Produkty

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shipping

Urządzenia drukująco-aplikujące

Urządzenia Print&Apply wykorzystywane są do wydruku zmiennych informacji na etykiecie oraz ich aplikacji na produkt lub jego opakowanie. Przystosowane do działania i instalacji bezpośrednio na liniach produkcyjnych. Urządzenia drukująco-aplikujące składają się z modułu drukującego opartego o technologię termotransferową oraz aplikatora. Moduły drukujące są przystosowane do druku tekstów, numeratorów, wagi produktu, (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shipping

Aplikatory etykiet

Urządzenia przeznaczone do automatycznego naklejania etykiet bezpośrednio na produkt lub jego opakowanie. Dedykowane są do aplikacji wcześniej przygotowanych etykiet zawierających stałe informacje i elementy graficzne. Aplikatory etykiet są przeznaczone do stosowania bezpośrednio na liniach produkcyjnych, gdzie wydajność naklejania etykiet jest dostosowana do prędkości „przesuwających” się produktów. Aplikatory gwarantują utrzymanie powtarzalnej (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shipping

Systemy weryfikacji nadruku

Rozwiązanie wykorzystywane do inspekcji jakościowej oznaczeń produktów lub ich opakowań. Zadaniem weryfikatorów nadruku jest odseparowanie produktów, których oznaczenie jest wykonane niezgodnie z określonym wzorcem lub w przypadku jego braku. Weryfikacji poddaje się najczęściej elementy oznaczeń lub etykiety, które w przypadku niezgodności mogą zakłócić dalszy proces produkcyjny lub logistyczny. W zależności (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shipping

Systemy druku bezpośredniego na produkcie

Urządzenia przeznaczone do druku informacji bezpośrednio na produkcie lub jego opakowaniu. Wykorzystywane są do druku tekstów, kodów kreskowych i kodów 2D oraz zmiennych informacji, takich jak data przydatności lub numerator. W trakcie znakowania bezpośredniego oznaczany produkt lub jego opakowanie powinno być w ruchu, dlatego systemy druku bezpośredniego na produkcie instalowane (...)

Czytaj więcej Zapytanie ofertowe

Urządzenia drukujące i aplikatory etykiet – wydajność, estetyka i precyzja

Ręczne drukowanie, odklejanie i naklejanie etykiet jest żmudnym, czasochłonnym zajęciem, a do tego niesie ryzyko niewłaściwego ich umieszczenia. Sposobem na wyeliminowanie tych problemów są nowoczesne systemy składające się z automatycznych urządzeń drukujących i aplikujących etykiety w odpowiednie miejsce. Zapewniają one kompleksowość działań, jeśli chodzi o skuteczne znakowanie produktów. Mają za zadanie w pełni automatycznie wydrukować etykietę, a następnie precyzyjnie ją umieścić na pudełku, produkcie albo też palecie.

Systemy drukująco-aplikujące oferowane przez z Etisoft to szeroka oferta urządzeń usprawniających pracę w przedsiębiorstwach wielu branż. Do wyboru są różne możliwości – urządzenia można dobrać i dostosować do potrzeb linii produkcyjnych i rodzaju wyrobów. Systemy drukująco-aplikujące charakteryzują się wysoką wydajnością, dużą precyzją oraz elastycznością, jeśli chodzi o wielkość czy kształt etykiet.

Urządzenia drukujące i urządzenia aplikujące – wybierz system dostosowany do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa

Systemy aplikujące bazują na automatycznych aplikatorach etykiet, do których zakładana jest rolka z wcześniej wydrukowanymi etykietami. Urządzenia aplikujące etykiety dostosowywane są indywidualnie do specyfiki linii produkcyjnej, prędkości przesuwającej się taśmy a także produktów, na które mają naklejać etykiety. Automatyczne aplikatory zapewniają wysoką precyzję naklejania etykiet nawet przy dużych prędkościach przesuwających się wyrobów. Etykiety mogą być naklejane bezpośrednio na małe elementy wyrobu, na gotowy produkt, na opakowania produktu, duże pudła, palety. Urządzenia aplikujące etykiety są dostosowane do pracy w warunkach przemysłowych  24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Urządzenia drukująco-aplikujące składają się z modułu drukującego etykiety i modułu aplikującego wydrukowaną etykietę na produkt. Urządzenia Print&Apply wykorzystuje się na linach produkcyjnych,  gdzie przy dużych prędkościach mają być drukowane zmienne informacje na etykietach, takie jak data produkcji, numer partii. W zależności od modelu, moduł drukujący może być przystosowany także do kodowania etykiet RFID. Aplikator etykiet używany w urządzeniach typu Print&Apply dobrze radzi sobie zarówno w przypadku płaskich, jak i nierównych i zaokrąglonych powierzchni.

