Automatyczny aplikator etykiet samoprzylepnych. Precyzja i powtarzalność etykietowania – jak to zrobić?

4 lip 2023 - Michał Wąs

Automatyzacja procesu etykietowania produktów polegająca na zastąpieniu człowieka, który wykonuje tę czynność aplikatorem etykiet w większości przypadków jest zabiegiem szybkim do wykonania. Sprawdza się m.in. w branży spożywczej, gdzie linia produkcyjna często nastawiona jest na wytwarzanie produktów umieszczonych w jednym rodzaju opakowania. Automatyczny aplikator etykiet samoprzylepnych wykona tę samą pracę co człowiek, ale dodatkowo zapewni precyzję i powtarzalność etykietowania. Może też zwiększyć wydajność produkcyjną oraz obniżyć koszty stałe wytwarzanych produktów wpływając na zwiększenie zysku ekonomicznego przedsiębiorstwa. Czym się w związku z tym kierować wybierając automatyczne aplikatory etykiet? Zwłaszcza jeśli zależy nam na tym, by był to produkt przystępny cenowo.

autonomiczny aplikator etykiet

Linia ekonomicznych aplikatorów etykiet w ofercie Etisoft wykorzystuje różne metody aplikacji etykiet na produkty. Są one idealnym rozwiązaniem na zautomatyzowanie procesu produkcyjnego na etapie znakowania produktów w każdym przedsiębiorstwie. Niski koszt zakupu takiego urządzenia w odniesieniu do kosztów utrzymania pracownika wykonującego ręczne etykietowanie gwarantuje relatywnie szybki zwrot takiej inwestycji.

Znakowanie produktów etykietą w procesach o niższej wydajności. Sprawdź, dlaczego warto!

Aplikator samoprzylepnych etykiet – znakowanie na poruszającej się linii produkcyjnej. Jak to działa?

Wszechstronność i uniwersalność automatycznych aplikatorów etykiet ASE serii DS100T i ETK zapewnia możliwość znakowania produktów z każdej strony opakowania oraz poruszających się z różnymi prędkościami na linii produkcyjnej. W przypadku konieczności znakowania opakowania przed jego formowaniem (np. folia odwijana z bębna) również można wykonać automatyczną aplikację etykiety. Wykorzystujemy wówczas małe gabarytowo aplikatory przyklejające etykiety bezpośrednio na wstędze folii w maszynie formująco-odwijającej.

Metody aplikowania etykiet. Która najlepsza do znakowania Twojego produktu? Przeczytaj!

W aplikatorach etykiet samoprzylepnych serii DS100T  stosuje się kolorowy ekran dotykowy oraz cyfrową zmianę nastaw parametrów. Mała obudowa dzięki odseparowaniu zasilacza i części elementów sterujących pozwala przede wszystkim na instalację urządzenia w trudno dostępnych miejscach. Max. prędkość aplikacji to 20 m/min z możliwością podłączenia enkodera. Maksymalna szerokość aplikowanych etykiet to 100 mm.

automatyczny aplikator etykiet

Aplikacja szerokich etykiet

Seria głowic aplikujących ETK może się różnić się maksymalną szerokością aplikowanej etykiety (do 300 mm) oraz maksymalną prędkością aplikacji (do 60 m/min). To godne uwagi, bardzo ekonomiczne rozwiązanie do aplikacji szerokich etykiet przy małych i dużych prędkościach produktów na transporterze. Podobnie jak w aplikatorach z serii DS100T jednostka sterująca z wyświetlaczem znajduje  się w oddzielnej obudowie. Istnieje więc możliwość podłączenia enkodera do kompensacji prędkości oraz aktywacji wielu dodatkowych funkcji dla bardziej wymagających aplikacji.

Łatwe przezbrajanie ekonomicznego aplikatora etykiet

Oczywiście, ekonomiczne automatyczne aplikatory etykiet mogą być w łatwy i szybki sposób przezbrajane do aplikacji innych rozmiarów etykiet lub obsługi innych gabarytowo produktów. Zmiana ustawień często sprowadza się tylko do przywołania z panelu LCD wcześniej zapisanych nastaw.

A co w przypadku gdy skończą się etykiety założone na aplikator i mimo łatwego i szybkiego sposobu ich zakładania chcemy zachować ciągłość produkcji bez zatrzymywania linii? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ustawić dwa aplikatory etykiet kaskadowo jeden za drugim. W momencie zgłoszenia braku etykiet przez pierwszy aplikator nastąpi automatyczne przełączenie pracy na drugie urządzenie. Do czasu załadowania nowej rolki etykiet i zgłoszeniu gotowości do pracy podstawowego urządzenia etykietowanie realizowane jest na aplikatorze dodatkowym.

Dobór, instalacja, konfiguracja – zautomatyzuj z nami swoją linię produkcyjną!

Po konsultacji z klientem i rozpoznaniu jego potrzeb dobierzemy odpowiedni automatyczny aplikator etykiet z możliwością jego instalacji i konfiguracji na linii produkcyjnej. Zapewniamy wsparcie telefoniczne oraz realizujemy obsługę serwisową w zakładzie klienta. Aktualnie oferujemy automatyczne aplikatory w nowych, jeszcze bardziej atrakcyjnych cenach. Jest to więc bardzo dobry moment na nawiązanie współpracy z nami i zautomatyzowanie swojej linii produkcyjnej.

Spytaj o ofertę!

Podobne artykuły

Back to top