druk cyfrowy

Druk cyfrowy książek, ulotek, instrukcji składanych, schematów wierceń. Oferta dla AGD/automotive, część 2

6 gru 2022 - Mateusz Skowron

W pierwszej części artykułu o druku cyfrowym zaledwie wspomniałem o potrzebie posiadania dodatkowych elementów wchodzących w skład pudełka z zakupionym urządzeniem. Nim wspomniany produkt wykorzystamy, producent powinien przekazać użytkownikowi garść informacji w formie fizycznych druków, z których warto wymienić:

  • Zasady prawidłowego użytkowania sprzętu elektronicznego, zawarte w instrukcjach obsługi,
  • Sposób montażu AGD w postaci schematów wiercenia dziur, które są niezbędne w kuchniach zabudowanych,
  • Informacje o punktach serwisowych i jego warunkach znajdujących się na kartach gwarancyjnych
  • wszelkie dodatkowe informacje użyteczne z punktu widzenia kupującego, które może znaleźć na ulotkach informacyjnych.

Wszystkie wymienione powyżej informacje w sposób istotny mogą przysłużyć się użytkownikowi na różnych etapach życia sprzętu – od pierwszych chwil w postaci przygotowania do pracy, przez naukę wcześniej nieznanych funkcji, na serwisie kończąc. Estetyka i czytelność tych dodatkowych elementów może wpłynąć pozytywnie na odbiór nie tylko pojedynczego urządzenia, ale i całości jako marki.

druk cyfrowy ulotek

Po pierwsze – użyteczność treści, czyli… jak się to ma do kosztów druku cyfrowego

            Pośród ogromnej ilości treści do przyswojenia, warto zadać sobie pytanie, czy przeładowanie dodatkowymi komunikatami pudełko ze sprzętem to dobry pomysł? Spieszę z odpowiedzią – jest dobry, jeśli informacje są dla kupującego użyteczne i nie zgubimy przy tym stosunku ilości do prezentowanej jakości. Ma to sens także z punktu widzenia ekonomicznego, ponieważ kompaktowo zaprojektowane informacje łatwiej przyswoić. Zajmą też mniej miejsca, co w konsekwencji wpłynie na wiążące się z tym koszty druku.

                Posiadanie precyzyjnie wykonanego schematu wiercenia dziur jest niezbędne podczas montażu na przykład zmywarki w kuchni. Brak tego elementu lub wydrukowanie go w sposób niespełniający wymagań tolerancji umieszczenia otworów może powodować frustracje i negatywne odczucia w stosunku do marki. Co istotne – również co do przyszłych decyzji zakupowych.

druk cyfrowy instrukcji

Po drugie – estetyka, czyli… instrukcja obsługi też może być przyjemną lekturą

Prócz samej użyteczności, warto zwrócić uwagę na samą estetykę, w jakiej przedstawiamy informacje. Zbyt szczegółowe lub odwrotnie – zbyt ogólne rysunki w instrukcji skręcania szafy skutecznie utrudnią sprawne wykonanie czynności. Jak wiadomo – to i tak zmora kupujących meble na części… Warto więc utrzymać balans pomiędzy omówionymi przeze mnie czynnikami. Pozwoli to równocześnie zapewnić użytkownikowi maksymalnie przyjemne korzystanie z udostępnionych materiałów, jak i trzymać koszty druku na odpowiednio niskim poziomie.

druk instrukcji składanych, schematów wierceń

Sposób, w jaki podchodzisz do przygotowania informacji dodawanych do urządzenia jest równie istotny, co zakupiony produkt. Prócz samego projektu, ważny jest materiał i technologia druku. Wpływ na te techniczne aspekty ma szereg czynników, których prawidłowe zidentyfikowanie wymaga specjalistycznych kompetencji i doświadczenia.

Szukasz drukarni sitodrukowej, która z powodzeniem zabezpieczy Twój łańcuch dostaw?

Nasi eksperci przygotują dla Ciebie odpowiednią ofertę z uwzględnieniem Twoich potrzeb. Możesz liczyć na eksperckie doradztwo sprawie technicznych aspektów druku.

Jeśli:

  • dołączasz instrukcje obsługi do Twoich produktów
  • szukasz firmy z wieloletnim doświadczeniem w ich produkcji, wizją ich użyteczności,
  • dysponującej wszechstronnym parkiem maszynowym –

skontaktuj się z nami!

Podobne artykuły

Back to top