Urządzenia drukująco-aplikujące – rodzaje i sposoby aplikacji

  • Druk i aplikacja etykiet na powierzchnie płaskie – urządzenia przeznaczone przede wszystkim do aplikowania etykiet na płaskie powierzchnie, takie jak kartony, tace, pojemniki. Proces aplikacji odbywa się poprzez dociśnięcie, otarcie lub nadmuch etykiety.
  • Druk i aplikacja etykiet na palety – system przystosowany typowo pod znakowanie palet etykietami logistycznymi. Automatyczny aplikator etykiet jest tu przygotowany do nieprzerwanej, całodobowej pracy. Możliwe jest wykorzystanie automatycznego stojaka, który ma regulowaną wysokość i dostosowuje się do wysokości naklejania etykiet na konkretne palety.
  • Druk i aplikacja etykiet na dwa sąsiednie boki produktu – to urządzenie drukujące, dzięki któremu można jednocześnie drukować i aplikować etykiety na dwa boki tego samego pudełka, co usprawnia pracę i obniża koszty. Można go bez trudu zintegrować z linią produkcyjną.
  • Druk i aplikacja narożna etykiet – ten system, z zagięciem narożnym, znakuje i jednocześnie zakleja pudełka. Urządzenia aplikujące umieszczają etykietę na dwóch sąsiednich bokach. Dobrze radzi sobie zarówno z dużymi, jak i mniejszymi opakowaniami.
  • Druk i aplikacja etykiet na produkty cylindryczne – to system przeznaczony do automatycznego etykietowania dużych i małych produktów okrągłych. Pozwala na druk i aplikację etykiet na kable, rury czy pręty. Można go dostosować do średnicy obiektu.
  • Druk i aplikacja etykiet w formie flagi – aplikator do etykiet w formie flagi stosuje się na cienkie, okrągłe przedmioty (rurki, pręty, przewody). System można zintegrować z drukarkami termotransferowymi różnych producentów.
  • Druk i aplikacja etykiet na puszki, butelki, słoiki – system do etykietowania, który transportuje, segreguje i jednocześnie pozycjonuje opakowania. Urządzenie przystosowane do ciągłej, całodobowej pracy.

Systemy druku bezpośrednio na produkcie

Urządzenia drukujące na opakowaniach stosuje się tam, gdzie nie można z różnych powodów nakleić etykiety.  Systemy drukujące bezpośrednio na produkcie lub jego opakowaniu wykorzystuje się głownie do drukowania kodów kreskowych, daty produkcji czy numeru partii. Systemy konstruowane na bazie drukarek Thermal InkJet używa się w branży FMCG do znakowania żywności, napojów, kosmetyków itp. oraz w branży budowlanej. Znakowanie odbywa się bezpośrednio na linii produkcyjnej przed lub po zapakowaniu produktu. Drukarki od firmy HSA mają możliwość drukowania na papierze, foli, szkle, metalach i tworzywach sztucznych.

Postaw na nowoczesny system drukujący lub aplikujący

Systemy drukujące i aplikujące to urządzenia łatwe w montażu i utrzymaniu, dokładne i bardzo szybkie. Niektóre potrafią pracować z wydajnością do 100 aplikacji na minutę. Pozwalają naklejać etykiety bezpośrednio na wyrób gotowy, na opakowania jednostkowe i kartony zbiorcze. Ich zaletą jest też bezpieczeństwo pracy – tego typu urządzenia mogą działać w miejscach niedostępnych dla człowieka ze względu na przepisy BHP. Jak widać, korzyści połączenia urządzenia drukującego z automatycznym aplikatorem etykiet, jest wiele. Nic dziwnego, że coraz więcej firm inwestuje w tego typu sprzęt. Etisoft, jako doświadczony partner z dużym doświadczeniem na rynku, pomaga dobrać i wdrożyć rozwiązanie skrojone na miarę. W ofercie urządzenia firm: Label-Aire, ASE.

Back to top