wózki AGV

Projekty Etisoft Smart Solutions dofinansowane z unijnych funduszy!

4 sty 2024 - Joanna Heler-Kończakowska

Olaf Dudek, nasz kolega z Etisoft Smart Solutions gościł na antenie RMF MAXX Śląsk Częstochowa, gdzie na zaproszenie Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości opowiadał o tym jak unijne fundusze wspierają przedsiębiorców. Czy wiecie, że dwa z projektów realizowanych przez ESS są współfinansowane z unijnych funduszy?

wózki AGV, wywiad radiowy

HEPIS – system ze stacją wymiany akumulatorów, LOTIS – do pracy w chłodniach i mroźniach

Pierwszy z nich to projekt HEPIS. Tu główną ideą była optymalizacja wskaźnika wydajności systemu intralogistycznego, czyli liczby transportów wykonanych przez roboty autonomiczne w godzinnym okresie. Projekt ten ma na celu zwiększenie wydajności dostaw w hali produkcyjnej. Składa się z systemu IntraFleet do zarządzania ruchem floty pojazdów autonomicznych, stacji automatycznej wymiany akumulatorów oraz kilku robotów autonomicznych przystosowanych do automatycznej wymiany akumulatorów.

Przeczytaj, jak zorganizować transport w nowoczesnym przedsiębiorstwie!

Drugi unijny projekt to LOTIS – obejmował on opracowanie systemu intralogistycznego funkcjonującego w szczególnie trudnych warunkach. To pierwszy polski system intralogistyczny dla chłodni i mroźni, wykorzystujący roboty mobilne AMR. Jego celem jest zwiększenie efektywności i niezawodności pracy w ekstremalnych warunkach, gdzie temperatura sięga nawet -25oC.

Analiza przedwdrożeniowa systemu intralogistycznego w 6 krokach! Ogranicz ryzyko, zamów!

Również składa się z systemu zarządzania ruchem, ogrzewanej stacji automatycznej wymiany akumulatorów i kilku pojazdów autonomicznych o niskiej zewnętrznej emisji ciepła.

Fundusze europejskie wspierają wartościowe pomysły

– Unijne wsparcie udało się uzyskać m.in. dzięki temu, że udało się połączyć pomysły ludzi z pasją i możliwość realizacji ciekawych projektów. Dzięki ich wiedzy, zaangażowaniu w  rozwój technologii i doświadczeniu z wielu innych projektów unijnych wspomniane innowacje uzyskały wsparcie. Finansowane były głównie potrzebne części prototypów robotów autonomicznych, stacji automatycznej wymiany akumulatorów, w tym prace inżynierów i również programistów zaangażowanych w opracowanie systemu zarządzania pracą robotów – opisuje Olaf Dudek, manager produktów i R&D w Etisoft Smart Solutions.

Dzięki dofinansowaniu udało się zdobyć większą wiedzę, wypracować kilka interesujących technologii i opracować bardziej zaawansowane produkty w stosunku do już istniejących na rynku.

Spytaj o ofertę!

Podobne artykuły

Back to top