wózek AGV, pojazd AGV, pojazd samojezdny

Wózek AGV wspiera transport w Etisofcie

21 kwi 2021 - Joanna Heler-Kończakowska

Na imię ma Intrabot i od niedawna kursuje po ściśle wyznaczonej trasie w hali produkcyjnej Etisoft na Sowińskiego. Pojazd typu AGV/AMR (wózek AGV) autorstwa naszych kolegów z Etisoft Smart Solutions jest kolejnym (m.in. po etiSZOP-ie,  czy Systemie APS) rozwiązaniem, które jednocześnie oferujemy klientom i korzystamy z niego w ramach usprawniania własnych działań.

Chętnie prezentujemy klientom nasze autorskie pomysły „w ruchu”. Pozwalają one lepiej unaocznić poziom zaawansowania i wszechstronność oferty Etisoft oraz nasze środowisko pracy.

Jak działa Intrabot – wózek AGV?

W momencie, gdy operator chce, aby paleta została zabrana wysyła przez etiSZOP’a sygnał/zlecenie odbioru. Wówczas pojazd AGV podjeżdża pod maszyny Gidue, skąd odbiera etykiety przewożąc je do brygadzistów konfekcji.

Pojazdy AGV stają się nieodłącznym elementem nowoczesnych przedsiębiorstw – stąd nie mogło go zabraknąć u nas. Zaprojektowany na nasze potrzeby wózek AGV wykonuje dwa rodzaje przewozów, transportując wyroby oraz półprodukty. Ciężar transportowanego załadunku to ok. pół tony.

wózki agv, wózek agv, wózek samojezdny, roboty transportowe, roboty magazynowe, roboty autonomiczne, agv wózki, pojazdy agv, pojazd agv, robot transportowy, mobilne roboty magazynow, mobilne roboty transportowe

– Intrabot zastąpił tradycyjny wózek widłowy. Chwilę trwało nim przyzwyczailiśmy się do jego obecności, tego, że jedzie. Jednak gdy na trasie pojawi się pracownik lub inna przeszkoda to zatrzyma się i poczeka aż droga znów będzie wolna. Kolizji do tej pory nie było – mówi Maciej Jurczyk, dyrektor ds. produkcji w Etisofcie.

Reasumując, niewykluczone, że AGV będzie na Sowińskiego obsługiwać także kolejne odbiory, spod kolejnych maszyn fleksograficznych.

Podobne artykuły

Back to top