cod readers

Przemysłowe stacjonarne czytniki kodów i systemy wizyjne Zebra. Nowe rozwiązania w ofercie Etisoft 

14 maj 2024 - Michał Wąs

Rozszerzenie oferty Etisoft o czytniki kodów Zebra FS i czujniki wizyjne VS to istotny krok w zapewnianiu kompleksowych rozwiązań do przechwytywania danych. Dzięki partnerstwu z Zebra Technologies, Etisoft umożliwia dostęp do zaawansowanych technologii skanowania i analizy obrazu. Wspierają one bowiem efektywność i niezawodność w różnych branżach. Skanery FS zapewniają szybki odczyt, podczas gdy czujniki wizyjne VS umożliwiają dodatkowo analizę wykonanych zdjęć. To połączenie pozwala na jeszcze bardziej wszechstronne wykorzystanie danych w ich procesach operacyjnych, zwiększając tym samym konkurencyjność i efektywność działań. 

czytniki kodów, czujniki wizyjne Zebra

Poszczególne modele serii FS i VS różnią się między sobą m.in.:

  • rozdzielczością (od 1.2 do 5.1MP)
  • maksymalną częstotliwością akwizycji obrazu (do 60 klatek na sekundę)
  • dostępnymi interfejsami komunikacyjnymi
  • możliwymi do zaimplementowania dodatkowymi akcesoriami takimi jak oświetlacze, obiektywy i filtry. 

Czytniki kodów FS: szybkość i precyzja w przechwytywaniu danych 

Skanery serii FS (FS10/FS20/FS40/FS70) firmy Zebra są umożliwiają czytanie różnych rodzajów kodów, w tym kodów kreskowych 1D oraz 2D, takich jak QR i DataMatrix oraz kodów DPM. W sektorze logistyki, skanery kodów FS pozwalają na szybkie i precyzyjne skanowanie towarów przy przyjęciu, wydawaniu i kompletacji zamówień. Przyczynia się to do optymalizacji zarządzania zapasami i zwiększenia wydajności operacyjnej. W sektorze produkcyjnym czytniki kodów są wykorzystywane do szybkiego odczytu kodów kreskowych i 2D na produktach. Umożliwiają śledzenie przepływu detali oraz weryfikację zgodności procesu . Dzięki swojej niezawodności, skanery FS firmy Zebra stanowią nieocenione narzędzie dla firm, które dążą do niezawodnego zarządzania danymi. 

czytniki kodów na magazynie

Czujniki wizyjne VS: wykorzystaj potencjał analizy obrazów!

Czujniki wizyjne serii VS (VS20/VS40/VS70) firmy Zebra oprócz odczytu kodów oferują specjalne algorytmy analizy obrazu, w tym weryfikację optycznego rozpoznawania znaków (OCR). Pozwala to na jeszcze bardziej zaawansowaną analizę zarejestrowanych danych wizualnych. W sektorze produkcji, czujniki VS mogą być wykorzystane do automatycznej kontroli jakości. Są wówczas w stanie skutecznie identyfikować defekty lub niezgodności, wykonywać pomiary i porównywać wykonane zdjęcie detalu ze wzorcem. Natomiast sprawdzanie tekstu, numerów seryjnych, daty produkcji lub innych parametrów zapisanych w formie alfanumerycznej umożliwia łatwą weryfikację poprawności wydrukowanych danych na etykietach lub naniesionych bezpośrednio na powierzchnię produktu.

czujniki wizyjne na produkcji

W sektorze farmaceutycznym, czujniki VS mogą służyć do weryfikacji poprawności etykietowania opakowań. Zapewniają wówczas zgodność z regulacjami i minimalizując ryzyko błędów ludzkich. Dzięki możliwości weryfikacji OCR, czujniki VS firmy Zebra pozwalają firmom w różnych branżach na skuteczne wykorzystanie danych wizualnych do automatyzacji procesów i zapewnienia najwyższej jakości produktów. 

Elastyczne rozszerzanie możliwości skanerów i czujników FS/VS firmy Zebra 

Jednym z kluczowych atutów skanerów i czujników FS/VS firmy Zebra jest możliwość rozszerzania ich funkcjonalności po zakupie odpowiedniej dożywotniej licencji. Nie jest więc konieczna zmiana sprzętu. Dzięki tej elastycznej opcji, firmy mogą dostosować swoje urządzenia do zmieniających się procesów produkcyjnych. Dzieje się to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z zakupem nowego sprzętu. To pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału skanerów FS/VS oraz zapewnia długoterminową inwestycję w efektywne rozwiązania do przechwytywania i analizy danych. 

Zebra Aurora Focus: projektowanie i analityka w Twoich rękach 

oprogramowanie do inspekcji wizyjnej

Zebra Aurora Focus to zaawansowane, bezpłatne oprogramowanie. Umożliwia ono kompleksowe wykonywanie algorytmów inspekcyjnych. Pozwala także na analizę danych zarejestrowanych przez urządzenia Zebra (skanery FS i czujniki wizyjne VS). Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownika i rozbudowanym funkcjom analizy, Zebra Aurora Focus pozwala w łatwy sposób na wprowadzanie nowych zadań inspekcyjnych. Nie trzeba przy tym dysponować specjalistyczną wiedzą. Skanery i czujniki FS/VS gwarantują dokładne i szybkie przechwytywanie obrazów. Natomiast oprogramowanie Zebra Aurora Focus umożliwia zaawansowaną analizę i interpretację tych danych również poprzez wizualizację HMI dostępnej przez przeglądarkę internetową. 

Jeśli potrzebujesz kompleksowych rozwiązań do przechwytywania danych, chcesz się dowiedzieć jakie urządzenia Auto ID oferujemy-

Skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top