Drukarki do etykiet

Drukarki termiczne i termotransferowe należą obecnie do najpopularniejszych urządzeń do drukowania etykiet w wielu branżach. Technologia druku polega na punktowym podgrzewaniu barwnika znajdującego się w taśmie termotransferowej i przenoszeniu go na przesuwające się pod głowicą etykiety. Technologia termotransferowa pozwala drukować na różnorodnym podłożu – etykietach papierowych, foliowych, materiałach tekstylnych czy syntetycznych przywieszkach bezklejowych, zapewniając bardzo wysoką jakość i trwałość nadruków. Drukarki do etykiet dają możliwość druku dużych nadkładów jak i pojedynczych egzemplarzy.  Wybierając drukarkę do etykiet dla swojej branży i zastosowania kierujemy się różnymi kryteriami, takimi jak: rozdzielczość druku, szerokość druku, wielkość drukarki i wydajność. W ofercie firmy jest szeroki wybór drukarek termicznych i termotransferowych od renomowanych producentów: Zebra, TSC, Citizen, Printronix, Honeywell, Toshiba. Do obsługi drukarek termicznych i termotransferowych polecamy program etiLABEL.

 • druk termiczny i termotransferowy
 • możliwość druku na etykietach papierowych, foliowych, tekstyliach
 • druk kodów kreskowych i kodów 2D
 • rozdzielczość druku: 200 dpi, 300 dpi i 600 dpi
 • szerokość druku 2”, 4”, 6”, 8”
 • interfejsy komunikacyjne USB, Ethernet, Wi-Fi, GPIO
 • w opcji: peeler, obcinarka etykiet i nylonu, wewnętrzna nawijarka etykiet

Zastosowanie

obszar-warehouseobszar-manufakturingobszar-shippingobszar-office
Zapytanie ofertowe

DRUKARKI O WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

Rozdzielczość druku jest określana skrótem pochodzącym od angielskiego terminu DPI (ang. dots per inch). Wyższa liczba oznacza również bardziej szczegółowy nadruk. Drukarki z wysoką rozdzielczością głowicy 300 dpi, 600 dpi wykorzystuje się  przy drukowaniu kodów kreskowych, kodów 2D na małych etykietach np. w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym i w laboratoriach. Wyższa rozdzielczość daje nam gwarancję czytelności małych czcionek i wysokiej jakości nadrukowanych grafik – obrazów, logotypów, certyfikatów.

DRUKARKI PRZEMYSŁOWE NA PRODUKCJĘ

Drukarki o standardzie przemysłowym zaprojektowane są z myślą o wysokiej wytrzymałości, wydajności i integracji z liniami produkcyjnymi. Drukarki przemysłowe wyposażone są w metalowy mechanizm drukujący zapewniający nieprzerwaną pracę przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Solidna, metalowa obudowa mieści i chroni przed zapyleniem duże nawoje materiałów eksploatacyjnych.  Drukarki na produkcję najczęściej posiadają panel sterujący z wyświetlaczem i przyciskami, które ułatwiają ich konfigurację a także porty komunikacyjne, które pozwalają w łatwy sposób na integrację urządzenia w dowolnych warunkach pracy (Ethernet, Wifi, GPIO). Wydrukowane za ich pomocą etykiety z kodem kreskowym do znakowania elementów i wyrobów gotowych, umożliwiają automatyczną identyfikację produktów. Dla zapewnienia 100% poprawności wydruków kodów kreskowych producenci drukarek wprowadzili drukarki z weryfikatorem kodów, który weryfikuje czytelność i poprawność kodów już  w trakcie druku.

