labelling of packages

Kompleksowe znakowanie paczek etykietami w procesie kompletacji i wysyłki

27 cze 2022 - Michał Wąs

Centra logistyczno-wysyłkowe kompletujące wiele zamówień powinny być wyposażone w urządzenia do automatycznego drukowania i aplikacji etykiet. Dzieje się tak na potrzeby wewnętrznej identyfikacji kartonów/pojemników oraz naklejenia końcowej etykiety logistycznej z danymi wysyłkowymi. Etisoft został zaproszony przez integratora wdrażającego w nowym magazynie kompletująco-wysyłkowym system intralogistyczny i transportujący dla branży odzieżowej do dostarczenia i uruchomienia jednostek znakujących produkty etykietami. Przeczytaj w jaki sposób wsparliśmy klienta i wdrożyliśmy kompleksowe znakowanie paczek etykietami.

Nasz udział w projekcie polegał na dostarczeniu:

  • 4 automatycznych aplikatorów etykiet do znakowania produktów jednostkowych,
  • 4 pneumatycznych urządzeń drukująco-aplikujących również do znakowania produktów jednostkowych oraz
  • 1 urządzenia do drukowania i aplikacji etykiet logistycznych na finalne opakowania zawierające skompletowane zamówienia.

Urządzenia do etykietowania Etisoft dostarczył jedną dostawą. Zmontowaliśmy je w całość – były gotowe do uruchomienia przy przenośnikach transportujących produkty do znakowania.

znakowanie etykietami paczek

Znakowanie paczek etykietami: druk, aplikacja, pełne śledzenie i sterowanie systemem transportującym

Ze względu na wysokie, do 50 m/min prędkości opakowań na transporterach rolkowych zdecydowaliśmy o zastosowaniu liniowych aplikatorów ASE ETK130. Umożliwiają one osiągnięcie maksymalnej szybkości podawania etykiet na poziomie do 60 m/min. Kooperujące z tymi aplikatorami urządzenia print&apply Label-Aire 3138NV z modułami drukującymi Zebra ZE500 w sposób pneumatyczny drukują i aplikują etykiety po drugiej stronie opakowań. Umożliwiają ich pełne śledzenie i sterowanie systemem transportującym  paczki do odpowiednich stacji pakowania.

znakowanie etykietami paczek

Po zakończeniu kompletacji końcowe urządzenie drukująco-aplikujące Label-Aire 3138NV na podstawie identyfikacji opakowania oznacza je etykietą logistyczną. Skład dostarcza nadrzędny system informatyczny. Jest on połączony z systemem firmy spedycyjnej.

znakowanie etykietami paczek

Oprogramowanie sterujące całym procesem, w tym automatycznym nakładaniem i drukowaniem etykiet, posiada pełną kontrolę nad bieżącym statusem pracy urządzeń aplikujących etykiety. Można tym samym natychmiastowo zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości.

Urządzenia wraz z akcesoriami dobraliśmy tak, aby ich parametryzacja była podobna. Pomaga to w łatwej obsłudze i ewentualnych korektach. Dodatkowym autem jest zminimalizowanie stanów magazynowych okresowo zalecanych do wymiany części eksploatacyjnych.

Chcesz zautomatyzować logistykę i wysyłki ze swojego magazynu? Poszukujesz sprawdzonego i kompleksowego rozwiązania usprawniającego znakowanie etykietami paczek? Skontaktuj się z nami!

Kliknij tu!

Podobne artykuły

Back to top