscu.

Drukarka do etykiet – dlaczego warto wybrać ją z oferty Etisoft

Oferta Etisoft rozwija się wraz z oczekiwaniami klientów: Wasze potrzeby nas inspirują! Niezwykle ważne jest dla nas dostarczanie najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdej firmy. Dopasowanych do Waszych oczekiwań! Naszą dewizą jest również precyzja i ciągła innowacyjność: zapewniamy terminowość dostaw w każdych okolicznościach, a nasze kompetencje i ofertę budujemy bez przerwy.

Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów: dlatego rozwijamy nasz asortyment zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów i zmianami na rynku

Zapytanie ofertowe

Drukarka do etykiet: postaw na znane marki, którym możesz zaufać

Nasza firma sprzedaje wyłącznie produkty wiodących światowych marek drukarek etykiet. Stawiamy na doświadczenie i wieloletnią współpracę.

Zebra: Od kiedy w 1982 roku wymyślili pierwsze drukarki etykiet, nie przestają ich rozwijać – wiodący producent drukarek termotransferowych, którego produkty sprostają każdemu wyzwaniu.

TSC: Marka, założona w 1991 roku, jest popularna ze względu na przyjazną dla użytkownika konstrukcję, ciągłe innowacje, stabilne działanie urządzeń i wyjątkową trwałość.

Citizen: firma, która produkuje drukarki etykiet z zegarową dokładnością. Oferują szeroką gamę urządzeń drukujących, które są bezkonkurencyjne pod względem szybkości, kompaktowych rozmiarów i energooszczędności.

Printronix: Ta kalifornijska firma od prawie 50 lat przyczynia się do płynności procesów przemysłowych dzięki swoim produktom. Ich drukarki do etykiet zostały zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach przemysłowych. Są niezawodne, elastyczne i łatwe w obsłudze.

Honeywell: Ponad 100 lat innowacji i najnowocześniejsze technologie XXI wieku  – to cechy firmy o długiej historii, posiadającej na koncie kilka słynnych wynalazków. Drukarki do etykiet marki Honeywell nadają się do zastosowania w każdym środowisku, od modeli lekkich po ultrawytrzymałe, stacjonarne i przenośne.

Toshiba: Marka, która tworzy swoje produkty z dumą i pasją w oparciu o najnowsze technologie. Drukarki tej marki zachowują doskonałą niezawodność i wytrzymałość – nawet w trudnych warunkach.

Chcesz, żeby nasz ekspert pomógł Ci podjąć decyzję? Skontaktuj się  nami i poproś o ofertę!

Zapytanie ofertowe

Dowiedz się więcej o tym produkcie:

drukarki z weryfikatorem kodów

Drukarki z weryfikatorem kodów kreskowych

11 lut 2022 - Marek Gaweł

Druk etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym z pozoru wydaje się prostym zadaniem. Drukarki do etykiet przemysłowych i oferowane przez nich opcje sprawiają, że użytkownik zastanawia się nad parametrami technicznymi urządzenia. […]

Przeczytaj
druk etykiet na żądanie1

Druk etykiet na żądanie i w kolorze

5 sty 2022 - Marek Gaweł

Z roku na rok rośnie popularność produktów unikalnych i limitowanych. Polacy pokochali zdrową żywność i produkty regionalne. Dlatego też starannie, ręcznie pakowane produkty stają się zdecydowanie wyżej cenione, niż te […]

Przeczytaj
illegible barcodes

Nieczytelny kod kreskowy. Jak go wyeliminować

7 paź 2021 - Marek Gaweł

Nasz klient, wiodący producent systemów i komponentów samochodowych swoje procesy produkcyjne opiera na wysokiej technologii.  Oznacza to, że jakość produkowanych wyrobów oraz realizowanych procesów ma dla niego istotne znaczenie. Najważniejsze […]

Przeczytaj
Back to top