druk offsetowy

Druk offsetowy. Gdy nakład ma znaczenie – cz. 2

14 cze 2022 - Mateusz Skowron

Instrukcje, ulotki informacyjne to nieodłączne części każdego produktu, który trafia na rynek. Dzięki nim składamy półki, skręcamy krzesła, dowiadujemy się o prawidłowym użytkowaniu opisanego w nim sprzętu. Co chyba najważniejsze – czego nie robić, by urządzenie nie uległo awarii i w pełni służyło użytkownikowi. W poprzednim artykule skupiłem się na technicznym aspekcie offsetu i starałem się wykazać, jakie plusy posiada omawiana technika. W dzisiejszym tekście skupię się, na jakie potrzeby odpowiada druk offsetowy i materiały drukowane wysokiej jakości i w przemyślanym projekcie.

 Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jaki wpływ mają materiały drukowane na odbiór marki
  • Czy ilość może równać się jakości.

Instrukcja obsługi, a druk offsetowy, czyli jeden z elementów styku klienta z marką

Można ulec wrażeniu, że zdecydowana większość klientów zaraz po rozpakowaniu produktu rzuci w kąt skrzętnie przygotowaną przez nas instrukcję. Nieważne z jakim pietyzmem podeszlibyśmy do jej zaprojektowania 🙂 Mimo tej rażącej niesprawiedliwości, gra jest warta świeczki. Solidna, dobrze wykonana instrukcja obsługi przysłuży się tym, którzy mimo naszych szczerych chęci napotkają problem podczas użytkowania urządzenia. W takich przypadkach nie chodzi tylko o rozwiązanie problemu jednego klienta. Chodzi o wizerunek organizacji i doświadczeń wobec marki zapamiętanych przez użytkownika. Stawka zatem jest wysoka.

druk offsetowy

Drukarnia nie rozwiąże wszystkich problemów, z jakimi może spotkać się klient podczas użytkowania instrukcji czy ulotki. Treść zawarta w przygotowanych materiałach odgrywa kluczową rolę. To od jej stopnia przystępności zależeć będzie ilość czasu spędzona na rozszyfrowaniu, w jaki sposób łączyć elementy np. łóżka. Odpowiednia drukarnia ma natomiast wpływ na jakość samego druku. Jeśli treści będą przystępne, ale rysunki ze względu na niskiej jakości druk nieczytelne – całość również sprawi, że klient zapamięta trudności, jakich musiał doświadczyć.

Pozwolę sobie ponownie zadać pytanie, czy warto ponosić podobne ryzyko?

Ilość znaczy jakość. Tym razem

Nierzadko bywa, że zapotrzebowanie na materiały jest zbyt wysokie, by za każdym razem sprawdzać każdą drukowaną stronę instrukcji obsługi. Czy aby na pewno druk jest wystarczająco czytelny tak w pierwszej kopii, jak i tysięcznej? Odpowiedzią jest bohater tego wpisu, czyli druk offsetowy.

 Jak wspomniałem w poprzedniej części artykułu, założeniem druku offsetowego jest realizacja zamówień wysokonakładowych. Mimo poważnej wady, jaką jest zamówienie na raz większej ilości kopii jednego detalu, metoda ta daje nam wysokie prawdopodobieństwo powtarzalności zaakceptowanej próbki wydruku.

Druk offsetowy w Grupie Etisoft

Specjaliści z Grupy Etisoft wiedzą, jak istotne jest pozostawienie dobrego wrażenia na kliencie nawet w tak drobnym szczególe, jak jakość druku. Dlatego offset jest zwykle rekomendowaną przez nas techniką wykorzystywaną podczas zamówień wysokonakładowych.  Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zawęziliśmy specjalizację tej metody do najbardziej potrzebnych formatów na tym rynku. Dzięki temu możemy świadczyć kompleksową obsługę dla branż takich jak RTV, AGD i automotive.  W naszej ofercie znajdują się:

druk offsetowy

Nasi eksperci przygotują dla Ciebie odpowiednią ofertę z uwzględnieniem Twoich potrzeb nie tylko jednorazowych. Skutecznie doradzą w zakresie długoterminowej współpracy na druk cyfrowy, offsetowy i nie tylko.

Jeśli planujesz druk instrukcji, które będziesz dołączał do swoich produktów i szukasz firmy z wieloletnim doświadczeniem w ich produkcji, wizją ich użyteczności i dysponującej wszechstronnym parkiem maszynowym – skontaktuj się z nami!

Kliknij tu!

Podobne artykuły

Back to top