druk instrukcji obsługi

Cyfrowy druk instrukcji obsługi dla AGD, elektroniki, automotive

8 kwi 2022 - Mateusz Skowron

Druk cyfrowy to jedna z najbardziej popularnych technik druku wykorzystywanych we współczesnej poligrafii. Posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. Szeroki wachlarz jej możliwości jest często wykorzystywany w realizacji wielu potrzeb przedsiębiorstw z branż takich jak AGD, elektroniczna i automotive. Cyfrowy druk instrukcji obsługi – z dzisiejszego artykułu dowiesz się więcej na ten temat:

 • Jakie zalety posiada druk cyfrowy
 • Poznasz alternatywę druku cyfrowego
 • Jakie produkty idealnie nadają się do druku cyfrowego.

Zalety druku cyfrowego, a druk instrukcji obsługi

Dlaczego druk cyfrowy jest taki popularny? Przede wszystkim proste jest przygotowanie gotowego projektu – na przykład ulotki – do druku. Plik przygotowany przez profesjonalnego grafika w większości przypadków to wszystko, co jest potrzebne, by rozpocząć produkcję. Eliminujemy tym samym skomplikowany, czasochłonny i często kosztowny proces kompletowania stosownych narzędzi. Tym bardziej, że zwracają się dopiero przy wysokiej ilości zamówionych kopii. Druk potocznie zwany „cyfrą” to idealny kandydat w przypadku poszukiwania druków personalizowanych, takich jak imienne zaproszenia czy wizytówki. Personalizacja i brak niezbędnych matryc do rozpoczęcia druku to ogromne zalety. Jednak druk cyfrowy posiada jeszcze kilka innych:

 • Brak narzędzi to nie tylko niższy koszt, ale i krótszy termin realizacji
 • Wysoka jakość i powtarzalność kopii, która jest zbliżona do druku offsetowego
 • Wysoka prędkość druku, która ustępuje jedynie offsetowi
 • Możliwość elastycznego doboru gramatury papieru, w zależności od Twoich potrzeb
 • Cyfrowy plik do druku pozwala nie tylko na szybką personalizacje. Dzieje się to bez dodatkowych kosztów i wprowadzenia zmian bez konieczności wytwarzania nowych matryc.
druk instrukcji obsługi


Druk cyfrowy jawi się więc jako technologia pozbawiona znaczących wad. Niewiele jej brakuje, by stać się wiodącą techniką, która w najbliższym czasie wyprze na przykład wcześniej wspomniany druk offsetowy. Dlaczego jednak tak się nie dzieje? Niestety, do beczki pełnej miodu – ze względu na zawodowy obowiązek – muszę dorzucić łyżkę dziegciu. Przyjrzyjmy się kilku zauważalnym wadom tej techniki.

 • Mimo wysokiej jakości druku, ustępuje on pod tym względem drukowi offsetowemu, co najbardziej zauważalne jest podczas pełnego pokrycia kolorem arkusza
 • Druk cyfrowy jest opłacalny od jednej do kilkuset kopii jednej odbitki. Przy większych nakładach koszt odbitki jest stały niezależnie od nakładu
 • Mimo elastyczności w przypadku gramatury, format w większości drukarek cyfrowych zamyka się w B3.

Druk offsetowy, gdy cyfra przestaje się opłacać

Co w przypadku, gdy nasze zapotrzebowanie na dany detal jest wyższe, niż kilkaset sztuk, które są opłacalne w druku cyfrowym? Na ratunek przychodzi „starszy brat”, czyli druk offsetowy. Technologia ta zwana potocznie offsetem zadomowiła się na dobre. Mimo starań konkurentów to nadal niekwestionowany mistrz wysokich nakładów. Idealnym rozwiązaniem wydaje się balans między różnymi technikami tak, by rozsądnie zarządzać kosztami produkcji, które w wielu przypadkach zależą od nakładu.

druk instrukcji obsługi

Produkty, czyli co możemy Ci zaoferować?

Warto wiedzieć, czym jest druk cyfrowy i jakie posiada zalety, jednak co bardziej istotne dla Ciebie – w jakich przypadkach Twoje przedsiębiorstwo będzie musiało zmierzyć się z takim dylematem? Obowiązkiem każdego producenta jest dołączenie instrukcji obsługi do każdego sprzedawanego na terenie Unii Europejskiej produktu. Dzięki naszemu doświadczeniu usprawnisz proces zamawiania instrukcji obsługi w swoim przedsiębiorstwie. Możesz liczyć na fachowe doradztwo w zakresie odpowiednich technik druku. Co najważniejsze, kompleksowo zaopatrzysz się w dodatkowe produkty, takie jak:

Nasi eksperci przygotują dla Ciebie odpowiednią ofertę z uwzględnieniem Twoich potrzeb nie tylko jednorazowych. Skutecznie doradzą w zakresie długoterminowej współpracy na druk cyfrowy i nie tylko.

Jeśli instrukcje obsługi są dołączane do Twoich produktów i szukasz firmy z wieloletnim doświadczeniem w ich produkcji, wizją ich użyteczności i dysponującym wszechstronnym parkiem maszynowym – skontaktuj się z nami!

Zapytaj!

Podobne artykuły

Back to top