Automatic label applicator

Automatyczny aplikator etykiet RFID. Kodowanie i zadruk – cały proces przy użyciu jednego urządzenia

2 lis 2021 - Michał Wąs

Znakowanie produktów etykietami z tagami RFID staje się coraz bardziej popularne. Technologia RFID w procesach produkcyjnych, logistycznych i magazynowych zapewnia łatwiejszą identyfikację produktów bez konieczności ich wyciągania z opakowań lub gdy znajdują się na paletach i regałach magazynowych. Ułatwia to w znaczny sposób np. przebieg inwentaryzacji oraz rejestrację i kontrolę przepływu produktów w różnych procesach. Jaką rolę spełnia tu automatyczny aplikator etykiet?

Ewentualne dane wydrukowane na powierzchni etykiety (kod kreskowy, numer seryjny itp.) technologią termiczną lub termotransferową zazwyczaj są powiązane z informacjami zapisanymi w tagu RFID. Wydrukowane informacje nie mogą zostać zmienione. Natomiast dane zapisane w tagu RFID można zmieniać wielokrotnie. Można je też odczytywać z pewnych odległości. Nawet wtedy gdy etykieta jest zasłonięta lub umieszczona wewnątrz produktu/opakowania.

W jaki sposób automatycznie zaaplikować etykietę z tagiem RFID? Jak wykonać taką aplikację umożliwiającą zakodowanie taga z jednoczesnym zadrukiem treści na etykiecie?

automatyczny aplikator etykiet

Automatyczny aplikator etykiet RFID – kodowanie w czasie rzeczywistym

Naprzeciw takiemu wyzwaniu wychodzi urządzenie drukująco-aplikujące Label-Aire 3138N-RFID. Wraz z zainstalowanym modułem drukującym wyposażonym w kontroler i antenę RFID umożliwia bezpośrednie, w czasie rzeczywistym, kodowanie tagów RFID. Pozwala także na jednoczesny zadruk treści na etykiecie oraz weryfikacją poprawności kodowania taga. Moduły drukujące producentów takich jak np. Zebra, SATO zapewniają szereg konfigurowalnych opcji zapisywania i weryfikacji tagów w technologii UHF. Aplikator pracując w trybie pneumatycznego naniesienia etykiety umożliwia wykonanie aplikacji etykiety 1 do 1. Oznacza to znakowanie produktów aktualnymi dedykowanymi danymi bez wprowadzania kłopotliwego i często zawodnego kolejkowania.

automatyczny aplikator etykiet

Uszkodzone tagi RFID – jak je wyeliminować?

Co wówczas gdy etykieta, która ma zostać zaaplikowana ma uszkodzony tag RFID lub antenę? Uniemożliwia to zapis danych w pamięci znacznika? Rozwiązaniem jest wyposażenie aplikatora Label-Aire 3138N-RFID w dodatkowy system. Pobiera on uszkodzone tagi. Pozwala to na dostarczenie do dalszych procesów 100% poprawnie oznakowanych produktów bez konieczności ich dodatkowej weryfikacji i eliminacji z przepływu produkcyjnego.

automatyczny aplikator etykiet

Poza dodatkową funkcjonalnością umożliwiającą efektywne znakowanie tagami RFID produktów aplikator 3138N-RFID posiada wszystkie zalety swojego odpowiednika do druku i aplikacji standardowych etykiet czyli modelu 3138NVCE.

Uwzględnienie w procesie znakowania automatycznego aplikatora etykiet 3138N-RFID zapewnia pełną automatyzację procesu zapisu, weryfikacji i znakowania produktów tagami RFID. Jedno urządzenie dostarczy rozwiązanie do bezpiecznego znakowania wykorzystującego technologię UHF i termotransferową produktów.

Poszukujesz rozwiązania uniwersalnego i elastycznego na Twoją linię produkcyjną lub logistyczną w obszarach magazynowych? Skontaktuj się z nami!

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top