Zawieszki tekturowe – oznaczanie ubrań na czas sprzedaży

8 lis 2022 - Agnieszka Biś

Choć słowo „metka” kojarzy się z oznaczeniem, które wszywane jest do ubrań, istnieją też metki, które jedynie są do nich przywieszane i pełnią rolę tymczasową. To specjalne zawieszki tekturowe, zwane też przywieszkami. Dowiedzmy się, jak je tworzyć i gdzie szukać do tego materiałów.

Kiedy przydają się zawieszki tekturowe?

Przywieszki tekturowe możemy napotkać, wybierając się do jakiegokolwiek sklepu odzieżowego. Właśnie na nich klientom przekazywana jest informacja o rozmiarze, cenie i producencie ubrania, a także o materiałach, z którego powstało. Tego typu oznaczenia rzucają się w oczy, gdyż zawieszone na żyłce lub cienkim sznurku swobodnie zwisają przy ubraniu. Mogą też być do niego przyczepione, tak jak bywa to w przypadku metek tekturowych przy spodniach.

Metki tekturowe doskonale spełniają swoją rolę. Jak nazwa wskazuje, stworzone są z tektury, a zatem cechuje je sztywność. Oznaczenie tego typu klient może łatwo wziąć do ręki, aby odczytać informacje nadrukowane po obydwu stronach. Nie ma ryzyka, że wielokrotne dotykanie przywieszki spowoduje jej zniszczenie czy nieestetyczne zagniecenia. Co więcej, gdy zdecydujemy się na promocję, do tekturowej przywieszki z łatwością przykleimy etykietę z nową ceną. Nie bez znaczenia są też względy ekologiczne – metki, zwłaszcza te tymczasowe, powinny być tworzone z materiałów, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

A może wszywki satynowe? Również je mamy

Przywieszki tekturowe 45×76 mm – najpopularniejszy rozmiar

Do oznaczania odzieży wystawionej na sprzedaż najczęściej wykorzystuje się przywieszki tekturowe o wymiarach 45×76 mm. Swobodnie można zmieścić na nich wszystkie podstawowe informacje o produkcie. Do stworzenia tego typu metki tekturowej, gotowej do użycia, potrzebna jest drukarka termotransferowa, taśma termotransferowa oraz rolka z przywieszkami. Aby nie zastanawiać się nad rodzajem taśmy drukującej i nad tym, ile potrzebujemy jej do zadrukowania wszystkich przywieszek, najlepiej postawić na gotowy zestaw przywieszek tekturowych 45×76 mm z taśmą termotransferową woskowo-żywiczną, który dostępny jest w sklepie internetowym Etisoft.

zawieszki tekturowe 45x76 mm zestaw z kalką barwiącą

Wspomniany zestaw to aż 4000 przywieszek oddzielonych od siebie za pomocą perforacji, dzięki której etykiety po zadrukowaniu możemy rozdzielić ręcznie. Dodatkowo, każda przywieszka ma już przygotowany otwór o średnicy 3 mm, przez który z łatwością przewleczemy żyłkę lub sznurek, a przygotowane wcięcia to znak informacyjny dla drukarki, który pozwala jej wykrywać początek nowej etykiety i prawidłowo ją zadrukowywać.

W ofercie także zestaw przywieszek tekturowych 45×90 mm (3000 sztuk w zestawie).

Zainteresowany samodzielnym drukowaniem i oznaczaniem produktów? Zobacz ofertę sklepu Etisoft.

Skontaktuj się!

Podobne artykuły

Back to top