producent etykiet

Przemysł AGD rośnie – wyniki produkcji sprzętu AGD, a Etisoft jako producent etykiet dla branży

19 lip 2021

Branża AGD to potężny rynek, w którym stagnacja niemal nie występuje. Nowe technologie powstają w zawrotnym tempie, a te, które już dobrze znamy, wciąż są udoskonalane. W ten sposób powstają coraz to nowe domowe sprzęty, które ułatwiają życie ich użytkownikom na liczne sposoby. Analiza danych dotyczących produkcji pokazuje, że przemysł AGD w Polsce – choć w pandemii COVID-19 zwolnił to wrócił już na najwyższe obroty. Przyjrzyjmy się bliżej wynikom raportu. Sprawdźmy, jak ta sytuacja może wpłynąć na Etisoft, który jako producent etykiet jest dostawcą dla branży AGD.

Obiecujące liczby

Zgodnie z danymi zebranymi w raporcie APPLiA Polska, już pierwsze miesiące 2021 roku jasno pokazują, że szykuje się kolejny rok wzrostu w produkcji dużego AGD. Średnio na przestrzeni I kwartału tego roku wzrost wyniósł aż 30% rok do roku. W marcu mamy do czynienia z przeszło 50-procentowym wzrostem.

Warto nadmienić, że wzrosty możemy zaobserwować w produkcji każdego rodzaju dużych sprzętów AGD. Pralek produkuje się średnio o 21% więcej rok do roku. Zmywarek o 36%, suszarek do ubrań aż o 73% więcej. To największy zanotowany wzrost, w samym marcu aż o 147%!), a chłodziarek i chłodziarko-zamrażarek o 24% więcej. Świadczy to o rosnących potrzebach konsumentów. Boom na suszarki do ubrań pokazuje, że technologia ta cieszy się coraz większym zaufaniem klientów. Prawdopodobnie na stałe wejdzie do kanonu podstawowych sprzętów domowych, jak niegdyś zmywarka.

Jak wzrost w przemyśle AGD łączy się z marką Etisoft?

Etisoft to wiodący producent etykiet informacyjnych i marketingowych do sprzętów AGD. Obserwowany obecnie wzrost, a także prognozy dalszego rosnącego zapotrzebowania na wysokiej klasy artykuły gospodarstwa domowego pozwalają marce spokojnie patrzeć w przyszłość.

Sposób pierwszy: produkcja etykiet i elementów funkcyjnych dla AGD

Produkujemy obowiązkowe etykiety energetyczne informujące o klasie energetycznej urządzenia, poborze energii, zużyciu wody czy innych cechach sprzętu, którego zakup rozważają. Funkcję informacyjną pełnią także tabliczki znamionowe oraz etykiety informacyjne zawierające szereg danych na temat sprzętów AGD. Są one pomocne w prawidłowym podłączaniu urządzeń do źródła wody czy zasilania. Innym rodzajem etykiet, które wytwarzamy, są etykiety marketingowe. To z nich klienci sklepów z elektroniką dowiadują się, w jakie wyjątkowe funkcje wyposażone są dostępne modele zmywarek czy lodówek.

Etykiety to jednak nie wszystko. Etisoft produkuje także wykroje montażowe, izolatory oraz taśmy samoprzylepne, zabezpieczających komponenty i akcesoria w czasie transportu. To dzięki nim przewóz lodówek, piekarników i innych urządzeń AGD jest bezpieczny. Konsument może mieć za to pewność, że towar dotrze do niego w nienaruszonym stanie.

Gamę akcesoriów produkowanych przez naszą firmę, uzupełniają drukowane przez nas instrukcje obsługi oraz karty gwarancyjne.

Sposób drugi: produkcja komponentów i podzespołów AGD

Do komponentów, które powstają na liniach produkcyjnych Etisoftu, należą panele kontrolne i płyty czołowe. Są one wykorzystywane w każdego rodzaju urządzeniach AGD. Panele kontrolne odpowiedzialne są za czytelne przedstawienie informacji o statusie urządzenia czy parametrach wybranego programu. Płyty czołowe z kolei pełnią funkcję głównie informacyjną. To te elementy, które znajdują się na frontowej ścianie pralki czy zmywarki, oznaczone podpisami wyjaśniającymi.

Sposób trzeci: rozwiązania dla branży AGD

Etisoft to nie tylko producent etykiet, wykrojów czy paneli kontrolnych. W ofercie marki znajdziemy także rozwiązania stworzone, by optymalizować pracę w obszarach produkcji i logistyki, a także na magazynach.

  • Systemy intralogistyczne – wykorzystywane w halach magazynowych i fabrycznych wózki AGV samodzielnie transportują elementy produkcyjne, poruszając się po wyznaczonych torach.
  • Wizyjne systemy kontroli jakości – systemy wizyjne złożone z kamer oraz specjalistycznego oprogramowania dbają o to, by produkowane elementy były zgodne z obowiązującymi normami. W tym celu porównują obraz sprawdzanego przedmiotu z wzorcem zapisanym w bazie danych.
  • Rozwiązania RFID– produkujemy etykiety ze znacznikami RFID, oferujemy również drukarki termotransferowe. Umożliwiają one wydruk i kodowanie takich etykiet, czytniki i bramki RFID, terminale danych oraz inne urządzenia, które wspierają procesy traceability oraz procesy logistyczne w obszarach produkcji i magazynu.
  • Urządzenia drukująco-aplikujące – to maszyny, które w tym samym momencie drukują etykiety i znakują nimi produkty, opakowania oraz palety z towarami – nawet, jeżeli te nie zjechały jeszcze z linii produkcyjnej. Wykorzystuje się je także do precyzyjnego oznaczenia sprzętów AGD etykietami marketingowymi. Wspomniany wcześniej wizyjny system kontroli jakości zweryfikuje, czy etykieta została przyklejona dokładnie w wyznaczonym miejscu.

Szansa dla Etisoftu

Rozwój przemysłu AGD ani myśli wyhamować. Zapotrzebowanie na nowe technologie, a co za tym idzie także nowe komponenty, oznaczenia i oprogramowanie stale rośnie. Sama produkcja jednak nie wystarczy, dlatego sformułowaliśmy wizję rozwoju naszej firmy, którą nazwaliśmy “Od etykiet do Przemysłu 4.0”. W jej ramach oferujemy nie tylko etykiety produkowane w naszej firmie. To także produkty i systemy pozwalające osiągnąć nam i naszym partnerom biznesowym poziom  przedsiębiorstwa Przemysłu 4.0.

Podobne artykuły

Back to top