Aplikatory etykiet

Urządzenia przeznaczone do automatycznego naklejania etykiet bezpośrednio na produkt lub jego opakowanie. Dedykowane są do aplikacji wcześniej przygotowanych etykiet zawierających stałe informacje i elementy graficzne. Aplikatory etykiet są przeznaczone do stosowania bezpośrednio na liniach produkcyjnych, gdzie wydajność naklejania etykiet jest dostosowana do prędkości „przesuwających” się produktów. Aplikatory gwarantują utrzymanie powtarzalnej wysokiej precyzji aplikacji etykiety oraz znacząco ograniczają możliwość przypadkowych błędów ludzkich. W zależności od typu, dają możliwość aplikacji na różne powierzchnie, niezależnie od kształtu i materiału z jakiego jest wykonany produkt. Aplikatory, poprzez ograniczenie kontaktu pracowników bezpośrednio z linią produkcyjną, mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwie. W ofercie urządzenia firm: Label-Aire, ASE.

 • wysoka wydajność do 127 m/min pracy linii produkcyjnej
 • duża precyzja aplikacji etykiet nawet do ± 0.4 mm
 • możliwość aplikacji w różnych miejscach na produkcie (góra/bok/przód/tył/spód)
 • różne sposoby aplikacji etykiety przez dotknięcie i dociśnięcie oraz przez nadmuch -bezdotykowo
 • możliwość aplikacji etykiet na płaskie i owalne powierzchnie oraz na „owijkę”
 • możliwość aplikacji różnych rozmiarów i kształtów etykiet
 • możliwość integracji z linią produkcyjną
 • optymalizacja kosztów związanych z procesem aplikacji etykiet

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shipping
Zapytanie ofertowe

Aplikator etykiet do zastosowania na linii produkcyjnej

Etykieciarka jest skutecznym narzędziem optymalizacji procesów w nowoczesnej produkcji. Korzystanie z aplikatora ma wiele zalet, od dokładności, przez opłacalność, po większe bezpieczeństwo pracy. Czy chciałbyś wykorzystać to narzędzie w swojej firmie? Poznaj ofertę aplikatorów firmy Etisoft!

Do czego służy aplikator etykiet?

Zadaniem etykieciarki jest naklejanie etykiet bezpośrednio na produkt lub na opakowanie produktu. Idealne rozwiązanie do nanoszenia gotowych etykiet z nadrukowanymi informacjami i grafiką.

Aplikator etykiet jest kluczem do zwiększenia wydajności linii produkcyjnej!

Przemysł XXI wieku potrzebuje rozwiązań, które ograniczają koszty, optymalizują procesy i zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy. Aplikator etykiet dostosowany do pracy bezpośrednio na linii produkcyjnej spełnia te wymagania. Maszyny są specjalnie zaprojektowane, aby dostosować się do warunków dyktowanych przez linię produkcyjną: są w stanie dostosować wydajność etykietowania do prędkości „przesuwających się” produktów. Gwarantują również utrzymanie powtarzalnej wysokiej precyzji aplikacji etykiet.

Etykieciarka może wyręczyć pracowników w czynności etykietowania bezpośrednio na linii produkcyjnej. Ma to dwie główne zalety:

Poprawa bezpieczeństwa pracy, poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu pracowników z linią produkcyjną,

Ograniczenie możliwości przypadkowych błędów ludzkich poprzez gwarancję powtarzalności.

 Aplikator etykiet – jak to działa?

Etykieciarki dostępne w Etisoft są kompatybilne z drukarkami etykiet wielu producentów (np. Zebra, TSC, Printronix, Honeywell). Współpraca tych dwóch urzadzeń pozwala na wdrożenie systemu print&apply spełniającego oczekiwania współczesnego przemysłu.

Urządzenie precyzyjnie aplikuje etykietę zarówno na produkty ruchome, jak i stacjonarne. Możliwe sposoby aplikacji to dotknięcie i dociśnięcie oraz przez nadmuch – bezdotykowo.