DRUKARKI DLA LOGISTYKI I MAGAZYNU

W branży logistycznej i magazynowej, gdzie standardem są etykiety logistyczne GS1 formatu 148×210mm wykorzystuje się drukarki o szerokości głowicy 6” i 8”.  Do druku oznaczeń magazynowych i etykiet wysyłkowych o wymiarach 105×148 mm głowica o szerokości 4” jest wystarczająca. Drukarki przeznaczone do pracy w magazynie powinny posiadać wewnętrzny zasobnik materiałów umożliwiający założenie dużej rolki etykiet. Rozwiązanie takie oszczędza czas pracy operatora, który nie traci cennych minut na wymianę materiałów eksploatacyjnych. Sprzyja to również zachowaniu czystości etykiet, które są zamknięte w obudowie. Porty komunikacyjne (Ethernet, Wifi, GPIO) pozwalają w łatwy sposób na integrację urządzenia w dowolnych warunkach. Drukarki z systemem automatycznej emulacji potrafią poprawnie zinterpretować kody sterujące odpowiednich producentów lub języków drukarki. Zapewnia to łatwą integrację drukarki oraz kompatybilność z używanymi przez użytkownika systemami. Drukarki etykiet wyposażone w zintegrowany weryfikator kodów kreskowych eliminują ryzyko wydruku nieczytelnych kodów.

DRUKARKI BIURKOWE DO ADMINISTRACJI I LABORATORIUM

Wprowadzenie przez producentów drukarek modeli biurkowych spowodowało upowszechnienie zastosowań, nie tylko na liniach produkcyjnych ale także w biurach, działach kontroli jakości,  laboratoriach i w handlu. Drukarki biurkowe przede wszystkim mają mniejsze gabaryty. Niezależnie od wielkości obudowy drukarki biurkowy mogą być wyposażone w głowice o szerokości 4 lub 6 cali lub o wysokiej rozdzielczości, nowoczesne porty komunikacyjne czy obcinarki materiału. W przypadku zastosowań w pomieszczeniach  biurowych jest to wystarczające a ich niezaprzeczalnie największą zaletą jest niska cena. Wykorzystywane są do drukowania etykiet identyfikacyjnych, etykiet inwentarzowych, etykiet chemicznych czy adresowych. Drukarka może być dodatkowo wyposażona w automatyczną obcinarkę lub rozdzielacz etykiet ułatwiający proces aplikacji.

Drukarka etykiet

Drukarka do etykiet to jedno z urządzeń AutoID wykorzystywane w nowoczesnych firmach.  Dzięki niej procesy znakowania i etykietowania można znacznie przyspieszyć i uprościć. Poznaj ofertę Etisoft i skorzystaj z jednego z najbardziej praktycznych narzędzi do optymalizacji druku przemysłowego!

Zapytanie ofertowe

Drukarka etykiet to niezbędne narzędzie w przedsiębiorstwie

Wraz z upowszechnieniem rozwiązań z zakresu automatycznej identyfikacji, wprowadzenie urządzeń drukujących i oznakowań jest kamieniem milowym w rozwoju każdej firmy.  Zamawianie gotowych etykiet czy korzystanie z usług drukowania w zewnętrznych drukarniach jest możliwe, ale niektóre procesy wymagają większego stopnia niezależności i lokalnych rozwiązań. Dlatego, aby zachować elastyczność, firma powinna posiadać własną flotę druku etykiet.

Oto kilka przykładów zastosowań drukarki etykiet samoprzylepnych!

Przemysł elektroniczny: W celu optymalizacji produkcji i niezakłóconego procesu obrotu handlowego urzadzeniami elektronicznymi, takimi jak komputery, monitory czy telewizory konieczne jest oznakowanie ich przy użyciu wielu różnych etykiet. Drukarki do etykiet pozwalają przygotować odpowiedni nadruk już na linii produkcyjnej.

Motoryzacja: tabliczki znamionowe, etykiety identyfikacyjne, etykiety informacyjne – to tylko kilka przykładowych rodzajów etykiet, które zapewniają śledzenie partii produkcyjnych i jednoznaczną identyfikację produktów. Przemysłowa drukarka etykiet umożliwi nadruk etykiet w trybie 24/7.

