Citizen CL-S6621 – najmniejsza i najtańsza drukarka 6-calowa na rynku

1 cze 2022 - Arkadiusz Krużycki

Etykieta samoprzylepna jest najtańszym nośnikiem informacji w branży logistycznej. Odpowiednio wydrukowane etykiety logistyczne są gwarantem poprawnego działania systemów do zarządzania procesem transportu, logistyki i magazynowania. Wszystkie przesyłki, paczki oraz palety muszą posiadać etykietę z adresem odbiorcy, danymi nadawcy i co najważniejsze z unikatowym numerem listu przewozowego. W wielu przypadkach dane na etykiecie muszą być zgodne ze standardem GS1. Jaką rolę może tu mieć do odegrania drukarka Citizen CL-S6621?

Citizen CL-S6621 – gdy szukasz drukarki do etykiet w standardzie GS1

Każdy z operatorów logistycznych obecnych na rynku posiada własne systemy zarządzające procesem, które posiadają moduły do rejestracji przesyłek np. poprzez przeglądarkę internetową oraz umożliwiają wydruk etykiet z odpowiednimi informacjami. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się drukarki termotransferowe o szerokości druku do 104 mm. Ze względu na niewielkie gabaryty oraz cenę z reguły są to tzw. drukarki biurkowe. Doskonale sprawdzają się one w przypadku druku etykiety w rozmiarze 105×148 mm. Taki rozmiar etykiet jest jednym ze standardów w branży logistycznej i magazynowej. Niestety, zdarza się tak, że ze względu na specjalne wymogi odbiorcy lub wewnętrze procesy na etykiecie muszą być umieszczone dodatkowe informacje np. zgodne ze standardami GS1 czy lista kompletacyjna, numer WZ, itp. W takim przypadku do oznaczania przesyłek wykorzystuje się etykiety formatu 148×210 mm. Z reguły producenci drukarek termotransferowych w tym zakresie oferują tylko duże drukarki przemysłowe. Wyjątkiem jest oferta firmy Citizen i drukarka CL-S6621.

Nowy wymiar druku półprzemysłowego

Drukarka CL-S6621, to najmniejsza i najtańsza drukarka 6-calowa dostępna w sprzedaży. Cechuje się mocną i wytrzymałą plastikową obudową, dużą prędkością druku, czy też rozwiązaniem nazwanym „Hi-Lift”. Rozwiązanie to ma na celu zapewnić pełny dostęp do mechanizmów drukarki. Ułatwia to czyszczenie i usuwanie ewentualnych zacięć papieru. Dodatkowo, producent wyposażył drukarkę Citizen CL-S6621 w system automatycznej emulacji. Chodzi o to, że drukarka poprawnie potrafi zinterpretować kody sterujące odpowiednich producentów lub języków drukarki. Zapewnia to łatwą integrację oraz kompatybilność z używanymi przez użytkownika systemami. Drukarka sama ma to rozpoznać i się dopasować.

Citizen cl-s6621

Pomimo niewielkich gabarytów Citizen CL-S6621 posiada wewnętrzny zasobnik materiałów umożliwiający założenie rolki etykiet o średnicy wewnętrznej do 125 mm, czyli znacznie więcej niż w przypadku 4 calowych drukarek biurkowych. Jest to świetne rozwiązanie oszczędzające czas pracy operatora, który nie traci cennych minut na wymianę materiałów eksploatacyjnych. Sprzyja to również zachowaniu czystości etykiet, które są zamknięte w obudowie.

Drukarka CL-S6621 umożliwia wykorzystanie etykiet do druku termotransferowego przy użyciu taśmy barwiącej oraz etykiet z papieru termicznego.

Jak każda drukarka z oferty firmy Citizen, drukarka CL-S6621 ma możliwość rozbudowy o dodatkowe akcesoria: obcinarkę, peeler/dyspenser do etykiet czy zewnętrzny podajnik na większe rolki etykiet, nawet do 200mm. W opcji moduły Ethernet lub WiFi.

Najważniejsze zalety drukarki Citizen CL-S6621:

  • atrakcyjna cena
  • niewielkie gabaryty
  • szerokość druku 6 cali (168 mm)
  • system automatycznej emulacji (automatyczny wybór języka drukowania)
  • mocna i wytrzymała plastikowa obudowa
  • prędkość druku – 6 cali na sekundę (150 mm/s)
  • możliwość rozbudowy akcesoriów.

Jeśli więc szukasz drukarki do etykiet logistycznych w kompaktowym rozmiarze, potrzebujesz do niej etykiet i taśmy termotransferowej…

Skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top