Za pomocą portu I/O nadają się również do komunikacji ze sterownikami PLC. Pozwala to na integrację z istniejącą linią produkcyjną i komunikację z systemami wyższego poziomu.

Co może znakować aplikator etykiet?

Praktycznie wszystko: etykieciarki oferowane przez Etisoft mogą być wykorzystane do znakowania różnorodnych produktów, niezależnie od ich kształtu czy materiału z jakiego są wykonane. Aplikator etykiet poradzi sobie z etykietowanie powierzchni płaskich, owalnych, zakrzywionych czy chropowatych.

Oto kilka prostych przykładów:

 • Pudełko kartonowe: jedna z najpopularniejszych wersji opakowania. Aplikator etykiet z dużą precyzją naklei etykietę zarówno na górze pudełka, na jego bokach, rogach czy w innym miejscu bez konieczności obracania opakowania.
 • Produkty delikatne, owalne lub o nieregularnych kształtach: innowacyjna technologia nadmuchu zapewnia szybkie i dokładne etykietowanie produktu bez uszkodzeń.
 • Nierówne powierzchnie: metoda dociskowa jest odpowiednia dla chropowatych, nieregularnych powierzchni (np. palet).

Jak etykieta trafia na opakowanie?

Jak wspomniano wcześniej, w celu dostosowania do różnych powierzchni, urządzenia etykietujące nakładają etykietę na produkt lub opakowanie na różne sposoby.:

Nadmuch – szybka i precyzyjna metoda  dla produktów o stałych gabarytach i powtarzalnym pozycjonowaniu.

Dociskanie  – czesto stosowana gdy produkt do aplikacji etykiety jest zatrzymany. Naklejenie prawie do każdej powierzchni. Precyzyjny i niezawodny.

Nadmuch z wysunięciem końcówki aplikującej – głowica z etykietą zatrzymuje się przed powierzchnią produktu i zdmuchuje ją w docelowe miejsce. Swietnie sprawdza się również na nierównych powierzchniach.

Wipe/Merge – idealne do naklejania wszystkich etykiet na płaskie powierzchnie.  Dobrze sprawdza się z długimi etykietami.

Zalety etykieciarki

Wprowadzając etykieciarkę możesz pożegnać się z niedokładnością i przypadkowymi błędami:

 • Prosta i wydajna integracja linii produkcyjnej
 • Optymalizacja kosztów etykietowania
 • Wysoka wydajność: nasze maszyny etykietujące mogą zwiększyć prędkość linii produkcyjnej do 127 m/min
 • Wyjątkowa dokładność (do ±0,8mm przy spełnieniu szeregu warunków)
 • Można przykleić do produktu w dowolnym miejscu — na dole, na górze, z tyłu, z boku lub w kilku miejscach przy użyciu jednego urządzenia
 • Różne metody aplikacji etykiet, dostosowane do charakterystyki różnych powierzchni.
 • Aplikacja etykiet o różnych rozmiarach i kształtach
 • Przyjazna dla użytkownika obsługa, przejrzysty panel operatora
 • Prosta obsługa
 • Długa żywotność

Dlaczego warto wybrać aplikator etykiet z oferty Etisoft

Dla naszej firmy niezwykle ważne jest dobieranie jak najlepszych rozwiązań. Inspiruje nas satysfakcja naszych klientów: dopasowujemy nasze rozwiązania do ich unikalnych potrzeb, dlatego rozwijamy się razem z nimi. Nasze działanie opieramy na indywidualnym podejściu i ciągłej innowacyjności: zapewniamy terminowość dostaw niezależnie od okoliczności i zawsze przykładamy wagę do budowania naszych kompetencji i oferty.

Nasza oferta produktowa stale ewoluuje zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów i zmianami na rynku, ponieważ naszym celem jest maksymalne zaspokojenie potrzeb naszych klientów.

