sitodruk automatyczny

Sitodruk automatyczny – automatyzacja procesu na skalę przemysłową

24 lut 2022 - Mateusz Skowron

Technika sitodruku towarzyszy poligrafii praktycznie od samego początku istnienia branży. Zwiększające się potrzeby i oczekiwania rynku wiążą się z koniecznością optymalizacji między innymi czasu pracy produkcji, by gotowy produkt znalazł się możliwie szybko w magazynie klienta. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób specjaliści z grupy Etisoft – Graffiti Studio – unowocześniają wiekową już technologię sitodruku.

W artykule przeczytasz czym jest i na czym polega:

  • Powtarzalność projektu – kluczowy element sukcesu
  • Automatyzacja druku i jej korzyści
sitodruk automatyczny

Sitodruk automatyczny, a powtarzalność projektu – kluczowy element procesu

Sitodruk to technologia o szerokich możliwościach dopasowania pod kątem Twoich potrzeb. Jest świetnym sposobem na wydruk nawet kilkukolorowego, powtarzalnego wzoru koszulek, znakowania tabliczek, a także wszelkiego rodzaju nadruków na płaskiej powierzchni. Technologia ta stała się dla grupy Etisoft istotnym element produkcji wielu dostarczanych detali. Mogą korzystać z niej takie grupy produktów, jak:

Nie bez przyczyny to te produkty skupiły naszą największą uwagę. To właśnie na nich w z powodzeniem możemy wprowadzać technologiczne udogodnienia druku i tym samym zwiększyć wydajność całego procesu. Dlaczego więc powtarzalność jest tak ważna? To dzięki niej możemy rozwinąć skrzydła i wykorzystać jeden z naszych największych atutów. To automatyczna maszyna sitodrukowa. Dzięki niej możemy dostarczać gotowe wydruki w tempie wcześniej nieosiągalnym. Według wewnętrznych obserwacji ilość wydrukowanych arkuszy względem maszyn półautomatycznych wzrasta nawet dwukrotnie!

sitodruk automatyczny

Automatyzacja druku i jej korzyści

Poprzez wspominanie o automatyzacji mam na myśli jak najrzadszą ingerencję operatora w proces druku. Oczywiście sam druk nie może zostać całkowicie pozbawiony nadzoru. W czasie, gdy maszyna pobiera z podajnika czysty arkusz i wykonuje kolejne etapy produkcji, operator maszyny może zająć się kontrolą jakości kolejnych przedruków.

Co wyróżnia tak zwane „automaty” od swych starszych braci?

  • Możliwość odczytu wcześniej przygotowanych markerów, które maszyna wykorzystuje do precyzyjnego pasowania kolejnych kolorów
  • Wykorzystanie podajnika, który wyklucza potrzebę podawania przez operatora kolejnych arkuszy do zadruku

Należy zaznaczyć, że wysoka wydajność i powtarzalność wynikająca z automatyzacji jest osiągana w przypadku wysokiego rocznego zapotrzebowania na detale.  Dzieje się tak również przy jednorazowym zamówieniu, w którym  ilość arkuszy przekracza 500 sztuk.  Przy niższych nakładach rekomendujemy wykorzystanie maszyn półautomatycznych, które nie oferują takiej prędkości druku, lecz charakteryzują się porównywalną jakością i precyzją.

Jakie są więc korzyści wynikające z automatyzacji druku przy większych nakładach?

  • Skrócenie czasu realizacji produkcji
  • większa precyzja wykonywania poszczególnych czynności
  • Zapewnienie stabilnej i powtarzalnej realizacji zadań
  • Znaczne zwiększenie wydajności pracy.

Jeżeli Twojej firmie zależy na zamówieniu wysokich nakładów płyt czołowych, paneli kontrolnych lub etykiet dostarczanych w regularnych dostawach dostosowanych do Twoich potrzeb, to Grupa Etisoft zapewni Ci taką stabilność. Przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

Napisz do nas!

Podobne artykuły

Back to top