pharmaceutical labels

Kolorowe etykiety farmaceutyczne. Etisoft – producent etykiet dla farmacji

13 paź 2023 - Aleksander Wolny

Kolorowe etykiety farmaceutyczne – nadruk na nich technologicznie realizujemy w ten sam sposób jak w przypadku innych wielobarwnych etykiet na produkty szybkozbywalne. Może zostanie wyspecyfikowany specjalny materiał wymagany w branży farmaceutycznej, ale dalej jest to etykieta z szeregiem informacji o produkcie.

Wiele z tych informacji jest wymaganych prawnie, pozostałe elementy nadruku to marketing. Etykieta ma być „ładna”, dobrze prezentować markę i podnosić renomę producenta. Aby osiągnąć ten efekt są potrzebne odpowiedniej klasy maszyny poligraficzne, np. fleksograficzne dla produkcji wielkoseryjnych lub cyfrowe dla mniejszych nakładów.

Szukasz sprawdzonego producenta etykiet? Poznaj naszą ofertę dla zastosowań farmaceutyczno-medycznych!

Etykiety farmaceutyczne: dlaczego firmy wybierają Etisoft jako dostawcę

Cena nie zawsze jest na pierwszym miejscu listy wymagań producentów lekarstw i suplementów diety. Oczywiście jest ważna, ma się mieścić w zakładanym budżecie, ale jak się okazuje nie jest najważniejsza. Pozostałe elementy z listy, choć jest ich  kilka skompensowałbym do dwóch: bezpieczeństwo i jakość.

Etykiety dla laboratoriów, banków tkanek, centrów krwiodawstwa. Sprawdź, co produkujemy!

etykiety farmaceutyczne

Czołowy producent z branży farmaceutycznej z którym mamy przyjemność współpracować tak w skrócie określił swoje oczekiwania względem potencjalnych dostawców kolorowych etykiet:

 • Gwarancja niezmienności materiałów wykorzystywanych do produkcji etykiet – zgodne ze specyfikacją
 • 100% dobrych etykiet
 • Braki etykiet niedopuszczalne, 100% etykiet na rolce
 • Maksymalnie dwa łączenia na rolce – wykonane folią w odpowiednim kolorze tak, aby były one widoczne
 • Średnica zewnętrzna rolki powyżej 400 mm
 • Rolki mają się zaczynać i kończyć 5 metrowymi odcinkami bez etykiet
 • Numer referencyjny etykiety oraz numer kolejny etykiety na rolce  nadrukowany na podkładzie, z zastrzeżeniem, że nadruk nie może transferować na etykietę
 • Certyfikaty, świadectwo jakości oraz 20 etykiet wysyłane wraz z każdą dostawą do działu jakości.

 Jak produkujemy etykiety dla branży farmaceutycznej

system wizyjny produkcja etykiet samoprzylepnych
 • Z portfolio naszych renomowanych dostawców materiałów do produkcji etykiet wybraliśmy odpowiednie zgodnie ze specyfikacją odbiorcy. W wielu przypadkach musiały to być materiały, papier lub folia z klejami niskomigracyjnymi tak, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów farmaceutycznych.
 • Etykiety farmaceutyczne produkujemy na wielkoseryjnych maszynach fleksograficznych umożliwiających druk przy użyciu 8 kolorów.
 • Wymóg dotyczący 100% dobrych etykiet na rolce. Czyli bez braków, z rozbiegówkami oraz numerację etykiet na podkładzie realizujemy na wysokowydajnych automatycznych konfekcjonerkach zaopatrzonych w systemy wizyjne. W przypadku wykrycia błędu w nadruku i usunięciu takiej etykiety ze wstęgi, rolka trafia w całości do procesu reinspekcji. Tu jeszcze raz w całości przechodzi weryfikację jakościową. Nadruk na podkładzie pod każdą etykietą realizujemy przy pomocy wysokowydajnych głowic drukarek atramentowych. Rozbiegówki również wykonujemy w sposób automatyczny.
 • Odpowiednie certyfikaty i świadectwo jakości wystawiają pracownicy działu jakości. Dane pobiera się z systemu etiSZOP, gdzie rejestruje się wszystkie materiały i narzędzia wykorzystane w czasie produkcji danej partii etykiet
 • W trakcie produkcji również służby jakościowe pobierają odpowiednią ilość etykiet do dokumentacji jakościowej. Następnie do wysyłki ustalonej ilości z każdą dostawą do odbiorcy.

Gwarancja bezpieczeństwa i jakości produktów

etykiety farmaceutyczne

Korzyści dla producentów lekarstw i suplementów diety wynikające ze współpracy z Etisoft:

 • Wybór materiałów od naszych renomowanych dostawców pozwala zapewnić oczekiwania odbiorcy w zakresie niezmienności materiałów wykorzystywanych dla danego projektu
 • Inspekcja wizyjna oraz proces „reinspekcji” gwarantuje, że klient otrzymuje 100% dobrych etykiet
 • Odcinki wstęgi bez etykiet na początku i końcu rolki ułatwiają ich zakładanie na urządzenia aplikujące, co eliminuje straty etykiet
 • Numer referencyjny pod każdą etykietą gwarantuje wykorzystanie właściwej etykiety do danego produktu. Jest to możliwe do weryfikacji nawet w trakcie procesu aplikacji etykiet na produkt

Numer kolejny etykiety na danej rolce nadrukowany na podkładzie gwarantuje:

 • że na rolce po zakończeniu aplikacji na produkt znajdowała się ustalona ilość etykiet
 • ułatwia weryfikację ile etykiet zostało wykorzystanych do produkcji danej partii lekarstw
 • gwarantuje, przez porównanie ilości wykonanych produktów i wykorzystanych etykiet z rolki, że żadna etykieta nie jest wykorzystana w niewłaściwy sposób.
numeracja etykiet farmaceutycznych

Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z producentem etykiet mającym doświadczenie m.in. we wdrożeniu kolorowych etykiet dla przemysłu farmaceutycznego – skontaktuj się z nami!

Jak możemy Ci pomóc? Skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top