urządzenia AutoID

Jak usprawnić procesy w przedsiębiorstwie? Przegląd nowości 2020 r. – część I

18 gru 2020 - Marek Gaweł

Rynek automatycznej identyfikacji bezsprzecznie rośnie. Z roku na rok zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające automatyzację procesów produkcji, magazynowania, logistyki i sprzedaży są coraz większe. Kod kreskowy jako nośnik informacji niewątpliwie wybierany jest jako rozwiązanie najpopularniejsze, sprawdzone i optymalne kosztowo. Czy drukarka danych to hardware prosty i niewymagający zmian? Niekoniecznie. Poniżej przegląd najciekawszych nowości, jakie pojawiły się w tym roku. Dzięki nim entuzjaści nowoczesnych technologii poszukujący optymalnych rozwiązań mogą usprawnić procesy w przedsiębiorstwie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie citizen-logo.jpg

W portfolio marki Citizen znajdziemy niezawodne, półprzemysłowe drukarki etykiet. Znane od lat precyzyjne konstrukcje tego japońskiego producenta doczekały się delikatnego liftingu.

drukarka citizen

Seria CL-S521, 621, 631 i CL-S700 otrzymała przede wszystkim większą pamięć. Ważnym aspektem jest że modele w kompaktowej  obudowie CL-S521, 621, 631 wyposażono w blokujący czujnik nośnika. W rezultacie wszystkie drukarki od teraz zawierają dodatkowo emulację EPL. Korzyści dla użytkownika pomagające usprawnić procesy w przedsiębiorstwie? Płynna praca bez zbędnych przestojów, łatwa kalibracja nośnika oraz większa możliwość integracji urządzeń w starszych systemach informatycznych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Honeywelle-logo-300x53.jpg

Jeden z największych i najpopularniejszych producentów rozwiązań AutoID zaprezentował w tym roku kilka ciekawych propozycji sprzętowych. Bezsprzecznie mogą pomogą one usprawnić procesy w przedsiębiorstwie. CT60XP oraz CT40XP to nowoczesne terminale danych z ekranem dotykowym.

terminale z ekranem dotykowym

Oparte o platformę Mobility Edge gwarantują płynną, niezawodną pracę i najdłuższy cykl życia systemu Android. Zaawansowany technologicznie moduł skanujący FlexRange to bezsprzecznie najlepsze na rynku rozwiązanie w tej klasie produktów umożliwiające odczyt kodów kreskowych w zakresie od kilku cm do nawet 10 m.

Łatwy w obsłudze przenośny czytnik RFID

Interesującym rozwinięciem funkcjonalności terminali CT40 jest nowy, przenośny czytnik RFID, model IH25.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Honeywell-czytnik.png

Honeywell IH25

Łatwy w obsłudze, z ergonomiczną obudową wymaga mniejszego zaangażowania operatora i pozwala osiągnąć skuteczność odczytów nawet na poziomie 99%.

SkanPal EDA61K to doskonała propozycja dla użytkowników wrażliwych na cenę. Solidny terminal danych z systemem Android z 4 calowym ekranem dotykowym i klawiaturą fizyczną znajdzie zastosowanie w środowiskach magazynowych, logistyce czy handlu detalicznym.

terminal danych z ekranem dotykowym

Honeywell SkanPal EDA61K

Bezsprzecznie, lekka konstrukcja zapewnia długą, ciągłą pracę i z pewnością minimalizuje zmęczenie operatora. Wydajna bateria wystarcza nawet do trzech zmian pracy. Optymalnie skonfigurowany hardware i niezawodny system operacyjny Android sprostają nawet wymagającym użytkownikom.

Nowy system operacyjny – oczywiście Android – otrzymał przede wszystkim flagowy terminal wózkowy firmy Honeywell – VM3A.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Honeywell6.jpg

Honeywell VM3A

Hardware oparty o platformę Mobility Edge, w pełni dotykowy ekran oraz najwyższa trwałość i jakość wykonania. Zaprojektowany do pracy w najtrudniejszych centrach dystrybucji i zakładach produkcyjnych. Możliwość aktualizacji systemu aż do wersji Android R pozwoli istotnie zmaksymalizować zwrot z inwestycji i zapewni niższy całkowity koszt posiadania.

Propozycja wytrzymałego tabletu od Honeywell

Wytrzymały tablet Honeywell RT10 to odpowiedź producenta na rosnące zainteresowanie tą kategorią sprzętu. Utrzymywanie łączności pracowników i menedżerów, zapewnienie im dostępu do danych i funkcji których potrzebują nawet w najtrudniejszych warunkach magazynowych czy produkcyjnych ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania firmy.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Honeywell7.jpg

Honeywell RT10

10,1 calowy ekran dotykowy, dwuobiektywowy moduł skanujący FlexRange, trwała konstrukcja, obudowa z klasą szczelności IP65 oraz możliwość wyboru systemu operacyjnego Windows lub Android sprawia, że urządzenie można w łatwy sposób wdrożyć w przedsiębiorstwie, nawet posiadając skomplikowane i trudne do zmiany systemy informatyczne.

Przemysłowa seria czytników ręcznych

Aktualizacji doczekała się, co jest godne uwagi, również w pełni przemysłowa seria czytników ręcznych Granit.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Honeywell8.jpg

Honeywell Granit 199Xi

Skanery nowej generacji Granit 199Xi SR oraz Granit 199Xi XP to oczywiście nowe moduły skanujące. Wersja SR do odczytu kodów 1D i 2D ze standardowej odległości oferuje ekstremalnie szybką wydajność. Maksymalizuje to produktywność i eliminuje przestoje. Wersja XP to moduł skanujący dalekiego zasięgu, umożliwiający odczyt kodów nawet z odległości 10 m. Do wyboru jest wersja przewodowa z popularnymi interfejsami komunikacyjnymi bądź bezprzewodowa w technologii Bluetooth. Umożliwia ona pracę w zasięgu nawet 100 m od stacji dokującej.

W kolejnym tekście zaprezentujmy nowości 2020 roku z oferty firm Zebra, Epson i ProGlove.

Jeśli jesteś zainteresowany usprawnieniami automatyzując swoje procesy i produkcję skontaktuj się z nami. Więcej o etykietach.

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top