Label-Aire 3138

Label-Aire 3138 – urządzenie P&A do dużych i małych etykiet

17 sie 2022 - Michał Wąs

Urządzenie drukująco-aplikujące Label-Aire 3138 najczęściej stosuje się do znakowania produktów etykietami o większych rozmiarach np. etykietami informacyjnymi, logistycznymi lub paletowymi.

Jednakże aplikator ten z powodzeniem można zaimplementować do procesu znakowania z użyciem małych etykiet. Prezentuje on swoje największe atuty także w takich rozwiązaniach jak:

  • automatyzacje procesu znakowania
  • bezpieczeństwo znakowania
  • oszczędność
  • zwiększenie wydajności produkcyjnej
  • precyzja i powtarzalność znakowania.
Label-Aire 3138

Aplikator Label-Aire 3138 a określenie rozmiaru etykiety

Specyfikacja modułu drukującego w Label-Aire 3138 określa najmniejszy rozmiar etykiety jaki można poprawnie wydrukować i nanieść w sposób automatyczny.

Przykładowo, dla modułu drukującego Zebra ZE511 w przypadku gdy druk i aplikację etykiety realizuje się w systemie 1 do 1 (etykieta będzie zaaplikowana na powierzchnię produktu czyli bez buforu wydrukowanych wcześniej etykiet) wynosi 12.7×16 mm.

Natomiast gdy proces znakowania umożliwia wykonanie aplikacji z zachowaniem buforu wydrukowanych etykiet minimalny rozmiar etykiety wynosi tylko 6.4×16 mm.

Label-Aire 3138

Końcówka aplikatora, która pobiera etykietę i nakleja ją jest wykonana zgodnie z jej wymiarami oraz z odpowiednim rozstawem otworów. Przez nie w trakcie wysuwania etykiety z drukarki generuje się  podciśnienie. Utrzymuje się ono aż do czasu jej naklejenia.  Dodatkowo z tych samych otworów wytwarza się nadmuch etykiety w trakcie jej aplikacji na powierzchnię produktu. Dzieje się tak jeśli nie jest konieczne jej dociśnięcie. Tak realizowany proces znakowania zapewnia powtarzalne pobranie etykiety po oddzieleniu jej od podkładu. Gwarantuje również precyzyjne naklejenie w docelowym miejscu na produkcie z dokładnością do ±1mm.

Przeczytaj jak działają urządzenia drukująco-aplikujące

Aplikacja etykiet także w zagłębieniach lub otworach

Etykiety o małych rozmiarach ze względu na krótki czas potrzebny do ich wydrukowania pozwalają na uzyskanie wysokich wydajności aplikacji. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla szybkich procesów produkcyjnych.

Label-Aire 3138

Znakowanie małymi etykietami z użyciem Label-Aire 3138 znajdzie zastosowanie również w przypadku aplikacji etykiety w zagłębieniach lub w otworach. Tego typu znakowanie może jednak wymagać dedykowanej modyfikacji końcówki aplikującej oraz zatrzymania produktu na czas naklejenia etykiety.

Label-Aire 3138

Moduł drukujący Zebra ZE511 wraz z aplikatorem Label-Aire 3138 umożliwia wydrukowanie i naklejanie etykiet w wysokiej rozdzielczości 600 dpi. Pozwala to na zwiększenie ilości danych (napisy, kody 1D/2D) znajdujących się na etykiecie co niejako rekompensuje jej małe rozmiary.

Jeśli szukasz rozwiązania dla szybszych procesów produkcyjnych

Skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top