AGD: Jednym z najbardziej znanych przykładów są etykiety do celów energetycznych, które zawierają wykaz parametrów energetycznych różnych urządzeń gospodarstwa domowego i wymieniają zalety produktu. Drukarka etykiet umożliwia elastyczne drukowanie informacji w zależności od produkowanego modelu.

Laboratoria i centra krwiodastwa: Różnorodne etykiety odporne na odczynniki chemiczne, etykiety inwentaryzacyjne i etykiety identyfikacyjne. Zastosowanie drukarki do etykiet w laboratorium pozwoli z łatwością identyfikować oznaczoną próbkę, śledzić dokładnie przebieg badań i procesy jakim była poddawana

Zapytanie ofertowe

Drukarka etykiet – Typy i różnice

Drukarki etykiet znajdują zastosowanie w znaczącej liczbie branż i wspierają liczne procesy. W oparciu o oczekiwane zastosowanie,  firmy mogą poszukiwać modeli o różnych parametrach. Na szczęście, oferowane na rynku drukarki do etykiet można podzielić w oparciu o różne kategorie.

Technologia druku/Zasada działania

Drukarki termiczne: ten typ urządzeń oferuje najbardziej ekonomiczny kosztowo sposób drukowania etykiet, ponieważ nie wymaga zastosowania dodatkowo taśmy barwiącej, tonera czy tuszu. Podczas pracy, głowica drukująca drukarki bezpośrednio nagrzewa w wybranych miejscach, powleczony termoaktywną substancją papier, który pod wpływem ciepła ulega odbarwieniu. Drukarki termiczne zapewniają czytelny nadruk, polecane są jednak do drukowania etykiet na towary czy elementy, które użytkowane są przez krótki okres czasu, np. etykiety na artykuły spożywcze, zważone owoce na wadze samoobsługowej w supermarkecie, etykiety na przesyłki kurierskie czy wszelkiego rodzaju paragony fiskalne i niefiskalne.

Drukarki termotransferowe: w tego typu urządzeniach głowica drukująca rozgrzewa pigment zawarty w taśmie termotransferowej (taśmie barwiącej) i przenosi go na etykietę. Technologia termotransferowa pozwala nam drukować na różnorodnym podłożu – papierze czy folii. Nadaje się również do druku kolorowego. W zależności od rodzaju taśmy termotransferowej i podłoża, na którym chcemy drukować efekt końcowy jest znacznie trwalszy niż w przypadku drukarek termicznych.

Rozdzielczość druku

Rozdzielczość druku etykiet jest określana skrótem pochodzącym od angielskiego terminu DPI (ang. dots per inch). Wyższa liczba oznacza również bardziej szczegółowy nadruk  o wyższej jakości. Żeby spełnić oczekiwania i potrzeby szerokiej rzeszy klientów, Etisoft oferuje urządzenia o rozdzielczości 200, 300, 400 i 600 DPI.

Szerokość druku

Istotne jest, aby drukowana etykieta miała rozmiar zgodny z interfejsem aplikacji. Dlatego drukarki etykiet w naszym asortymencie dostępne są również w kategoriach pogrupowanych na podstawie szerokości druku. Nasz zakres rozmiarów przedstawia się następująco:

 • 2 cale (5,08 cm)
 • 4 cale (10,16 cm)
 • 6 cali (15,24 cm)
 • 8 cali (20,32 cm)

Jak połączyć drukarkę etykiet z komputerem

Prawie każda drukarka etykiet wymaga do działania połączenia z komputerem. Najprościej to zrobić, korzystając z portu USB – ale można też wybrać wygodniejsze, nowoczesne rozwiązania z oferty Etisoftu. Oferowane przez nas urządzenia umożliwiają wykorzystanie wygodniejszej komunikacji sieciowej za pośrednictwem interfejsu Ethernet lub Wi-Fi. Daje to możliwość korzystania z drukarki z wielu komputerów. Niektóre z naszych modeli mają również złącze GPIO.

