Znakowanie przywieszek i kartoników. Jak zadrukować krótkie i średnie serie produkcyjne?

9 lip 2024 - Michał Wąs

Znakowanie przywieszek i kartoników lub kart tekturowo-papierowych, będących opakowaniami małych produktów konsumenckich, można wykonać za pomocą: 

 • naklejenia zadrukowanej etykiety, 
 • bezpośredniego nadruku inkjet lub termotransferowego (TT). 

Bezpośredni nadruk TT, realizowany przy użyciu drukarek typu TTO, może być kłopotliwy ze względu na pozycjonowanie, prowadzenie produktu oraz powtarzalność zadruku. Dlatego proponujemy naszym klientom rozwiązanie ASE Single Tag. Stanowi ono kombinację drukarki TT z automatycznym podajnikiem i magazynkiem odbiorczym, co idealnie wpisuje się w realizację krótkich i średnich serii produkcyjnych. Sprawdza się także, gdy konieczny jest dodruk brakujących kartoników potrzebnych do zakończenia zlecenia produkcyjnego. 

Łatwe znakowanie przywieszek z papieru i plastiku 

Ase Single Tag, urządzenie do znakowania kartoników

ASE Single Tag oparty jest na drukarce Toshiba BEX4T1 z głowicą krawędziową w wersji 200 lub 300 dpi. Drukarka wyposażona jest w system oszczędzania taśmy termotransferowej (Ribbon Saver) oraz opcjonalnie w moduł RFID UHF. Głowica krawędziowa umożliwia zadruk przywieszek wykonanych nie tylko z papieru, ale również z plastiku i innych materiałów syntetycznych, bez wpływu na jej żywotność. Zapewnia ona wysoką jakość drukowania małych detali przy dużych prędkościach. 

Specyfikacja ASE Single Tag 

 • Druk termiczny lub termotransferowy 
 • Rozdzielczość: 200 lub 300 dpi 
 • Pole zadruku max.: szerokość 104 mm, długość 250 mm 
 • Prędkość druku: max. 250 mm/s (w zależności od powierzchni kartonika, średnia preferowana prędkość drukowania do 130 mm/s) 
 • Długość taśmy termotransferowej: max. 600 m 
 • Szerokość taśmy termotransferowej: max. 112 mm 
 • Wymiary (mm): 700 x 400 x 450  
 • Waga: 30 kg 
 • Max. rozmiar kartonika (mm): 120 (szerokość) x 250 (długość) 
 • Min. rozmiar kartonika (mm): 45 (szerokość) x 60 (długość) 
 • Gramatura kartonika: od 140gr/m2 do 350 gr/m2.

Kompaktowe rozmiary i nabiurkowa konstrukcja pozwalają na pracę nawet w małych pomieszczeniach, z możliwością łatwej relokacji. 

Podajnik pneumatyczny ASE Single Tag 

znakowanie kartoników

Pneumatyczny podajnik kartoników jest uniwersalnym i preferowanym rozwiązaniem dla wymagających produktów (grubość, kształt). Jego zaletą jest mniejsza ilość wymaganych wstępnych regulacji niż stosowanych w podajnikach elektrycznych. 

Wsparcie druku przy częstej zmianie asortymentu 

urządzenie do znakowania kartoników

Obsługa maszyny jest prosta i polega na załadowaniu kartoników/przywieszek do zasobnika podającego, zleceniu druku projektu w zadanej ilości oraz odbiorze oznakowanych produktów z magazynku odbiorczego. Projekt nadruku i zlecenie drukowania realizowane są przy użyciu naszego autorskiego programu ETILABEL lub innego wspierającego drukarki TT firmy Toshiba. 

Poznaj inne systemy do znakowania i aplikacji!

ASE Single Tag efektywnie wspiera dział nadruku podczas częstej zmiany szerokiego asortymentu produktów, umożliwiając znakowanie przywieszek i kartoników bez użycia etykiet lub drogich, dużych maszyn znakujących. 

Jeśli szukasz rozwiązania, które zautomatyzuje Twój druk – skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top