Marki aplikatorów, którym możesz zaufać

Asortyment etykieciarek Etisoft składa się z produktów czołowych światowych producentów – nie idziemy na kompromis w kwestii jakości! Poznaj oferowane przez nas marki znakowania linii produkcyjnych:

Label-Aire: innowacyjna amerykańska firma, która opatnetowała technologię aplikacji etykiety poprzez jej nadmuch na powierzchnię produktu. Od 50 lat dostarczają swoje niezawodne, nowoczesne urządzenia dla wielu branż.

ASE: 20 lat doświadczenia i innowacyjność technologiczna stoją za doskonałymi produktami włoskiej firmy. Ich celem jest zapewnienie niezawodnych, elastycznych i łatwych w integracji systemów etykietowania, które odpowiadają na wszystkie wyzwania branżowe.

Nasz zespół ekspertów jest do Twojej dyspozycji: skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej o tym produkcie:

drukarki TSC w ofercie Etisoft

Drukarki TSC w ofercie Etisoft

18 paź 2022 - Arkadiusz Krużycki

Producent drukarek, firma TSC na rynku jest obecna od ponad 20 lat. W Polsce ta tajwańska firma powoli, ale skutecznie buduje swoją pozycję, stając na równi z innymi wiodącymi markami. […]

Przeczytaj
screen printing house

Sitodruk w przemyśle RTV i AGD cz. 2.

16 wrz 2022 - Mateusz Skowron

W pierwszej części artykułu poświęconemu sitodrukowi skupiłem się głównie na płytach czołowych i panelach kontrolnych.  W Grupie Etisoft stanowią one istotną część wszystkich produktów wykorzystujących wspomnianą technikę sitodruku. Skoro wiemy […]

Przeczytaj
z czego składa się system wizyjny

Z czego składa się system wizyjny?

23 cze 2022 - Adam Wolski

Intensywny rozwój rynków przemysłowych sprawia, iż coraz więcej przedsiębiorstw inwestuje w systemy wizyjne. Wykorzystanie specjalistycznych kamer na liniach produkcyjnych jest podyktowane zwiększonymi wymogami jakościowymi, chęcią poprawy wydajności i wyeliminowania wad. […]

Przeczytaj
cena systemu AGV/AMR

Cena systemu AGV/AMR. Co na nią wpływa?

12 kwi 2022 - Marcin Młodożeniec

Wydajność, a cena systemu AGV/AMR To jeden z kluczowych czynników wpływających na cenę systemu. Liczba jednostek logistycznych, które muszą być dostarczone w jednostce czasu determinuje większość parametrów systemu. Roboty mogą […]

Przeczytaj

Sitodruk w branży AGD

8 mar 2022 - Mateusz Skowron

Sitodruk jako technika druku posiada szerokie zastosowywanie w wielu gałęziach przemysłu. Jednym z przykładów jest wcześniej omawiana branża automotive i adaptowane do jej potrzeb nasze płyty czołowe dla wielu modeli […]

Przeczytaj
intralogistic system

Wózki samojezdne AGV – wdrożenie w 7 krokach

18 lut 2022 - Magdalena Adamczak

Decyzja o rozpoczęciu inwestycji w zakładach produkcyjnych zawsze jest ukierunkowana na co najmniej jeden z czterech celów biznesowych przedsiębiorstwa: System intralogistyczny oparty o roboty AGV/AMR (wózki samojezdne AGV) korzystnie wpływa […]

Przeczytaj
automatic label applicator

Etykieciarka przemysłowa i 5 korzyści z jej stosowania

15 lut 2022 - Michał Wąs

Automatyczna etykieciarka przemysłowa to urządzenie umożliwiające oznakowanie produktów czy opakowań zbiorczych etykietą pełniącą rolę nośnika informacji. Zautomatyzowanie tego procesu ma pozytywny wpływ na jakość oraz wydajność pracy zakładów przemysłowych. W […]