Wydruk kolorowy czy czarno-biały

Szukasz kolorowej drukarki etykiet? Wybierz materiały eksploatacyjne umożliwiające kolorowy wydruk przy użyciu drukarek termotransferowych lub postaw na drukarkę drukująca w technologii inkjet lub laserową zaprojektowaną specjalnie do tego celu.

Chcesz, żeby nasz ekspert pomógł wybrać najlepszy model? Skontaktuj się z nami i poproś o ofertę!

Zapytanie ofertowe

Drukarka do etykiet – wybierz odpowiedni rodzaj

Różne wyzwania wymagają, aby drukarka etykiet drukowała etykiety o różnych rozmiarach i w różnej wydajności. Niezależnie od tego, czy szukasz drukarki etykiet na biurko, urządzenia mobilnego, czy też wysokowydajnej drukarki przemysłowej, w Etisoft jesteś we właściwym miejscu.

Drukarka do etykiet – dlaczego warto wybrać ją z oferty Etisoft

Oferta Etisoft rozwija się wraz z oczekiwaniami klientów: Wasze potrzeby nas inspirują! Niezwykle ważne jest dla nas dostarczanie najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdej firmy. Dopasowanych do Waszych oczekiwań! Naszą dewizą jest również precyzja i ciągła innowacyjność: zapewniamy terminowość dostaw w każdych okolicznościach, a nasze kompetencje i ofertę budujemy bez przerwy.

Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb naszych klientów w zakresie znakowania i automatycznej identyfikacji produktów: dlatego rozwijamy nasz asortyment zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów i zmianami na rynku

Zapytanie ofertowe

Drukarka do etykiet: postaw na znane marki, którym możesz zaufać

Nasza firma sprzedaje wyłącznie produkty wiodących światowych marek drukarek etykiet. Stawiamy na doświadczenie i wieloletnią współpracę.

Zebra: Od kiedy w 1982 roku wymyślili pierwsze drukarki etykiet, nie przestają ich rozwijać – wiodący producent drukarek termotransferowych, którego produkty sprostają każdemu wyzwaniu.

TSC: Marka, założona w 1991 roku, jest popularna ze względu na przyjazną dla użytkownika konstrukcję, ciągłe innowacje, stabilne działanie urządzeń i wyjątkową trwałość.

Citizen: firma, która produkuje drukarki etykiet z zegarową dokładnością. Oferują szeroką gamę urządzeń drukujących, które są bezkonkurencyjne pod względem szybkości, kompaktowych rozmiarów i energooszczędności.

Printronix: Ta kalifornijska firma od prawie 50 lat przyczynia się do płynności procesów przemysłowych dzięki swoim produktom. Ich drukarki do etykiet zostały zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwach przemysłowych. Są niezawodne, elastyczne i łatwe w obsłudze.

Honeywell: Ponad 100 lat innowacji i najnowocześniejsze technologie XXI wieku  – to cechy firmy o długiej historii, posiadającej na koncie kilka słynnych wynalazków. Drukarki do etykiet marki Honeywell nadają się do zastosowania w każdym środowisku, od modeli lekkich po ultrawytrzymałe, stacjonarne i przenośne.

Toshiba: Marka, która tworzy swoje produkty z dumą i pasją w oparciu o najnowsze technologie. Drukarki tej marki zachowują doskonałą niezawodność i wytrzymałość – nawet w trudnych warunkach.

Chcesz, żeby nasz ekspert pomógł Ci podjąć decyzję? Skontaktuj się  nami i poproś o ofertę!

