etykiety laboratoryjne

Etykiety odporne na rozpuszczalniki i chemikalia

13 lip 2021 - Agnieszka Biś

Laboranci każdego dnia poddają próbki i materiał badawczy działaniu wielu czynników, w tym agresywnych rozpuszczalników, czy chemikaliów. W laboratoriach nie ma miejsca na pomyłki. Trzeba zadbać o wiarygodność badań, a ich elementem jest trwałe oznaczanie próbek, jak i naczyń laboratoryjnych. Dotyczy to zarówno samych badań, jak i wieloletniego przechowywania. Oznacza to, że także etykiety dedykowane dla laboratoriów muszą być odporne na rozpuszczalniki i chemikalia.

Oferujemy je w ramach autorskiego systemu etiCALLS, stworzonego z myślą o laboratoriach. Jeden z jego elementów, rozwiązanie do etykiet odpornych na rozpuszczalniki i chemikalia kwalifikowany jest przede wszystkim do identyfikowania próbek i materiału podczas badań  patomorfologicznych.

Rozwiązanie to sprawdzi się również w:

 • histologii
 • patologii
 • immunologii
 • cytologii
 • genetyce
 • mikrobiologii.
etykiety laboratoryjne

Czytelna etykieta, trwały nadruk – jak to działa w przypadku etykiet dla laboratoriów

Laboranci przygotowując próbki z preparowaną tkanką do badania mikroskopowego poddają je agresywnemu działaniu rozpuszczalników, czy chemikaliów. Etykiety wraz z nadrukiem wchodzące w skład zestawu etiCALLS pozostają trwałe i czytelne (nie wymagają laminowania), zachowując najwyższe parametry jakościowe.

Dzieje się tak pomimo:

 • zanurzania w rozpuszczalnikach (ksylen) i mieszaninach alkoholowych – w trakcie procesu odwadniania
 •  infiltracji
 • osadzania w parafinie.

Odporne na rozpuszczalniki i chemikalia etykiety zachowują nadruk także podczas:

 • barwienia i przeciwbarwienia eozyną, hematoksyliną i innymi barwnikami
 • kontaktu z izopropanolem, metanolem, acetonem, formaliną.

Etykiety z odpornym klejem: bez odpadania i zmarszczeń

W odpornych na rozpuszczalniki i chemikalia etykietach z systemu etiCALLS zadbaliśmy także o odpowiedni, odporny klej. Nawet wielogodzinny kontakt z ksylenem nie powoduje ich marszczenia i odpadania.

System etiCALLS to coś więcej niż etykiety. Obejmuje on bowiem także drukarkę, oprogramowanie, jak i czytnik kodów. Każdy z laborantów może tym samym dokonać samodzielnego nadruku danymi pacjenta oraz kodami kreskowymi i kodami 2D, jak i ich odczytu. Również w tym wypadku nadruk etykiety, mimo wielogodzinnego zanurzania w rozpuszczalnikach i mieszaninach alkoholi, pozostaje trwały i czytelny.

Dodajmy, że systemu etiCALLS używają tak polskie, jak i zagraniczne laboratoria, doceniając łatwość użytkowania, uzyskaną wiarygodność i nowoczesność rozwiązania.

Jeżeli uważasz, że etiCALLS, a wraz z nim etykiety odporne na chemikalia i rozpuszczalniki poprawią identyfikację próbek i usprawnią procesy w Twoim laboratorium skontaktuj się  z nami.

Zapytanie

Zachęcamy też do obejrzenia poniższego filmu prezentującego to rozwiązanie.

Podobne artykuły

Back to top