Aplikatory etykiet

Urządzenia przeznaczone do automatycznego naklejania etykiet bezpośrednio na produkt lub jego opakowanie. Dedykowane są do aplikacji wcześniej przygotowanych etykiet zawierających stałe informacje i elementy graficzne. Aplikatory etykiet są przeznaczone do stosowania bezpośrednio na liniach produkcyjnych, gdzie wydajność naklejania etykiet jest dostosowana do prędkości „przesuwających” się produktów. Aplikatory gwarantują utrzymanie powtarzalnej wysokiej precyzji aplikacji etykiety oraz znacząco ograniczają możliwość przypadkowych błędów ludzkich. W zależności od typu, dają możliwość aplikacji na różne powierzchnie, niezależnie od kształtu i materiału z jakiego jest wykonany produkt. Aplikatory, poprzez ograniczenie kontaktu pracowników bezpośrednio z linią produkcyjną, mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa pracy w przedsiębiorstwie. W ofercie urządzenia firm: Label-Aire, ASE.

 • wysoka wydajność do 127 m/min pracy linii produkcyjnej
 • duża precyzja aplikacji etykiet nawet do ± 0.4 mm
 • możliwość aplikacji w różnych miejscach na produkcie (góra/bok/przód/tył/spód)
 • różne sposoby aplikacji etykiety przez dotknięcie i dociśnięcie oraz przez nadmuch -bezdotykowo
 • możliwość aplikacji etykiet na płaskie i owalne powierzchnie oraz na „owijkę”
 • możliwość aplikacji różnych rozmiarów i kształtów etykiet
 • możliwość integracji z linią produkcyjną
 • optymalizacja kosztów związanych z procesem aplikacji etykiet

Zastosowanie

obszar-manufakturingobszar-shipping
Zapytanie ofertowe

Aplikator etykiet do zastosowania na linii produkcyjnej

Etykieciarka jest skutecznym narzędziem optymalizacji procesów w nowoczesnej produkcji. Korzystanie z aplikatora ma wiele zalet, od dokładności, przez opłacalność, po większe bezpieczeństwo pracy. Czy chciałbyś wykorzystać to narzędzie w swojej firmie? Poznaj ofertę aplikatorów firmy Etisoft!

Do czego służy aplikator etykiet?

Zadaniem etykieciarki jest naklejanie etykiet bezpośrednio na produkt lub na opakowanie produktu. Idealne rozwiązanie do nanoszenia gotowych etykiet z nadrukowanymi informacjami i grafiką.

Aplikator etykiet jest kluczem do zwiększenia wydajności linii produkcyjnej!

Przemysł XXI wieku potrzebuje rozwiązań, które ograniczają koszty, optymalizują procesy i zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy. Aplikator etykiet dostosowany do pracy bezpośrednio na linii produkcyjnej spełnia te wymagania. Maszyny są specjalnie zaprojektowane, aby dostosować się do warunków dyktowanych przez linię produkcyjną: są w stanie dostosować wydajność etykietowania do prędkości „przesuwających się” produktów. Gwarantują również utrzymanie powtarzalnej wysokiej precyzji aplikacji etykiet.

Etykieciarka może wyręczyć pracowników w czynności etykietowania bezpośrednio na linii produkcyjnej. Ma to dwie główne zalety:

Poprawa bezpieczeństwa pracy, poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu pracowników z linią produkcyjną,

Ograniczenie możliwości przypadkowych błędów ludzkich poprzez gwarancję powtarzalności.

 Aplikator etykiet – jak to działa?

Etykieciarki dostępne w Etisoft są kompatybilne z drukarkami etykiet wielu producentów (np. Zebra, TSC, Printronix, Honeywell). Współpraca tych dwóch urzadzeń pozwala na wdrożenie systemu print&apply spełniającego oczekiwania współczesnego przemysłu.

Urządzenie precyzyjnie aplikuje etykietę zarówno na produkty ruchome, jak i stacjonarne. Możliwe sposoby aplikacji to dotknięcie i dociśnięcie oraz przez nadmuch – bezdotykowo.

Za pomocą portu I/O nadają się również do komunikacji ze sterownikami PLC. Pozwala to na integrację z istniejącą linią produkcyjną i komunikację z systemami wyższego poziomu.

Co może znakować aplikator etykiet?

Praktycznie wszystko: etykieciarki oferowane przez Etisoft mogą być wykorzystane do znakowania różnorodnych produktów, niezależnie od ich kształtu czy materiału z jakiego są wykonane. Aplikator etykiet poradzi sobie z etykietowanie powierzchni płaskich, owalnych, zakrzywionych czy chropowatych.