Zapytanie ofertowe

Dowiedz się więcej o tym produkcie:

drukarki Brother

Drukarki Brother w ofercie Etisoft

12 gru 2023 - Arkadiusz Krużycki

Drukarki Brother znają chyba wszyscy, ponieważ jest to marka kojarzona z drukarkami biurowymi oraz atramentowymi. Brother ma w swojej ofercie również drukarki termiczne i termotransferowe. Można je podzielić trzy grupy: […]

Przeczytaj
drukarki TSC w ofercie Etisoft

Drukarki TSC w ofercie Etisoft

18 paź 2022 - Arkadiusz Krużycki

Producent drukarek, firma TSC na rynku jest obecna od ponad 20 lat. W Polsce ta tajwańska firma powoli, ale skutecznie buduje swoją pozycję, stając na równi z innymi wiodącymi markami. […]

Przeczytaj
screen printing house

Sitodruk w przemyśle RTV i AGD cz. 2.

16 wrz 2022 - Mateusz Skowron

W pierwszej części artykułu poświęconemu sitodrukowi skupiłem się głównie na płytach czołowych i panelach kontrolnych.  W Grupie Etisoft stanowią one istotną część wszystkich produktów wykorzystujących wspomnianą technikę sitodruku. Skoro wiemy […]

Przeczytaj
z czego składa się system wizyjny

Z czego składa się system wizyjny?

23 cze 2022 - Adam Wolski

Intensywny rozwój rynków przemysłowych sprawia, iż coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w systemy wizyjne. Wykorzystanie specjalistycznych kamer na liniach produkcyjnych jest podyktowane zwiększonymi wymogami jakościowymi, chęcią poprawy wydajności i wyeliminowania wad. […]

Przeczytaj
cena systemu AGV/AMR

Cena systemu AGV/AMR. Co na nią wpływa?

12 kwi 2022 - Marcin Młodożeniec

Wydajność, a cena systemu AGV/AMR To jeden z kluczowych czynników wpływających na cenę systemu. Liczba jednostek logistycznych, które muszą być dostarczone w jednostce czasu determinuje większość parametrów systemu. Roboty mogą […]

Przeczytaj

Sitodruk w branży AGD

8 mar 2022 - Mateusz Skowron

Sitodruk jako technika druku posiada szerokie zastosowywanie w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z przykładów jest wcześniej omawiana branża automotive i adaptowane do jej potrzeb nasze płyty czołowe dla wielu modeli […]

Przeczytaj
intralogistic system

Wózki samojezdne AGV – wdrożenie w 7 krokach

18 lut 2022 - Magdalena Adamczak

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji w zakładach produkcyjnych zawsze jest ukierunkowana na co najmniej jeden z czterech celów biznesowych przedsiębiorstwa: System intralogistyczny oparty o roboty AGV/AMR (wózki samojezdne AGV) korzystnie wpływa […]

Przeczytaj
automatic label applicator

Etykieciarka przemysłowa i 5 korzyści z jej stosowania

15 lut 2022 - Michał Wąs

Automatyczna etykieciarka przemysłowa to urządzenie umożliwiające oznakowanie produktów czy opakowań zbiorczych etykietą pełniącą rolę nośnika informacji. Zautomatyzowanie tego procesu ma pozytywny wpływ na jakość oraz wydajność pracy zakładów przemysłowych. W […]

Przeczytaj
drukarki z weryfikatorem kodów

Drukarki z weryfikatorem kodów kreskowych

11 lut 2022 - Marek Gaweł

Druk etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym z pozoru wydaje się prostym zadaniem. Drukarki do etykiet przemysłowych i oferowane przez nich opcje sprawiają, że użytkownik zastanawia się nad parametrami technicznymi urządzenia. […]

Przeczytaj
druk etykiet na żądanie1

Druk etykiet na żądanie i w kolorze

5 sty 2022 - Marek Gaweł

Z roku na rok rośnie popularność produktów unikalnych i limitowanych. Polacy pokochali zdrową żywność i produkty regionalne. Dlatego też starannie, ręcznie pakowane produkty stają się zdecydowanie wyżej cenione, niż te […]

Przeczytaj
autonomiczne roboty mobilne

Czego potrzebują autonomiczne roboty mobilne

26 paź 2021 - Olaf Dudek

System intralogistyczny to coś więcej niż flota robotów AGV. To cały ekosystem produkcyjny, który potrzebuje infrastruktury, by wykorzystać cały potencjał drzemiący w automatyzacji intralogistyki. Jak się w nim odnajdują autonomiczne […]

Przeczytaj

Drukarka etykiet – kiedy ją wymienić?

