Drukarka do etykiet logistycznych

Mała termiczna drukarka do etykiet logistycznych. Którą wybrać?

28 mar 2023 - Arkadiusz Krużycki

Każda firma produkcyjna – niezależnie od tego co wysyła – musi na przesyłce umieścić etykietę logistyczną. Oznacza to konieczność wydrukowania i aplikacji na przesyłce odpowiedniej etykiety kurierskiej. Jaka drukarka do etykiet logistycznych będzie dla Ciebie najlepsza? To zależy od tego ile etykiet i w jakim rozmiarze potrzebujesz. Za wyborem biurkowej drukarki termicznej stoi z pewnością także rodzaj prowadzonej działalności. To urządzenie, ze względu na łatwość obsługi i brak akcesoriów typu toner i tusz chętnie jest wybierane przez sklepy i producentów, którzy na co dzień potrzebują etykiet w małych i średnich nakładach.

Z poniższego tekstu:

  • dowiesz się, czym się różnią oferowane przez nas drukarki termiczne i co zyskasz wybierając konkretny model
  • zdecydujesz czy drukarka termiczna spełni Twoje wymogi
  • dowiesz się o ofercie Etisoft w zakresie drukarek do etykiet wysyłkowych.

Dodatkowo, możesz zapoznać się z programem do samodzielnego projektowania etykiet logistycznych.

Drukarka do etykiet logistycznych, a standard GS1

Etykiety logistyczne GS1 są obecnie w logistyce obowiązującym standardem. Mogą one wystąpić w dwóch rozmiarach: 105×148 mm oraz 148×210 mm 150×210 mm. W logistyce najczęściej jest wykorzystywany ten pierwszy.

Etykiety logistyczne GS1. A czy Ty właściwie znakujesz swoje przesyłki? Przeczytaj!

Oto czterocalowe drukarki do etykiet wysyłkowych spełniające wymagania do druku etykiet logistycznych GS1 o szerokości 105 mm:

  • Citizen CL-S521 – biurkowa drukarka termiczna

Citizen CL-S521 to biurkowa drukarka do etykiet kurierskich o małych gabarytach, która umożliwia wydruk w technologii termicznej. Rozdzielczość tej drukarki to 203 dpi. W zupełności  pozwala to na czytelny wydruk kodów kreskowych i odczyt zapisanych w kodzie informacji, jak i pozostałych, podstawowych opisów. Drukarka ta jest przede wszystkim przyjazna w obsłudze ze względu na łatwość wymiany materiałów eksploatacyjnych. Dodatkowym atutem jest możliwość doposażenia drukarki w moduł karty sieciowej Ethernet lub karty WiFi.

Drukarka Citizen CL-S521
Język emulacjiEPLII, ZPLII, Datamax
Technologia drukuTermiczny
Rozdzielczość203 dpi
Maks. szerokość druku104 mm
Maks. szybkość druku150 mm/s
Średnica zewn. rolki etykiet200 mm
Maks. szerokość materiału118 mm
  • TSC TE200 – super jakość w niskiej cenie

Producent TSC ma bardzo dużą ofertę drukarek biurkowych. Jedną z ciekawszych jest seria TE200, a dokładnie model TE210. Myśląc o tej drukarce musimy na etapie zakupu zastanowić się jaki sposób będzie wykorzystywany do połączenia drukarki z komputerem. Czy to będzie port USB,  gniazdo Ethernet, Wifi a może Bluetooth. Jest to istotne gdyż łącza te są zintegrowane z płytą główną. Oznacza to, że drukarkę nie da się doposażyć w te łącza. Drukarka TE210 w porównaniu z większością desktopów ma dość dużą obudowę, co pozwala na zakładanie rolek etykiet o dużym nawoju, bo aż do 127 mm.

drukarka TSC TE200
Język emulacjiEPL, ZPL, DPL
Technologia drukuTermiczny/termotransfer
Rozdzielczość203 dpi
Maks. szerokość druku108 mm
Maks. szybkość druku152 mm/s
Średnica zewn. rolki etykiet127 mm
Maks. szerokość materiału112 mm
  • Zebra ZD421 – jedna z najmniejszych drukarek biurkowych czterocalowych

Drukarka Zebra ZD421 jest następczynią bardzo udanej serii GK42 oraz ZD420. Jest to odświeżenie drukarki zarówno pod względem wyglądu jak i nowszego oprogramowania. Dzięki temu  ZD421 jest jeszcze lepsza i wydajniejsza. Lepsza, bo znacznie przyspiesza prędkość wydruków. Jest większa oraz wydajniejsza – bo może więcej drukować na jednej zmianie niż seria GK. Drukarka ta świetnie da sobie radę z wydrukami etykiet logistycznych GS1. Nawet duże magazyny wysyłkowe z tą drukarka będą w stanie pracować bezproblemowo. Drukarkę można doposażyć w standardowe akcesoria jakimi są odklejak, obcinarka lub karta Wifi.

drukarka do etykiet Zebra ZD421
Język emulacjiEPLII, ZPLII, XML, PDF Direct
Technologia drukuTermiczny/termotransfer
Rozdzielczość203 dpi
Maks. szerokość druku104 mm
Maks. szybkość druku152 mm/s
Średnica zewn. rolki etykiet127 mm
Maks. szerokość materiału108 mm
  • Zebra ZT111 drukarka półprzemysłowa do ciężkiej pracy

Najnowszą drukarką, wprawdzie półprzemysłowa, ale jak najbardziej nadająca się do pracy w łańcuchu logistycznym jest Zebra ZT111. Drukarka ta występuje w wersji termicznej jak i termotransferowej. Ma metalową obudowę, co zapewnia jej trwałość. Drukarka ma większe gabaryty od poprzednich opisywanych modeli, co powinno przełożyć się na stabilność i ciągłość pracy. Większa obudowa zapewnia możliwość zakładania do drukarki rolki z etykietami o średnicy do 203 mm. Przekłada się to na mniejsza ilość przerw przy zakładaniu nowej rolki etykiet. Drukarkę tę w razie potrzeby można doposażyć w odklejak, obcinarkę, jak również w moduł Wifi i Bluetooth.

Drukarka Zebra ZT111
Język emulacjiEPL, ZPL, EPLII, ZPLII
Technologia drukuTermiczny/termotransfer
Rozdzielczość203 dpi
Maks. szerokość druku104 mm
Maks. szybkość druku152 mm/s
Średnica zewn. rolki etykiet203 mm
Maks. szerokość materiału114 mm

Drukowanie etykiet logistycznych z PDF i ZPL bez tajemnic. Sprawdź!

Jeśli masz problem z doborem drukarki do swoich procesów logistycznych, skontaktuj się z nami. Podpowiemy Ci jakie jest najlepsze rozwiązanie dla Twojego biznesu!

Napisz do nas!

A jeśli chcesz sam projektować etykiety – również logistyczne – poznaj program, który nie wymaga od Ciebie żadnych umiejętności graficznych czy szkolenia. Dowiedz się także, jakie drukarki obsługuje program etiLABEL.

etiLABEL – sprawdź jak możesz samodzielnie projektować i drukować etykiety!

Podobne artykuły

Back to top