Oto kilka prostych przykładów:

 • Pudełko kartonowe: jedna z najpopularniejszych wersji opakowania. Aplikator etykiet z dużą precyzją naklei etykietę zarówno na górze pudełka, na jego bokach, rogach czy w innym miejscu bez konieczności obracania opakowania.
 • Produkty delikatne, owalne lub o nieregularnych kształtach: innowacyjna technologia nadmuchu zapewnia szybkie i dokładne etykietowanie produktu bez uszkodzeń.
 • Nierówne powierzchnie: metoda dociskowa jest odpowiednia dla chropowatych, nieregularnych powierzchni (np. palet).

Jak etykieta trafia na opakowanie?

Jak wspomniano wcześniej, w celu dostosowania do różnych powierzchni, urządzenia etykietujące nakładają etykietę na produkt lub opakowanie na różne sposoby.:

Nadmuch – szybka i precyzyjna metoda  dla produktów o stałych gabarytach i powtarzalnym pozycjonowaniu.

Dociskanie  – czesto stosowana gdy produkt do aplikacji etykiety jest zatrzymany. Naklejenie prawie do każdej powierzchni. Precyzyjny i niezawodny.

Nadmuch z wysunięciem końcówki aplikującej – głowica z etykietą zatrzymuje się przed powierzchnią produktu i zdmuchuje ją w docelowe miejsce. Swietnie sprawdza się również na nierównych powierzchniach.

Wipe/Merge – idealne do naklejania wszystkich etykiet na płaskie powierzchnie.  Dobrze sprawdza się z długimi etykietami.

Zalety etykieciarki

Wprowadzając etykieciarkę możesz pożegnać się z niedokładnością i przypadkowymi błędami:

 • Prosta i wydajna integracja linii produkcyjnej
 • Optymalizacja kosztów etykietowania
 • Wysoka wydajność: nasze maszyny etykietujące mogą zwiększyć prędkość linii produkcyjnej do 127 m/min
 • Wyjątkowa dokładność (do ±0,8mm przy spełnieniu szeregu warunków)
 • Można przykleić do produktu w dowolnym miejscu — na dole, na górze, z tyłu, z boku lub w kilku miejscach przy użyciu jednego urządzenia
 • Różne metody aplikacji etykiet, dostosowane do charakterystyki różnych powierzchni.
 • Aplikacja etykiet o różnych rozmiarach i kształtach
 • Przyjazna dla użytkownika obsługa, przejrzysty panel operatora
 • Prosta obsługa
 • Długa żywotność

Dlaczego warto wybrać aplikator etykiet z oferty Etisoft

Dla naszej firmy niezwykle ważne jest dobieranie jak najlepszych rozwiązań. Inspiruje nas satysfakcja naszych klientów: dopasowujemy nasze rozwiązania do ich unikalnych potrzeb, dlatego rozwijamy się razem z nimi. Nasze działanie opieramy na indywidualnym podejściu i ciągłej innowacyjności: zapewniamy terminowość dostaw niezależnie od okoliczności i zawsze przykładamy wagę do budowania naszych kompetencji i oferty.

Nasza oferta produktowa stale ewoluuje zgodnie z oczekiwaniami naszych klientów i zmianami na rynku, ponieważ naszym celem jest maksymalne zaspokojenie potrzeb naszych klientów.

Marki aplikatorów, którym możesz zaufać

Asortyment etykieciarek Etisoft składa się z produktów czołowych światowych producentów – nie idziemy na kompromis w kwestii jakości! Poznaj oferowane przez nas marki znakowania linii produkcyjnych:

Label-Aire: innowacyjna amerykańska firma, która opatnetowała technologię aplikacji etykiety poprzez jej nadmuch na powierzchnię produktu. Od 50 lat dostarczają swoje niezawodne, nowoczesne urządzenia dla wielu branż.

ASE: 20 lat doświadczenia i innowacyjność technologiczna stoją za doskonałymi produktami włoskiej firmy. Ich celem jest zapewnienie niezawodnych, elastycznych i łatwych w integracji systemów etykietowania, które odpowiadają na wszystkie wyzwania branżowe.

Nasz zespół ekspertów jest do Twojej dyspozycji: skontaktuj się z nami!

Dowiedz się więcej o tym produkcie:

automatic label applicator

Etykieciarka przemysłowa i 5 korzyści z jej stosowania

15 lut 2022 - Michał Wąs

Automatyczna etykieciarka przemysłowa to urządzenie umożliwiające oznakowanie produktów czy opakowań zbiorczych etykietą pełniącą rolę nośnika informacji. Zautomatyzowanie tego procesu ma pozytywny wpływ na jakość oraz wydajność pracy zakładów przemysłowych. W […]

Przeczytaj
Back to top