Zdjęcia Adama w PhotoVogue!

6 kwi 2021

Zdjęcia naszego kolegi Adama Jeżewskiego przeszły ostrą selekcję i znalazły się na internetowych  łamach PhotoVogue, serwisu poświęconego fotografii. To część włoskiego serwisu magazynu Vogue – najważniejszego kobiecego pisma w świecie mody. Jest ono postrzeganego także jako wydawnictwo promujące najwyższej jakości zdjęcia.

Sam PhotoVogue przedstawia się jako platforma dla fotografów, dająca im możliwość zaprezentowania swojego talentu, z szansą na udział w międzynarodowych wystawach. Najlepsi mają być także trafić pod skrzydła nowojorskiej agencji wspierającej m.in. fotografów.

PhotoVogue – dlaczego warto tu być

Nim zdjęcia przesłane przez autorów trafią do bazy PhotoVogue przechodzą ostrą selekcję. W internecie aż roi się od wpisów twórców, którzy wciąż próbują znaleźć się w tym elitarnym gronie. Adamowi udało się przekonać recenzentów sześciokrotnie do swych zdjęć. Znalazły się na nich górskie klimaty i pejzaże, czyli to w czym Adam świetnie się czuje i za co go podziwiamy.

Oddajemy głos Adamowi, naszemu człowiekowi z pasją, by opowiedział o wyróżnionych zdjęciach:

Nr 1. Wykonane z Wysokiego Wierchu w Pieninach. Często jeżdżę na warsztaty fotograficzne z Fotograf w Podróży. To zdjęcie z takiego warsztatu. Duża nauki, fotografii, świetnych ludzi. To była pierwsza fotografia zatwierdzona w serwisie i od razu trafiła na stronę główną  jako „Best of PhotoVogue”.

Nr 2. Warsztaty fotograficzne na Małej Fatrze. Wykonane po wschodzie słońca na szczycie Chleb, w drodze do schroniska Chata pod Chlebom. Warunki dosyć szybko się zmieniały, stało się na szczycie gdzie widoczność była na metr, po czym po kilkunastu minutach można było podziwiać odległe szczyty.

Nr 3. Warsztaty fotograficzne na Podhalu. Wykonane po wschodzie słońca na górze Wdżar. Wjechaliśmy na górę, żeby sprawdzić jakie są warunki, ponieważ na dole wszystko było we mgle. Na górze Wdżar byliśmy nad mgłą i rozpościerał się fenomenalny widok.

Nr 4. Las w pobliżu Okuniewa. Biegałem ze znajomymi w Puszczy Kampinoskiej, Głównym Szlakiem Kampinowskim. Następnego dnia wybrałem się na spacer. Potwierdza się reguła, żeby zawsze ze sobą zabierać aparat. Nigdy nie wiadomo na jakie warunki się trafi.

– Co do portalu PhotoVogue staram się systematycznie wrzucać zdjęcia do opublikowania. Czasami są zatwierdzane, co mnie cieszy. Na razie selekcję przeszło sześć fotografii. Można je zobaczyć tutaj. Moje zdjęcia również publikuję w serwisie ViewBug. Mam tutaj sporo zdjęć z moich fotograficznych przygód (173 na obecną chwilę) oraz liczne grono followersów, aż 4668, które ciągle rośnie – opowiada Adam.

Tam, gdzie oczy poniosą

Przypomnijmy, że nasz kolega w swych fotograficznych wyprawach dotarł do Stanów Zjednoczonych, na Kubę, do Patagonii – Chile, Argentyny, Ziemi Ognistej czy do Norwegii. W planie są bliższe destynacje tj. Islandia, Szkocja, Wyspy Owcze, Madera, Dolomity, Norwegia (Lofoty, Tromso, oczywiście fotografowanie zorzy polarnej).

Bardzo lubię fotografię krajobrazową, dlatego też góry są tym czymś, czego szukam. Wejść na szczyt, zostać tam na noc i podziwiać wschód słońca jest czymś wyjątkowym. Czasami są to bardzo trudne wyprawy. Spakowany plecak ze sprzętem fotograficznym, śpiwór plus jedzenie, ubrania to kilkanaście kilogramów, które trzeba wnieść na samą górę. Wszystkie plany wyjazdowe są właśnie skoncentrowane na fotografii krajobrazowej. Góry potrafią porządnie przeorać, ale dają też coś wyjątkowego. W górach można pokonywać własne słabości, przekraczać granice, obcować z naturą. Kiedy wszyscy śpią, Ty jesteś nad chmurami i obserwujesz jak światło wyłania się za horyzontu. To są bezcenne chwile. Jeszcze piękniej jest, kiedy można dzielić takie chwile z bliskimi osobami. Czasami ruszam z przyjaciółmi na takie wyprawy i razem możemy przeżywać to wszystko. Także z Etisoft Running Team ruszamy na górskie ścieżki. Mam nadzieję, że w tym roku roku uda się nam podjąć takie górskie wyzwania – mówi nasz kolega.

FOT: Aneta Mikulska / Patrzę Kadrami

Adam Jeżewski, gliwiczanin, z Etisoftem związany od 2003 roku. Od 2013 roku jest kierownikiem zmianowym produkcji. Oprócz górskiej fotografii krajobrazowej interesuje go też fotografia portretowa oraz street photo.

Podobne artykuły

Back to top