2 wrz 2021 - Marek Gaweł

Drukarka etykiet – odpowiedz na cztery pytania, zanim zdecydujesz się na zakup nowej Drukarka etykiet to urządzenie, bez którego pracy nie wyobraża sobie większość przedsiębiorstw. Nazywana jest również drukarką kodów kreskowych. […]

Przeczytaj
czytnik RFID

Jaki czytnik RFID wybrać

2 sie 2021 - Dariusz J. Kawecki

Decydując się na zastosowanie technologii RFID prędzej, czy później staniemy przed koniecznością wyboru czytnika RFID. Choć określenie to nie w pełni oddaje możliwości tego typu urządzeń to pozostaniemy przy nim, […]

Przeczytaj
etykiety samoprzylepne, druk na żądanie

Druk samoprzylepnych etykiet na żądanie

2 lip 2021 - David Woetmann

Zwiększona wydajność, niższe koszty i znacznie lepsze zarządzanie zasobami – to z pewnością oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Rozwiązanie, które umożliwia druk etykiet na żądanie w dokładnie zaplanowanych ilościach, dostosowanych do liczby […]

Przeczytaj
panele membranowe

Panele membranowe

8 cze 2021 - Tomasz Gałecki

Panele membranowe, inaczej zwane klawiaturami foliowymi lub membranowymi to podstawowy element większości maszyn, bądź urządzeń elektronicznych. Stosuje się je głównie jako panele operatorskie i odpowiadają za interakcję użytkownika z maszyną. […]

Przeczytaj

Czytnik kodów kreskowych – nowa seria Honeywell

4 cze 2021 - Marek Gaweł

Trudne środowisko magazynowe oraz produkcyjne wymaga stosowania narzędzi niezawodnych oraz ponadprzeciętnych. Najczęściej spotykane problemy związane ze skanowaniem kodów kreskowych w tych obszarach przedsiębiorstwa to słabej jakości wydruki, uszkodzone czytniki kodów […]

Przeczytaj
systemy etykietujące, znakowanie etykiet logistycznych, aplikacja etykiet logistycznych, aplikator etykiet logistycznych, etykiety logistyczne, etykiety producent, etykieciarka automatyczna, maszyny etykietujące, maszyna etykietująca, etykieciarka przemysłowa

Aplikator etykiet logistycznych – jak znakować palety?

18 mar 2021 - Michał Wąs

Znakowanie palet i innych opakowań zbiorczych etykietami logistycznymi (wydrukowanymi na nabiurkowej drukarce termotransferowej lub laserowej) i następnie ich ręczne naklejanie można w łatwy sposób zautomatyzować. Działania te mogą wesprzeć systemy aplikujące, takie jak aplikator etykiet […]

Przeczytaj
drukarka do etykiet logistycznych, drukarka do etykiet, najlepsze drukarki do etykiet logistycznych

TOP 5 – najlepsze drukarki do etykiet logistycznych

9 mar 2021 - Marek Gaweł

Etykieta logistyczna GS1 to niewątpliwie standard identyfikujący jednostkę logistyczną. Jest czytelna dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw. Dzięki zastosowaniu odpowiednio dużego formatu etykiety:  A5 lub A4 proces identyfikacji oraz odczytu może z pewnością następować […]

Przeczytaj
etykiety na śrubki i wkręty

Kolorowe etykiety na śrubki i wkręty

27 lis 2020 - Marek Gaweł

Druk kolorowych etykiet na żądanie w produkcji i dystrybucji elementów złącznych Rosnąca popularność produktów personalizowanych, limitowanych czy unikalnych sprawia, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań elastycznych i takich, które samodzielnie wdrożymy […]

Przeczytaj
Back to top