drukarki TSC

Termotransferowe drukarki TSC. Panel operatora – obsługuj bez stresu!

20 wrz 2022 - Arkadiusz Krużycki

Porównując termotransferowe drukarki przemysłowe wiodących marek można odnieść wrażenie, że w tym segmencie, pod względem parametrów technicznych, nie ma między nimi „wielkich” różnic. Trudno jest bez testów porównawczych, na podstawie kart technicznych, określić który model i jakiego producenta jest lepszy i pod jakim względem. Aby dostrzec różnicę musimy się „pobawić” z każdą drukarką. Skupić uwagę nie tylko na parametrach druku -­ tutaj z reguły dużych różnic nie ma. To również aspekty związane z obsługą drukarki. Zarządzenie drukarkami, zarządzenie wydrukiem, parametryzacja etykiet, zasilanie danymi oraz wybór odpowiedniej etykiety do druku, to kryteria decydujące o konkurencyjnej przewadze. Testując drukarki w naszym showroomie, gdzie mamy modele nieomal wszystkich wiodących marek w każdym segmencie, zwróciliśmy uwagę na oprogramowanie jakie oferują drukarki TSC. Co nas zaintrygowało? Możliwość zaprojektowania „swojego” indywidualnego panelu operatora.

Przemysłowa drukarka TSC

Drukarki TSC, a indywidualny panel operatora. Co to jest i co w nim jest takiego szczególnego?

Wyświetlacz dotykowy w urządzeniach w dobie smartfonów staje się standardem. W drukarkach termotransferowych, w wyższych modelach, również. Instalując nowe oprogramowanie na naszym smartfonie układamy ikonki tak, żeby nam było wygodnie. Dlaczego w drukarce termotransferowej nie zrobić analogicznie? Ułożyć panel operatora tak, aby w łatwy sposób móc wybrać odpowiednią etykietę do druku. Bez stresu, że coś pomylimy.

Przygotowanie takiego rozwiązania umożliwia usługa jaką oferujemy wraz z drukarkami TSC, model: serii MH i serii MX.

Przygotowany na życzenie klienta zgodnie z jego wytycznymi indywidualny panel operatora umożliwia obsługę drukarki wyłącznie na panelu dotykowym drukarki. Pomija się wówczas komputer i edytor etykiet. Oczywiście etykiety (wzorce) są zaprojektowane wcześniej przez uprawnione do tego osoby i zaimplementowane do drukarki. Oznacza to, że operator obsługujący drukarkę ma tylko możliwość wyboru etykiety. Ograniczamy w ten sposób możliwość powstania pomyłki w tym miejscu procesu druku etykiet. Co więcej, po wyborze etykiety panel operatora może być tak zaprojektowany, że podpowiada krok po kroku jak dalej postępować. Jest typową wizualną „instrukcją stanowiskową”. W zależności od potrzeb lista wyboru wzorców etykiet może być przedstawiona w postaci indeksów lub ikonek, co zawsze ułatwia obsługę.

Bez komputera, edytora etykiet, z etykietami wgranymi do drukarki… A co gdy na etykiecie mają być zmienne dane?

W takim przypadku wystarczy drukarkę podłączyć do sieci i odpowiednio przygotować wzorzec etykiety. Następnie powiązać go z odpowiednim miejscem w systemie czy bazą danych, zaimplementować go do drukarki, przypisać odpowiedni indeks czy ikonkę na panelu operatora. Po wyborze odpowiedniego wzorca dane w sposób automatyczny zostaną pobrane i w dalszej kolejności wydrukowane na etykiecie.

Oprogramowanie umożliwia również zdalne dodawanie nowych wzorców etykiet do panelu operatora.

Indywidualny panel operatora – korzyści, zalety

  • Prosta i intuicyjna obsługa drukarki
  • Łatwy wybór odpowiedniego wzorca etykiety
  • Brak możliwości edycji etykiety przez nieuprawnione do tego osoby
  • Prawidłowe dane na etykiecie pobrane z zewnętrznych źródeł
  • Oszczędność miejsca na stanowisku pracy ­ brak komputera
  • Brak konieczności zakupu dodatkowych licencji na oprogramowanie do tworzenia etykiet
  • Szybki i łatwy proces szkolenia pracowników odpowiedzialnych za wydruk etykiet
  • Możliwa zastępowalność osób obsługujących drukarki.

Jeżeli przekonały Cię korzyści jakie daje Ci indywidualny panel operatora, cenisz prostą i intuicyjną obsługę urządzeń – skontaktuj się z nami!

Spytaj o drukarki TSC dostępne od ręki!

Podobne artykuły

Back to top