Certyfikat IATF 16949

Certyfikat IATF 16949:2016 – Etisoft po audycie kontrolnym

13 lis 2023 - Joanna Heler-Kończakowska

Za nami I audyt kontrolny według standardu IATF 16949:2016, zrealizowany przez przedstawicieli firmy TÜV Rheinland. W ramach audytu zweryfikowano efektywność wdrożonego i funkcjonującego już od 2019 r. w Etisoft Sp. z o.o. systemu zarządzania jakością dla firm związanych z motoryzacją. Zakres certyfikacji Etisoft dotyczy produkcji etykiet samoprzylepnych, elementów funkcjonalnych do znakowania, automatycznej identyfikacji, ochrony i montażu.

W tym roku audytem objęto również nową lokalizację logistyczną Etisoft w Diamond Business Park przy ul. Leonardo Da Vinci 5.

Etisoft dla automotive – sprawdź, co oferujemy!

Przeprowadzone rozmowy audytorów TÜV Rheinland z poszczególnymi właścicielami procesów oraz weryfikacje zapisów procesowych w udokumentowanej informacji wskazały obszary w których, zdaniem audytorów, można wprowadzić działania doskonalące. Podjęte niezwłocznie przez zespół interdyscyplinarny działania znalazły pozytywny oddźwięk i aprobatę ze strony TÜV Rheinland.

Efektem końcowym wdrożonych działań było otrzymanie raportu końcowego z wynikiem pozytywnym.

Dlaczego warto wybrać dostawcę z certyfikatem IATF 16949:2016?

Jednym z podstawowych celów standardu IATF 16949:2016 jest określenie wymagań jakościowych dla systemów zarządzania jakością w firmach kooperujących z motoryzacją. Najważniejsze z punktu widzenia całej organizacji, jak i naszych kooperantów to:

  • Doskonalenie wizerunku i wiarygodności wśród klientów z branży motoryzacyjnej, ale również w innych branżach, które bazują już na wytycznych IATF
  • Elastyczne dopasowanie się do wymagań i oczekiwań naszych klientów
  • Zwiększenie skuteczności i efektywności funkcjonujących systemów zarzadzania jakością. Co ciekawe, również systemów zarządzania środowiskowego, gdyż poprzez doskonalenie procesów produkcyjnych ograniczamy odpady
  • Udoskonalenie jakości naszych wyrobów oraz usług
  • Zredukowanie strat w łańcuchu dostaw
  • Wdrożenie procesu analitycznego ustalania związków przyczynowo – skutkowych powstawania potencjalnych wad produktu oraz uwzględnieniu w analizie czynnika krytyczności (ryzyka) tzw. FMEA;
  • Wdrożenie niezmiennych metod kontroli jakości
  • Stosowanie metodologii APQP (czyli Zaawansowanego Planowania Jakości Wyrobów ) jako narzędzia do planowania projektowania i rozwoju wyrobu i procesów.

Spytaj o ofertę!

Podobne artykuły

Back to top