Panele membranowe

Panele membranowe nazywane także klawiaturami membranowymi lub foliowymi są nieodzownym elementem nowoczesnych urządzeń elektronicznych i maszyn. Wykorzystuje się je głównie jako panele operatorskie do różnego rodzaju elektroniki użytkowej. Panele membranowe składają się z kilku warstw, są cienkie a zarazem bardzo trwałe. Wierzchnia warstwa jest najczęściej wytwarzana z transparentnej folii poliwęglanowej, która gwarantuje wysoką wytrzymałość na wielokrotne naciskanie. Na pozostałych warstwach wykonywane są ścieżki przewodzące z polami kontaktowymi, dzięki którym możliwe jest sterowanie. Panele wytwarzane są w dowolnym kształcie, kolorze, matowe lub błyszczące z różnymi dodatkami. Mogą być całkiem płaskie lub z przetłoczeniami i uwypukleniami w miejscach przycisków. Panele najczęściej produkowane są z specjalną warstwą klejąca od spodu, służącą do trwałego połączenia z obudową urządzenia.

  • estetyczne i trwałe wykonanie
  • łatwy montaż do obudowy urządzenia
  • dowolny kształt i wielkość
  • dowolna kolorystyka i forma graficzna

Zastosowanie

branża-agdbranża-automotivebranża-electronics
Zapytanie ofertowe

Panele membranowe – producent

Jesteśmy producentem i dostawcą nowoczesnych klawiatur i paneli membranowych dla największych światowych producentów maszyn i urządzeń.  Produkujemy na zamówienie membranowe panele kontrolne do urządzeń elektromechanicznych, elektroniki użytkowej i sprzętów domowych.

Panele membranowe – funkcje

Panele membranowe to podstawowy element większości maszyn i urządzeń elektronicznych. Stosowane jako panele operatorskie pełnią przede wszystkim funkcje użytkowe. Klawiatury membranowe chętnie wykorzystują producenci różnego rodzaju elektroniki użytkowej. Powodem są wysokie walory estetyczne, trwałość i niezawodność działania, a także łatwość montażu. Dzięki nim budowa całych paneli sterujących jest „odchudzona” do minimum. Nie mają one także ruchomych elementów takich jak klawisze i pokrętła.

Panele membranowe na zamówienie

Na potrzeby klienta produkujemy klawiatury membranowe dowolnego kształtu, w dowolnym kolorze, z  wykończeniem matowym lub błyszczącym. Membranowe panele kontrolne mogą być całkiem płaskie lub z różnymi rodzajami przetłoczeń powierzchni i uwypukleniami w miejscach przycisków. W panelach membranowych zamiast metalowych styczników wykorzystuje się zadrukowane pola wykrywające dotyk palca. Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie ceny panelu, a za razem obniżenie kosztu produkcji całego urządzenia. W zależności od wymagań klienta i rodzaju produkowanego urządzenia, panele mogą mieć specjalną warstwą klejąca od spodu ułatwiającą jego montaż.

Panele membranowe dla maszyn i urządzeń

Panele membranowe do sterowania urządzeniami powstają z kilku warstw. Wierzchnia warstwa najczęściej wytwarzana jest z folii poliestrowej lub poliwęglanowej, które gwarantują wytrzymałość na wielokrotne naciskanie. Nadruk wzoru klawiatury, tłoczenia, transparentne okienka na diody i ekrany wykonuje się od spodniej strony arkusza. Dzięki temu cały panel jest zabezpieczony przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Ma to istotne znaczenie przy urządzeniach pracujących na zewnątrz i wystawionych na działanie promieni słonecznych. Na pozostałych warstwach wykonywane są ścieżki przewodzące z polami kontaktowymi, dzięki którym możliwe jest sterowanie urządzeniem. Spodnia warstwa klejąca służy do trwałego połączenia panelu z obudową urządzenia. Membranowy panel operatorski to estetyczne i trwałe rozwiązanie dla nowoczesnych maszyn i urządzeń.

Panele membranowe  – dlaczego warto wybrać je z oferty Etisoft

Etisoft to nowoczesna firma, która rozwija się wraz z potrzebami swoich klientów. Zdobyte przez lata doświadczenie oraz nieustannie rozbudowywany i modernizowany park maszynowy, pozwalają nam podejmować się kolejnych wyzwań technologicznych. Bez wątpienia klawiatury membranowe zrewolucjonizowały nasz park maszynowy.  Wprowadziliśmy najnowsze na rynku technologie zadruku i obróbki tworzyw sztucznych. Membranowe panele kontrolne, które dostarczamy na rynek trafiają do największych producentów urządzeń elektromechanicznych, elektroniki użytkowej i sprzętów domowych.

Współpraca jaką oferujemy opiera się na bezpieczeństwie technologicznym oraz na zapewnieniu odpowiednich zdolności wytwórczych. Partnerskie relacje z największymi dostawcami zapewniają ciągłość produkcji i utrzymanie terminów dostaw oraz gwarantują niezmienną wysoką jakość oferowanych produktów. Jest ona poparta licznymi certyfikatami.

Poszukujesz paneli membranowych dla swoich urządzeń?

Dobrze trafiłeś. Zaprojektujemy, przetestujemy i wyprodukujemy rozwiązanie zgodne z Twoimi wymaganiami

Nie czekaj. Skontaktuj się z nami już dzisiaj.

Dowiedz się więcej:

https://etisoft.com.pl/etiside/panele-membranowe/

 

Dowiedz się więcej o tym produkcie:

panele membranowe

Panele membranowe

8 cze 2021 - Tomasz Gałecki

Panele membranowe, inaczej zwane klawiaturami foliowymi lub membranowymi to podstawowy element większości maszyn, bądź urządzeń elektronicznych. Stosuje się je głównie jako panele operatorskie i odpowiadają za interakcję użytkownika z maszyną. […]

Przeczytaj
Back to top