Panele sterujące i płyty czołowe w branży automotive. Druk sitowy w motoryzacji i e-mobility – cz. I

23 sie 2023 - Mateusz Skowron

Branża automotive oraz e-mobility to jedne z najbardziej wymagających obszarów przemysłu dla drukarni sitodrukowych. Jest to spowodowane specyficznymi warunkami użytkowania produktów oraz surowymi normami jakościowymi, jakie stawiają przedstawiciele branży podczas wyboru swoich dostawców. Tak więc panele sterujące, jak i płyty czołowe muszą być odporne na mechaniczne uszkodzenia. Chodzi przede wszystkim o kontakt z gorącymi olejami, wodą pod ciśnieniem, wysoką temperaturą i promieniowaniem UV. Dlaczego zatem warto zaufać Grupie Etisoft jako ekspertom w dziedzinie druku dla branży automotive i e-mobility? Przeczytaj!

panele i płyty czołowe w e-mobility

Płyty czołowe, panele sterujące: jak mogą monitorować funkcje i parametry urządzenia

Płyty czołowe i panele kontrolne to specjalne komponenty, które pozwalają użytkownikom kontrolować i monitorować różne funkcje i parametry urządzenia. Chodzi np. o temperaturę, tryb pracy, czas pozostały do zakończenia. To wszystko za pomocą przycisków, pokręteł, wyświetlaczy oraz innych elementów statycznych i interaktywnych znajdujących się na panelu. Zarówno dla branży automotive, jak i e-mobility, druk w Grupie Etisoft można wykorzystać w przypadkach:

  • paneli sterujących komfortem podczas jazdy. Pozwalają one kierowcom i pasażerom na kontrolowanie różnych funkcji i ustawień, aby zapewnić wygodę podczas podróżowania
  • terminali płatniczych i miejsc wyświetlania informacji dla użytkowników ładowarek samochodów elektrycznych
  • płyt czołowych stosowanych na wtyczkach ładowarek. Na nich są umieszczone piktogramy i punkty świetlne zawierające takie informacje jak status postępów ładowania samochodu.
panel sterujący w motoryzacji

Jakim wymogom musi sprostać druk dla branży automotive i e-mobility?

Panele sterujące i płyty czołowe wykorzystywane w motoryzacji muszą sprostać niełatwym wyzwaniom. Mamy tu na myśli np. kontakt z trudno zmywalnymi substancjami oraz z warunkami atmosferycznymi. Dlatego powinny cechować się odpornością, która zapewnia czytelność niezależnie od czynników zewnętrznych.

Mamy pełną świadomość, jak ważne dla branży automotive i e-mobility są produkty zarówno czytelne, jak i odporne na warunki zewnętrzne. Dlatego stosujemy najwyższej klasy rozwiązania, które pozwalają to zapewnić. Do każdego z produkowanych przez nas komponentów wybieramy najkorzystniejsze technologie – w przypadku płyt czołowych i paneli kontrolnych jest to sitodruk. Za druk sitowy w Grupie Etisoft odpowiada Drukarnia Graffiti. Dzięki wewnętrznej współpracy Grupy Etisoft jesteśmy w stanie zagwarantować również najnowocześniejsze wsparcie urządzeń poligraficznych. Pomaga nam to w osiągnięciu najwyższej jakości.

Panel sterujący a płyta czołowa. Poznaj trzy najważniejsze różnice!

Mamy aktualną wiedzę i odpowiednie certyfikaty związane z obowiązującymi na rynku normami jakościowymi. Jesteśmy w stanie zapewnić druk dla branży automotive oraz e-mobility. Spełnia on najwyższe standardy jakości i precyzyjności, które potwierdza gwarancja przestrzegania norm ISO 2768.

panele sterujące w motoryzacji

Sitodruk – odpowiedź na potrzeby branży motoryzacyjnej

Płyty czołowe i panele sterujące dla branży automotive jakie oferujemy powstają za pomocą sitodruku. To świetny moment, by przypomnieć, że druk sitowy jest jedną z najczęściej stosowanych metod druku. Doskonale sprawdza się zarówno przy nisko, jak i wysokonakładowych zamówieniach. Sam proces druku polega na przetłaczaniu farb za pomocą specjalnej siatki z drobnymi oczkami, czyli matrycy sitodrukowej. Podczas drukowania część oczek jest zakryta. Pozwala to na powstanie konkretnego wzoru.

Sitodruk automatyczny – przeczytaj jak zautomatyzować proces na skalę przemysłową!

Aktualnie sitodruk w Grupie Etisoft realizujemy z użyciem maszyn, które opierają się na zastosowaniu farb rozpuszczalnikowych oraz technologii UV. Dzięki takim możliwościom możemy zapewnić klientom wysoką trwałość nadruku, zależną od indywidualnych potrzeb projektu. Stosowane przez nas rozwiązania sprawiają, że płyty czołowe i panele sterujące dla branży automotive i e-mobility mogą zawierać nie tylko ważne informacje niezbędne do prawidłowego użytkowania produktu. Wyróżniają się także wieloletnią trwałością na warunki zewnętrzne.

Twój biznes potrzebuje takiego rozwiązania? Skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top