panele kontrolne

Panele kontrolne i sterujące dla branży automotive

4 lis 2021 - Tomasz Gałecki

W ostatnich latach jesteśmy świadkami niebywałej rewolucji technologicznej niemal w każdej branży. Jednakże najbardziej spektakularne zmiany możemy zaobserwować w branży automotive. Coraz częściej widzimy w miastach podłączone do ładowarek auta, a każda marka samochodowa oferuje już swoje pojazdy w wersjach elektrycznych. Powstające w wielu miejscach specjalne stacje do ładowania „elektryków” nie budzą już sensacji. Posiadacze takich pojazdów często instalują własne ładowarki przy swoich domach. Jak każde urządzenia elektryczne, także i one wyposażone są w rozmaite panele kontrolne, np. informujące o procesie ładowania akumulatorów. Panele kontrolne dla automotive – gdzie jeszcze się sprawdzą?

Panele kontrolne do samochodowych ładowarek elektrycznych

Etisoft specjalizuje się w produkcji wszelkiego typu paneli frontowych i kontrolnych dla wielu branż. Jako jeden z pierwszych producentów zareagowaliśmy na potrzeby rynku. Dziś jesteśmy jednym z czołowych europejskich dostawców paneli kontrolnych dla branży automotive. To właśnie u nas produkuje się ponad milion paneli do ładowarek samochodowych rocznie, a zapotrzebowanie na te produkty stale rośnie. Do ich produkcji wykorzystuje się zadrukowane metodą sitodruku arkusze folii poliwęglanowych. Z nich po dalszej obróbce i wycięciu powstają gotowe do montażu panele.

Deski rozdzielcze i elementy dekoracyjne aut – co możemy dla Ciebie zrobić?

Oczywiście panele kontrolne do ładowarek to nie jedyne produkty dla branży samochodowej produkowane w Etisofcie. Dysponując wszechstronnym parkiem maszynowym i wszystkimi dostępnymi obecnie na rynku technologiami zadruku i obróbki tworzyw sztucznych Etisoft może produkować także wiele elementów wyposażenia wnętrza nowoczesnych samochodów. To np. panele dekoracyjne i funkcjonalne oraz całe elementy desek rozdzielczych. Większość tego typu detali wykonywana jest z użyciem technologii IMD (In-Mold Decoration).

panele kontrolne

Panele kontrolne dla automotive – produkcja zgodnie ze standardami

Pierwszym etapem takiej produkcji jest zadruk całych arkuszy cienkiego tworzywa przy użyciu zautomatyzowanych i precyzyjnych linii sitodrukowych oraz specjalnych farb. Następnie arkusze te trafiają do tzw. termoformierki – maszyny, która przy użyciu wysokiego ciśnienia i temperatury nadaje im wstępny kształt. Po odcięciu z arkusza, pojedyncze elementy trafiają do formy wtryskowej. Po wtryśnięciu płynnego tworzywa otrzymujemy już finalny kształt danego panela. W ten sposób powstają części składowe desek rozdzielczych, panele dotykowe oraz elementy dekoracyjne np. imitujące drewno, chrom, carbon czy szczotkowaną stal, które możemy znaleźć we wnętrzach nowoczesnych pojazdów.

Etisoft to także nadruki bezpośrednie na gotowych elementach. Dysponujemy kilkoma specjalnie przystosowanymi do zadruku małych i większych elementów urządzeniami sitodrukowymi oraz tampodrukowymi. To na nich powstają nadruki bezpośrednie na wszelkiego rodzaju pokrętłach, przyciskach, osłonach oraz innych elementach spotykanych w nowoczesnych autach i ich dodatkowym wyposażeniu.

Warto zaznaczyć, że wszystkie te elementy i panele wytwarzane są w oparciu o normy i standardy ISO 9001, ISO 14001, IATF 16949 zapewniając tym samym niezmiennie najwyższą jakość i powtarzalność produktu.

Jeśli panele kontrolne czy sterujące są elementem Twoich produktów, szukasz firmy z wieloletnim doświadczeniem w ich produkcji, dysponującym wszechstronnym parkiem maszynowym – skontaktuj się z nami.

Zapytanie

Podobne artykuły

Back to top