Przeczytaj
drukarki z weryfikatorem kodów

Drukarki z weryfikatorem kodów kreskowych

11 lut 2022 - Marek Gaweł

Druk etykiet samoprzylepnych z kodem kreskowym z pozoru wydaje się prostym zadaniem. Drukarki do etykiet przemysłowych i oferowane przez nich opcje sprawiają, że użytkownik zastanawia się nad parametrami technicznymi urządzenia. […]

Przeczytaj
autonomiczne roboty mobilne

Czego potrzebują autonomiczne roboty mobilne

26 paź 2021 - Olaf Dudek

System intralogistyczny to coś więcej niż flota robotów AGV. To cały ekosystem produkcyjny, który potrzebuje infrastruktury, by wykorzystać cały potencjał drzemiący w automatyzacji intralogistyki. Jak się w nim odnajdują autonomiczne […]

Przeczytaj

Drukarka etykiet – kiedy ją wymienić?

2 wrz 2021 - Marek Gaweł

Drukarka etykiet – odpowiedz na cztery pytania, zanim zdecydujesz się na zakup nowej Drukarka etykiet to urządzenie, bez którego pracy nie wyobraża sobie większość przedsiębiorstw. Nazywana jest również drukarką kodów kreskowych. […]

Przeczytaj
czytnik RFID

Jaki czytnik RFID wybrać

2 sie 2021 - Dariusz J. Kawecki

Decydując się na zastosowanie technologii RFID prędzej, czy później staniemy przed koniecznością wyboru czytnika RFID. Choć określenie to nie w pełni oddaje możliwości tego typu urządzeń to pozostaniemy przy nim, […]

Przeczytaj
etykiety samoprzylepne, druk na żądanie

Druk samoprzylepnych etykiet na żądanie

2 lip 2021 - David Woetmann

Zwiększona wydajność, niższe koszty i znacznie lepsze zarządzanie zasobami – to z pewnością oczekiwania każdego przedsiębiorcy. Rozwiązanie, które umożliwia druk etykiet na żądanie w dokładnie zaplanowanych ilościach, dostosowanych do liczby […]

Przeczytaj
panele membranowe

Panele membranowe

8 cze 2021 - Tomasz Gałecki

Panele membranowe, inaczej zwane klawiaturami foliowymi lub membranowymi to podstawowy element większości maszyn, bądź urządzeń elektronicznych. Stosuje się je głównie jako panele operatorskie i odpowiadają za interakcję użytkownika z maszyną. […]

Przeczytaj

Czytnik kodów kreskowych – nowa seria Honeywell

4 cze 2021 - Marek Gaweł

Trudne środowisko magazynowe oraz produkcyjne wymaga stosowania narzędzi niezawodnych oraz ponadprzeciętnych. Najczęściej spotykane problemy związane ze skanowaniem kodów kreskowych w tych obszarach przedsiębiorstwa to słabej jakości wydruki, uszkodzone czytniki kodów […]

Przeczytaj
systemy etykietujące, znakowanie etykiet logistycznych, aplikacja etykiet logistycznych, aplikator etykiet logistycznych, etykiety logistyczne, etykiety producent, etykieciarka automatyczna, maszyny etykietujące, maszyna etykietująca, etykieciarka przemysłowa

Aplikator etykiet logistycznych – jak znakować palety?

18 mar 2021 - Michał Wąs

Znakowanie palet i innych opakowań zbiorczych etykietami logistycznymi (wydrukowanymi na nabiurkowej drukarce termotransferowej lub laserowej) i następnie ich ręczne naklejanie można w łatwy sposób zautomatyzować. Działania te mogą wesprzeć systemy aplikujące, takie jak aplikator etykiet […]

Przeczytaj
etykiety na śrubki i wkręty

Kolorowe etykiety na śrubki i wkręty

27 lis 2020 - Marek Gaweł

Druk kolorowych etykiet na żądanie w produkcji i dystrybucji elementów złącznych Rosnąca popularność produktów personalizowanych, limitowanych czy unikalnych sprawia, że coraz częściej poszukujemy rozwiązań elastycznych i takich, które samodzielnie wdrożymy […]

Przeczytaj
Back to top